Uzywany sprzęt audio do 2500zł

funky_82

New member
Witam,

Szukam porady odnośnie zakupu sprzętu stereo do ceny 2600zł (najlepiej używanego). Sprzętu będzie grał w pomieszczeniu ~25m^2. Generalnie słuchamy z żoną wszystkiego - chilloutu, jazzu, rnb, hiphopu a nawet mocniejszych rockowo metalowych brzmień nie stroniąc czasem nawet od dubstepowych kawałków. Więc nie mamy jakiś konkretnych upodobań muzycznych. Sprzęt planuje również podłączyć pod TV (dekoder) aby czasem obejrzeć jakiś film itp. Od sprzętu w tej cenie nie oczekujemy cudów czy żywych instrumentów w pokoju...ale ciepłego, miłego i jak potrzeba dynamicznego grania. Dobrze aby sprzęt też był wyraźny przy cichym graniu (nie wiem czy to kwestia impedancji kolumn czy właściwości amplitunera).
Nie musi być to koniecznie amplituner - ale chciałem zaoszczędzić miejsca które zabrałby tuner+wzmacniacz (radio niestety musi też być) i dodatkowe piloty do obsługi. Narazie rzucił mi się w oczy amplituner HK3490 (używka ~1000zł) - do tego chciałem dobrać kolumny Monitor Audio MR4 (1600zł nowe) lub Dali 450 (1400zł używki, lekko zniszczone maskownice) czy też B&W cdm7 (1600zł, używki, brak maskownic, lekkie otarcia - jednak nie wiem czy nie za mocne na ten metraż).
Moglibyście coś doradzić w kwestii doboru ew. kolumn do tego amplitunera ? Podane propozycje są warte swojej ceny i czy uda się osiągnąć zamierzone brzmienie ? Mam możliwość odsłuchu MR4 w przyszłym tygodniu ale na innym sprzęcie - więc nie wiem jak mógłby się zgrać z HK3490.
A może warto ten amplituner zamienić na wzmacniacz + tuner ? Serdecznie dziękuję za konkretne propozycje (lub nawet ewentualnie aukcje gdzie dany sprzęt można obejrzeć).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry