V 4000 format obrazu

bruce_leee

New member
Czesc.Ma Sony 40 V 4000.Podłączyłem Cyfrę +. Na większości kanałów mam jak by obraz w obrazie tzn muszę zwiększac format żeby obraz był na całym ekranie.Jest to strasznie irytujące i nie wiem gdzie to ustawic, Włączam Wide i na jednym jest ok a na innych tzn wielu kicha.proszę o radę dzieki
 

p.stasiak

New member
Kwestia formatowania obrazu budzi różne opinie. Generalnie telewizor robi to bardzo poprawnie, rzecz jasna idealnie jest na kanałach nadających sygnał w 16:9 np. kanałach hd (większości nadawanych przez nich programów) czy tvn24 itp. W części kanałów pozostają pasy na dole, ale to już zależy od formatu danego programu podawanego przez nadawcę. Myślę, ze formatowanie w twojej V jest takie samo jak w moim W i u mnie na N probolemu nie ma (przynajmniej ja nie mam).

Napisz z ktorymi kanałami masz problem i na czym on polega (pasy u dołu i góry czy z boku), może ktoś podsunie najlepsze ustawienia w dekoderze i tv. W N najlepiej sprawdza sie wide plus ustawienia w dekoderze.
 

Henryk55

New member
Dopóki wszyscy nadawcy nie przejdą na format 16/9 manualne przełączanie jest konieczne. Ponoć Panasoniki automatycznie dostosowują format TV do odbieranego sygnału ale czy zawsze działa to poprawnie nie wiem.
Sprawdź czy w dekoderze masz ustawiony format 16/9
 

Sych

New member
Problem jest i będzie. Na szczęście coś zaczyna się dziać, jak tvn24 przerzuciło się na 16:9, to może reszta pójdzie już z górki. Jakiś początek jest... Bo narazie to jest przesada. Już od jakiegoś czasu standardem są panoramiczne tv, ale operatorzy jak zawsze parę lat do tyłu.
 

senior45

New member
Sony nie formatuje obrazu.Trzeba sie pomeczyc az pozmieniaja wszystko na 16:9.(tak okolo 5 lat znajac ich mozliwosci).Panasonic formatuje i chyba LG.
Ja mam N ustawione telewizor panoramiczny i rozciagniecie.
 

benk07

New member
Ja mam Sharpa podłączonego do PVRa Cyfry.
Przed ostatnią zmianą softu dekodera, telewizor dobrze wychwytywał zmiany formatu. Miałem włączoną w tv opcję panoramiczną, która fajnie rozciąga kanały 4:3 (bo środek zostawia prawie bez zmian a deformuje tylko boki) a po przełączeniu na kanał 16:9 telewizor automatycznie zmieniał format na właściwy (w tym wypadku na "pełny").
Niestety, po zmianie softu już tak nie mam. Muszę zawsze ręcznie zmieniać format.
Jak widać też sporo zależy od nadawanego sygnału - musi zawierać odpowiednią flagę dot. formatu.
 

senior45

New member
flaga ci nic nie da jesli jest nadawany program 4:3 z pasami co lubi czesto robic TVP1 i 2 oraz TVN turbo.W takim przypadku telewizor rozpoznaje pasy i otwiera obraz automatycznie.Wiem ze to dziala w Panasonic i LG
 

p.stasiak

New member
senior45 napisał:
Sony nie formatuje obrazu.

Pojawiają się opinie ludzi, którzy twierdzą, że Bravie źle formatuje obraz, w tej dyskusji pojawiła się wypowiedź, że Sony w ogóle nie formatuje (oczywiście w zamian poleca się Pansonica).

Moja Bravia formatuje obraz bardzo dobrze, co więcej robi to nie gorzej niż mój Panasonic.
 

senior45

New member
p.stasiak ty chyba nie rozumiesz slowa formatowanie.Co jeszcze potrafi twoj sony? wysmazyc befsztyk i zrobic pranie twoich brudnych ciuchow? Czlowieku ja rozumiem ze, ze jestes fanatykiem marki Sony ale nie wprowadzaj ludzi w blad? Co ci sony sformatuje???? 4:3 z pasami ci rozciagnie na caly ekran? Przestan bredzic czlowieku.Wlacz sobie dla przyklady Wide albo smart ktory i tak zostawia pasy.Wlacz dla przykladu TVP1 i jakis program ktory nadaje 4:3 letterbox z pasami.I co? Sony ci go otworzy_??Nic nie otworzy.Musisz robic zoom od reki zeby wypelnil ekran.Kiedys stare soniaki z funkcja pal plus to robily.Twoj fanatyzm bardziej szkodzi niz pomaga czytelnikom tego forum.Jedyne co rozpoznaje Sony to 16:9 i 4:3 jesli sa flagowane.
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
Meduza (Senior45) za takie rzeczy już 2 razy byłeś zbanowany. Wciąż piszesz (nie mając o tym pojęcia) o Sony i o tym jaki to super jest Panasonic. Czy ty masz Sony? Jaki, od kiedy?

