W5500 vs. EX1

wiejak

New member
Witam,

właśnie wracam z zakupów - ponownie nieudanych. Po upatrzeniu sobie W5500 przetrawieniu plusów i minusów pojechałem zakupić -

jednak decyzję muszę odłożyć ponieważ po drodze trafiłem do Sony Center gdzie jest promocja na EX1.

Sprawa ceny wygląda tak:

W5500 za 3499 pln - 10 rat po 350
EX1 za 3999 pln - wkład własny 1000 pln i 10 rat po 322 czyli w sumie 4220 pln

Daje to 700 pln różnicy. Małżonka mnie meczy o biały kolor od początku wybierania tv ale cena nie była tak niska jak teraz.

Czy 700 pln warto dołożyć ? Czy w sumie EX1 jest w czymkolwiek zauważalnie lepszy op W5500 oprócz koloru ?

dziękuje.
 

wiejak

New member
Zdaję sobie sprawę ze różnica techniczna i jakości obrazu znikoma. Muszę to dziś przetrawić.

Warunki. Pomieszczenie salon - pomieszczenie narożne - 2 okna plus balkon - latem potrafi z boku ładnie poświecić słońce po południu. Zamontowane rolety.

Pokój 3 x 5 - TV będzie na dłuższej ścianie więc odległość oglądania w okolicach 2,5- 2,8m. Pomiędzy balkonem i oknem.

Sygnał N-ka z własnym talerzem - PS3 do grania ale i dvd plus divx. Lubię sport ale nie maniakalnie- gry akcji oczywiście :)

Rozmiar 40 cali to max moim zdaniem - po krótkiej wizycie Sony w domu.

Oglądanie TV raczej po południami i wieczorami.
 

Kasper_B

New member
Miałem podobny problem co Ty
Po 3 miesiacach uzytkowania 40ex1 kupilem samsunga ps50b850 i jestem mega zadowolony.
Mi zalezalo na jak najmniejszej grubosci tv
Ex1 skusił mnie tym ze nie potrzebowalem zadnych kabli; okazalo sie ze na ekranie pojawialy sie co chwila male kwadraciki lub paski. Serwis przywozil 2 razy nowy tv i nic to nie dawalo. Na wszystkich 3 tv bylo to samo. Serwis stwierdzil ze TV poprostu tak ma i tam gdzie jest duzo sieci wi-fi to moze sie tak dziac. Wystawili zaswiadczenie o nienaprawialnosci i cale szczescie zabrali ten tv i oddali sianko.
Wiec jak zalezy ci bardzo na sony to bierz w5500 ale rozwazylbym bym na Twoim miejscu zakup plasmy. Ja mam w sypialni sony 32w4000 i obraz w porownaniu do ps50b850 to jakies nieporozumienie.
 

Ares78

New member
Pokój 3 x 5 - TV będzie na dłuższej ścianie więc odległość oglądania w okolicach 2,5- 2,8m. Pomiędzy balkonem i oknem.

Rozmiar 40 cali to max moim zdaniem - po krótkiej wizycie Sony w domu.

Do Twoich warunków faktycznie 40 cali powinno wystarczyć, przynajmniej do źródeł które podajesz. Jeżeli zależy Ci bardzo na biały kolorze to bardziej bym zainteresował się modelem we5w wersja 40 calowa kosztuje mniej więcej tyle ile ex1 (nie wiem tylko jak wyglądają ceny w Twojej okolicy). Ex1 jest ciekawym modelem, ale jeśli nie zamierzasz skorzystać z jego bezprzewodowości to lepszym wyborem będzie w5500.
 
Do góry