WD TV Live HD Media Player, różnice.

Niko.

New member
Witam, jako że kupiłem sobie ostatnio mój pierwszy telewizor chciałbym kupić do niego jakiś odtwarzacz. DVD to przeszłość, a blu-ray za drogie. Więc zostaje mi odtwarzacz plików multimedialnych. Na oku mam WD TV Live HD Media Player lecz jest trochę za drogi poza tym nie potrzebuje łączyć odtwarzacza z internetem, bo jest to zbędny gadżet. Więc zostaje WD TV HD Media Player. I tutaj mam pytanie, czym się różni:
WD TV Live HD Media Player
od
WD TV HD Media Player??
Są to te same modele różniące się tylko opcją podłączenia do internetu?
 

brandt78

New member
Dostepne modele WDTV:


WD TV Mini Media Player
: WDBAAL0000NBK / WDBAAL0000NBK / WDBAAM0000NBK / WDBAAM0000NBK
PAN AMERICA (NTSC): WDBAAL0000NBK-NESN
JAPAN (NTSC): WDBAAL0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAL0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAM0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAM0000NBK-NESN​
WD TV HD Media Player (1st Gen.): WDAVN00B / WD00AVN / WDAVP00B / WD00AVP
US (NTSC): WDAVN00BN
EUROPE (PAL): WDAVP00BE
ASIA (NTSC): WDAVN00BS
MULTI-CITY ASIA (PAL): WDAVP00BS / WDAVP00BP​
WD TV HD Media Player (2nd Gen.): WDBABF0000NBK / WDBABF0000NBK / WDBABG0000NBK / WDBABG0000NBK
PAN AMERICA (NTSC): WDBABF0000NBK-NESN
COSTCO (NTSC): WDBABF0000NBK-NECS
JAPAN (NTSC): WDBABF0000NBK-JESN
MULTI-CITY ASIA (NTSC): WDBABF0000NBK-SESN
MULTI-CITY ASIA (PAL): WDBABG0000NBK-SESN
EMEA (PAL): WDBABG0000NBK-EESN
AUS/NZ (PAL): WDBABG0000NBK-AESN​
WD TV Live Media Player: WDBAAN0000NBK / WDBAAN0000NBK / WDBAAP0000NBK / WDBAAP0000NBKPAN AMERICA (NTSC): WDBAAN0000NBK-NESN

JAPAN (NTSC): WDBAAN0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAN0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAP0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAP0000NBK-EESN

WD TV Gen.2 jest to WD TV Live bez opcji sieciowych - oba na Sigmie 8655
WD TV Live HD Media Player (WDTV 2) - HDforum

WD TV Gen.1 jest to starszy typ na Sigmie 8635
WD TV HD Media Player - HDforum

Co do roznic to np. w Gen.1 brakuje downmixu DTS do stereo i ze posiada starszy chipset to moze przycinac sie na plikach HD/fullHD z duzym bitrate. Wiecej info znajdziesz w powyzszych linkach do watkow o tych playerach.
 

yaneq

New member
Bez reklam
jak się ma sprawa z polskimi napisami w gen.2?
ponoć nie jest za różowo.
zastanawiam się nad WD TV HD Media Player (1st Gen.).
nie jestem jednak do końca przekonamy. nie chce mieć z tym problemów!
 

brandt78

New member
Mam wersje live, ale w gen.2 jest pewnie to samo - nie ma zadnych problemow z polskimi znakami, ustawiasz w opcjach odpowiednie kodowanie (chyba cp1250) i wszystko ladnie wyswietla.
W gen.1 przeszkadza glownie brak obslugi DTS, a taki format dzwieku mam w co drugim moim pliku mkv i mialbym wtedy cisze w glosnikach :/ Wiec trzeba albo omijac takie pliki, albo przerabiac dzwiek na ac3.
 

morzin123

New member
Jak wiadomo do wersji Live jest juz najnowszy soft z numerkiem chyba 24 (nieważne) uaktualnienia są dośc często. Jak sie ma sprawa z WD Tv gen 2? Te same softy podchodzą co do wersji live?

Bo mi naprzykład nie jest potrzebna obsługa sieci, a w moim mniemaniu jeżeli ten sam procek co w Live to może i to samo oprogramowanie podchodzi?
 

brandt78

New member
Ten sam soft nie wchodzi, ani oficjalny, ani alternatywny.
Na gen.2 dopiero niedawno b-rad zrobil tez soft alternatywny, a dla live byl dostepny od dawna.
Soft na pewno jest bardzo podobny, wiec jesli dodadza np. obsluge menu w obrazach dvd/br, czy wiecej opcji do napisow, to bedzie wypuszczony soft do live jak i do gen.2
Ogolnie z wersja live czesciej i wiecej sie cos dzieje (pewnie wlasnie przez te opcje sieciowe)...


@wiatrak
Racja^^
 
Do góry