Uwaga oszust!!!

Savron

Well-known member
Bez reklam
http://olx.pl/oferta/filmy-blu-ray-CID751-ID8iWet.html#af4baa23b3[/URL]

Nie daj się "nabić w butelkę". Ogłoszenie fikcyjne, a fotka jest moją własnością, skopiowana z forum!!!

OLX ID ogłoszenia: 122720597

:fool: "Remipl", to twoja kolekcja? Chyba widziałem ją na "Filmozercy". Kużwa, do czego ludzi są zdolny, masakra! Szuka fotek z forum i sprzedaje jak swoje! Bez komentarza. :fool:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Coś wogóle ostatnio takich "okazji" jest trochę. Sam się dziwię że ludzie sprzedają filmy jeszcze w folii za 20zł. Ciężko wyczuc kiedy mamy prawdziwą okazję a kiedy jest to oszustwo? Teraz to jest tak podrabiane, że trudno się skapować. Szkoda że nie natrafiłem na to ogloszenie wcześniej, to może bym coś kupił:grin: Fajna kolekcja.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo łatwo wyczuć ;)
Pierwsze, napisać do gośćia, że mamy (w tym samym mieście) kancelarie adwokacką i czy jest możliwość dostarczenia do niej, drugie, to czy można sobie podjechać osobiście, trzecie, poprosić o zdjęcie z (np.) karteczką (login, lub cokolwiek innego co wskażemy do napisania). Uczciwy zawsze się zgodzi, jak nie będzie chciał dostarczyć (nie każdy ma ochotę, czy czas), to proponujemy odbiór osobisty, a jak to nie wypali (też nie każdy ma czas), to na pewno zrobi dowolne zdjęcie. W przeciwnym wypadku na 99% mamy doczynienia z oszustwem. Całość umiejętnie rozegrana, jednak zadziała i wyeliminuje potencjalnych oszustów.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No dobra, ale są filmy sprzedawane jako raz obejrzane, bez folii, więc jak się zorientuję czy to oryginał czy podróbka? Teraz dojście mają do wszystkiego ( opakowania, hologramy itd).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już inna para kaloszy, jak nie masz oryginała do porównania, to nie ma szans na odróżnienie.
Zewnętrznie będzie to wyglądać niemal tak samo. Wiem, bo widziałem takie płytki.
 

Remipl

Member
Ewelina (Pomoc OLX.pl (dawniej Tablica.pl))
27 gru 19:51

Dobry wieczór!

Dziękuję za czujność i zgłoszenie, konto Użytkownika zostało zablokowane.

Pozdrawiam,
Ewelina
Lider Zespołu Obsługi Użytkownika,
Zespół OLX.pl

JEDNEGO OSZUSTA MNIEJ ;)

Dzwoniłem udając zainteresowanego, poprosiłem o spotkanie ale sprzedawca usilnie mnie przekonywał, że wygodniej mu będzie wysłać paczkę i szybciutko wysłał numer konta i dane do przelewu. Miałem niezłą bekę jak mi opowiadał, że filmy zapakowane są w folie ochronną, a kilka z nich jest nowych nie rozpakowanych.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie może, ale zawsze to jakieś utrudnienie.
Tak czy inaczej, Pani Ewelina się spisała, żeby jeszcze na allegro tak szybko działali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety złodziejstwo zawsze było jest i będzie... prawo musi się na tyle zmienić w tym kraju żeby takich ludzi karać czy też firmy które naciągają ludzi na koszta... miejmy nadzieje że kiedyś ten problem będzie mniejszy.
 

alkebab

New member
Na olx to tylko i wylacznie odbior osobisty. Raz wzialem z prsesylka ale to bylo 25 zeta na szczescie Matrix doszedl i to nowka w folii :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przez Olx trochę rzeczy sprzedaje. Jezeli ktoś ma jakieś obawy, to z mojej strony wstawiam na allegro i klient jest zadowolony. Sam kupiłem raz płyty za pobraniem za 165 zł i doszło - wszystko ok. Potem chciałem kupić kolejne płyty Blu-Ray na Olx. Zadzwoniłem do klienta, poinformował mnie iż ma na sprzedaż płyty, ale woli sprzedać mi podróbki - tak prosto z mostu. Odmówiłem od razu, chociaż namawiał mnie kilka chwil. Powiedziałem mu że jestem zainteresowany tylko oryginałami, miał wysłać listę, ale już tego nie zrobił, czyli tylko handluje kopiami...
 
Do góry