Może niech się wypowiedzą ludzie mający Sony odnośnie tego formatowania, bo ja nie mam siły do tego człowieka :)
 

senior45

New member
Widze ze, masz nadal rozdwojenie jazni.Nigdzie nie wychwalam Panasonica.Kolega pytal wiec mu odpowiadam.Mam od kilku dni Sony W4500 oraz Panasonic Lx85 37 cali wiec porownanie mam.Niestety autoformatowanie w Sony nie dziala tak dobrze jak w Panasonic i trzeba poprostu czekac az wszyscy zaczna nadawac 16:9.Slowa pochwaly dla TVN za wprowadzenie formatu 16:9 w 3 programach informacyjnych.Wyglada to naprawde dobrze.Szkoda ze info na paskach ciagle leci w 4:3.Wazne ze, poprawila sie jakosc i format.Czekam na kolejne zmiany a przede wszystkim TVN Turbo.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ludziska, kupcie sobie JVC i zobaczycie jak naprawde wyglada dobre formatowanie! Znajomy ma Sony 40W4000 i jak dla mnie nie wyglada to za ciekawie...
 

senior45

New member
U p.stasiak wszystko dziala.On ma chyba jakis wyjatkowy model.Dzieki za info.wiemy juz ze, poza Panasonic, LG rowniez JVC potrafi formatowac obraz.
 

bruce_leee

New member
To się trochę uspokoiłem,bo myślałem że moja V jest do bani.jedno mnie ciekawi, jaka jest różnica między 16;9, a zoom 16;9(opcje dekodera) jak dam samo 16;9 to przełącza mi (samo) z HD na SD. I co oznacza tryb normalny?
 

senior45

New member
Tryb rozciaganie-Jesli np. TVN Style ktore nadaje 4:3 lub 4:3 z pasami.Obraz jest rozciagniety jednak pozostaja pasy na gorze i na dole.Mozesz wtedy uzyc funkcji zoom w telewizorze jednak obraz bedzie nie rozciagniety a powiekszomy.Jesli jest w ten sposob nadawany obraz ja na pilocie daje OPT i funkcja "bez zmian".W tym przypadku pozostaje na ekranie TV kwadrat z obcietymi bokami i pasami na gorze.Robie zoom na TV i wszystko jest ladnie wypelnione.Troche z tym roboty no ale nic nie poradzisz.Trzeba odczekac az wszystko bedzie w 16:9.
 

p.stasiak

New member
Senior45 czy ten człowiek ma coś z głową nie tak?

Pisze o Sony ze to badziewie (gwarancja do d..., serwis do d...., formatowanie do d...,) Ale za to Panasonic, wiadomo ekstra. Mimo to kupuje (twierdzi ze kupił) Sony.

Schemat tego człowieka jest taki (jak meduzy, którego myślę pamiętamy)
1. Ma Panasonica - bardzo zadowolony
2. twierdzi, że kupił Sony (pewnie za parę dni oddałby do sklepu, bo jednak badziewie i rozpisywałby się na tym forum).

Nie wiem czemu ten człowiek to robi, może ma frajdę, może z innych powodów, ale przez tego typu ludzi odechciewa się rozmów na forum, no bo jak rozmawiać z 12 latkiem, który zawsze odpowiada "a ty jesteś głupi i nie masz racji" (wersja ugładzona).

Kolego Senior45 nie błyszczysz inteligencją, jesteś arogancki i masz najwyraźniej problem z samym sobą. Smutne...

Przepraszam czytających za tego posta nie odnoszącego się zbytnio do tematu, ale dziwi mnie i irytuje zachowanie tego osobnika.

I jeszcze do meritum czyli formatowania obrazu w Sony. Dla kogoś to jest problem dla innych nie. Ja nie widzę problemu na N, większość kanałów świetnie sprawdza się na wide a obraz zakrywa cały ekran (plus ustawienia w N na panorame i zdaje się rozciąganie). Ale nawet jeśli ktoś uważa to za złe rozwiązanie to niech nie pierd... że tv nie ma formatowania obrazu, bo to jakaś kpina.
 

senior45

New member
Wiadomo warszawka-nie ma sensu sie napic wiec cie ignoruje.

Co do formatu madralo.Ustaw sobie w N tv panoramiczny plus rozciaganie.

Wlacz np. tvp1 ktore w tym czasie nadaje 4:3 letterbox.Obraz bedzie rozciagniety ale pasy pozostana i mozesz sobie czekac do rana a Sony i tak nie otworzy obrazu co wlasnie bardzo dobrze robi Panasonic, LG lub JVC.

amen

P.S gdzie ja napisalem ze sony to badziewie?
 

p.stasiak

New member
senior45 napisał:
Wiadomo warszawka-nie ma sensu sie napic wiec cie ignoruje.

Czy ty się dobrze czujesz?

senior45 napisał:
Co do formatu madralo.Ustaw sobie w N tv panoramiczny plus rozciaganie.
Włacz np. tvp1 ktore w tym czasie nadaje 4:3 letterbox.Obraz bedzie rozciagniety ale pasy pozostana i mozesz sobie czekac do rana a Sony i tak nie otworzy obrazu co wlasnie bardzo dobrze robi Panasonic, LG lub JVC.
Właśnie obejrzałem jedynkę, serial Ranczo, na N ustawione powiększenie i panoramiczny na telewizorze wide - wypełnienie pełne beż żadnych pasów i cięć. Gdybyś miał ten telewizor a nie tylko o nim gadał bzdury też byś to wiedział chłopczyku.

senior45 napisał:
P.S gdzie ja napisalem ze sony to badziewie?
Zainteresowani mogą obejrzeć twoje wypowiedzi i tyle w temacie.
 
Do góry