Vectra, modem SD jakość obrazu

gabrielf

New member
Witam,
mam od wczoraj kablówke z Vectry z tunerem SD technisat podłączone przez SCART(?) do telewizora Panasonic TXP42x20(czyli z hd ready). Wcześniej oglądałem telewizje z naziemnej telewizji satelitarnej przy pomocy kawałka drutu włożonego w gniazdo antenowe.
Spore było moje zdziwienie jak po podłączeniu Vectry obraz mi się pogorszył znacząco.
Oglądając z bliska (tak jak poprzednio) teraz obraz wygląda jak kiedyś przy oglądaniu divxów na komputerze ze zbyt skompresowany obrazem, czyli nieładne.
Wcześniej czytałem, że nie ma różnicy pomiedzy tunereem SD a HD jeśli nie oglądam HD, czy możecie to potwierdzić?
Może ktoś przeżył to samo i sobie poradził :).
 

Adamelab

New member
Po pierwsze tytuł "modem SD jakość obrazu" - chyba chodziło o tuner SD?
Jeśli chodzi o tuner SD i HD to jakość obrazu na pewno będzie lepsza z tego drugiego, nawet jeśli będzie to sygnał SD. Różnicę będzie dawał inny format przesyłu sygnału ( patrz SCART a Component lub HDMI ).
Co do różnicy w oglądaniu NTC ( naziemna telewizja cyfrowa, a nie naziemna telewizja satelitarna - bo czegoś takiego nie ma) a SD z Vectry, to nie ma co porównywać. Naziemna będzie wyglądać lepiej, bo w lepszej jakości jest wysyłana bezpośrednio do odbiorcy jako sygnał cyfrowy. Z tego co widzę w Vectrze kanały SD są chyba pobierane jeszcze z analogu. Nawet przy pakiecie cyfrowym jaki mam i tunerze HD, wygląda to gorzej niż z NTC, nie mówiąc np o N-ce (którą do niedawna miałem).
 
Do góry