Wbudowany dekoder HD...

Flaczek

New member
Posiadam TV LCD LE26C50 i mam kilka pytań:

1. Czy telewizor ma wbudowany dekoder HD ? Wiem, że jest specyfikacja w internecie, ale nic mi ona nie mówi, ponieważ jest to damnie czarna magia niestety.
2. Jeżeli odpowiedzią na pierwsze pytanie jest TAK to czy taki wbudowany dekoder różni się jakością od dekodera zewnętrznego? Czy ten zastosowany w moim modelu TV jest dobry? czy może istnieć różnica w jakości obrazu?
3. Ponownie pytanie ważne tylko wtedy, gdy odp. na pierwsze jest TAK.
Czy jeżeli do tego swojego Samsunga włożę moduł CI i podłącze kabel antenowy z kablówk w miejsce anteny TV to czy to wystarczy do odbioru HD? (oczywiście jeżeli kablówka daje mi taki program w HD)

Zadaje te pytania, ponieważ muszę zdecydować się jak przedłużyć umowe z lokalną kablówką (czy na moduł CI czy na dekoder HD - w takiej samej cenie, z tym że dekoder zajmuje sporo miejsca).

Pytania mogą brzmieć dość dziwnie, ale powtarzam że się na tym nie znam :( więc jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc to proszę 'jak krowie na rowie' ;-)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że chodzi o to, czy odbiornik tv jest wyposażony w dekoder DVB-C, abyś mógł korzystać z cable tv bez zewnętrznego dekodera DVB-C?

Otóż gdybyś poprawnie napisał producenta i typ telewizora to można by udzielić odpowiedzi na to pytanie.

W skrócie: po prostu popatrz do specyfikacji i zobacz czy jest tuner DVB-C, jeżeli jest, to odpytaj serwis w kablówce czy ich karta dekodująca będzie z telewizorem współpracowała i czy pozwolą na coś takiego, bo... nie muszą.
 

Flaczek

New member
Otóż gdybyś poprawnie napisał producenta i typ telewizora to można by udzielić odpowiedzi na to pytanie.
Napisałem model LE26C450 (Samsung). Chyba, że mam podać coś innego? tylko co?
EDIT. oj. Bardzo przepraszam za pomyłkę w pierwszym poście.

Na stronie producenta w specyfikacji tego modelu jest taki opis:

System Odbiór DTV DVB - T / C, MPEG4 Wbudowany tuner DTV Tak CI+ Tak
http://www.samsung.com/pl/consumer/...dex.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

W takim razie jeżeli to oznacza, że TV ma wbudowany dekoder HD to zna ktos odpowiedzi na 2 i 3 pyt? ;)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po pierwsze, to jest urządzenie HD Ready, czyli w przypadku obrazu full HD robi downsizing do 1200x720. Nie znam specyfikacji tunerów, więc gdybam, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę założyć, że tuner kablowy obsłuży cyfrowo nadawany sygnał operatora kodowany standardowo w MPEG4. Ale lepiej popytać w serwisie operatora. Na pewno robią to modele 650 wyposażone w DVB-C.
 

marder

Member
Po pierwsze, to jest urządzenie HD Ready, czyli w przypadku obrazu full HD robi downsizing do 1200x720. Nie znam specyfikacji tunerów, więc gdybam, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę założyć, że tuner kablowy obsłuży cyfrowo nadawany sygnał operatora kodowany standardowo w MPEG4. Ale lepiej popytać w serwisie operatora. Na pewno robią to modele 650 wyposażone w DVB-C.
Samsung serii c450 ma rozdzielczość 1366*768, czyli do takiej rozdzielczości będzie downscalowany obraz z telewizji 1080i (w full hd póki co żadna telewizja nie nadaje). Ten telewizorek ma tuner naziemny (DVB-T) i kablowy (DVB-C) MPEG-4 AVC i bez problemu odbierze kanały nadawane w HD (720p lup 1080i).
 
Do góry