W5500 i hdmi

wiejak

New member
HAHA - w końcu po niemalże 2 tyg gehennie udało się zdobyć wymarzony tv :)

padło w końcu na W5500 i jak narazie jestem b. zadowolony (mimo że jeszcze nie mam tv kablowej :) )

Z powodu braku dobrego źródła sygnału w domu musiałem posłużyć się fortelem i zakupić przejściówkę z DVI na HDMI.

W ten sposób podłączyłem PC przez HDM z TV :) Automatycznie wskoczył mi na Full HD - przyjemne :) ale ...

obraz nie wypełnia całego ekranu - jest dookoła ramka 4-5 cm - skalowanie zoom lub inteligentny - przycina mniej lub bardziej obraz - coś można na to poradzić ? :)

dziękuję.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak w opcji TV przeciez masz, zagladales tam czy czekasz na gotowe, instrukcja sie klania
piksel-piksel albo jakos inaczej
 

jery--

New member
Bez reklam
Jest jeszcze inna możliwość.
U mojego siostrzeńca było to samo mimo włączenia opcji o której pisze Seba-Fan.
W ustawieniach karty graficznej (Radeon) musiał w opcjach ustawić overscan chyba na zero. To dopiero pomogło.
Problem ten był szczegółowo opisany na tym lub sąsiednim forum.

Pozdrawiam
 

wiejak

New member
narazie udało mi się sformatować obraz do 2 cm ramki - a w CCC nie widzę tej opcji overscan :/


jedno mnie niepokoi - w czasie grania czy filmu obraz automatycznie się przyciemnia przy ciemnej scenie - widać jak przechodzi stopniowo na inny tryb podświetlania.

wyłączyłem oszczędzanie energii - czujnik światła czy coś takiego i nadal to jest ....
 

jery--

New member
Bez reklam
Musisz wyłączyć jeszcze kontrast dynamiczny. Przy połączeniu z PC trzeba wyłączyć wszelkie "polepszacze".
Siostrzeniec tez początkowo nie mógł znaleźć tego overscanu, ta funkcja jest widoczna tylko przy podłączonym i działającym TV w ustawieniach zaawansowanych.
Rozdzielczość zewnętrznego monitora oczywiście musi być ustawiona na 1920-1080 (w grze także).
Pulpit musi wypełniać cały ekran co do piksela, jeżeli tak nie jest to dalej masz coś źle skonfigurowane.

Pozdrawiam

Ps. Znalazłem link do tej opcji w CCC:
http://images42.fotosik.pl/151/a34d878e62e9333a.jpg
 
Ostatnia edycja:

wiejak

New member
Musisz wyłączyć jeszcze kontrast dynamiczny. Przy połączeniu z PC trzeba wyłączyć wszelkie "polepszacze".
Siostrzeniec tez początkowo nie mógł znaleźć tego overscanu, ta funkcja jest widoczna tylko przy podłączonym i działającym TV w ustawieniach zaawansowanych.
Rozdzielczość zewnętrznego monitora oczywiście musi być ustawiona na 1920-1080 (w grze także).
Pulpit musi wypełniać cały ekran co do piksela, jeżeli tak nie jest to dalej masz coś źle skonfigurowane.

Pozdrawiam

Ps. Znalazłem link do tej opcji w CCC:
http://images42.fotosik.pl/151/a34d878e62e9333a.jpg

To było bardzo pomocne :) faktycznie udało mi się skonfigurować obraz. po zainstalowaniu nowego ccc pojawiły się opcje jak z twojego linka.

Jedna kwestia jeszcze została: podobnie jak w moim poprzednim topicu o clodingu http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=47962 muszę i przy tej sztuce trochę ponarzekać.

Czy istnieje w ogóle jakaś sztuka w5500 bez rozjaśnionych rogów? czy ja już przesadzam i szukam dziury w całym.

Sytuacja jest lepsza niż w poprzedniej sztuce ale znowu mam wątpliwości. Foto z trybu nocnego - podbija lekko efekt- niebieska poświata to komp :)
 

Attachments

  • w5500_2.jpg
    w5500_2.jpg
    57,1 KB · Wyś: 337

jery--

New member
Bez reklam
U siostrzeńca jest to samo, ale przy oglądaniu to specjalnie nie przeszkadza. To podobno za mocno skręcona matryca.
Cieszę się że pomogłem.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Niestety jaśniejsze rogi są dosyć częstym zjawiskiem przy telewizorach LCD (clouding to dla mnie trochę inna sytuacja). Jeżeli zdjęcie oddaje sytuacje w miarę wiernie to nie wygląda źle i nie powinno przeszkadzać przy oglądaniu filmów, chyba że się mylę? Co do samego problemu, sam jakoś nigdy nie byłem specjalnie przekonany do sterowników ATI, ale i tak jest duża poprawa z tym co było kiedyś (jeszcze jak miałem leciwego 9600pro ;) )
 

Ares78

New member
Chyba pośrednio odpowiedziałem w swoim poście, jak dla mnie nie jest to silny clouding i przy oglądaniu nie powinien przeszkadzać. Jeśli jednak jest inaczej i widzisz cały czas problem to oczywiście można spróbować skontaktować się z serwisem i co na ten temat będą mieli do powiedzenia, bo tu już zależy od indywidualnej oceny.
 
Ostatnia edycja:

grubassoss

New member
podłacze sie pod temat, mam 37 w5500i proboalem podlaczyc kompa przez kabel dvi hdmi pod niego...niestety jak narazie bez rezl\ultatow. nic sie nie wyswietla...probowalem juz roznych ustawien i nic...moze ktos mnie pokieruje co i jak mam ustawic....mam ati radeon 3870...podczas podlaczenie na lcd pokazuje ze sygnal nie jest obslugiwany...dodam ze rozdzielczosc ustawialem 1920*1080...pomozcie!!!!!!!!!!!
 

68tom

New member
podłacze sie pod temat, mam 37 w5500i proboalem podlaczyc kompa przez kabel dvi hdmi pod niego...niestety jak narazie bez rezl\ultatow. nic sie nie wyswietla...probowalem juz roznych ustawien i nic...moze ktos mnie pokieruje co i jak mam ustawic....mam ati radeon 3870...podczas podlaczenie na lcd pokazuje ze sygnal nie jest obslugiwany...dodam ze rozdzielczosc ustawialem 1920*1080...pomozcie!!!!!!!!!!!

Jeśli masz Vistę to jest coś takiego jak "centrum mobilności" i po wybraniu zakładki "Podłącz ekran" są trzy opcje.
Wybierasz jedną z nich, nie mam obecnie podłączonego kompa ale będzie to raczej "tylko ekran zewnętrzny". Zresztą sam poklikasz i zobaczysz która z pozycji jest odpowiednia. Trzeba klikać, nic się nie popsuje.;-)
 
Do góry