Uszkodzona matryca? Samsung - ciemne paski.

szeryf1989

New member
Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga D6510. Wszystko wydaje się ok, oprócz pewnego mankamentu. Jest to widoczne szczególnie podczas grania w FIFA12 na PS3. Podczas dynamicznych ruchów kamery lewa prawa uwidacznia się ciemnijeszy jakby pasek ok 1 cm szer w prawej stronie ekranu i jeszce w innych miejscach jakby takie ściemnienia, w tv też czasami jest to widoczne przy np niebieskim niebie... Trudno to nazwać po imieniu...Są to tak jakby pionowe pasy(smugi).Regularnie rozmieszczone na całej powierzchni.Przeźroczyste,najlepiej widoczne podczas ruchu kamery na jasnych tłach.Słabo widoczne,ale przeszkadzają.Widoczne na wszystkich źródłach(Component,hdmi)Co może je powodować? Miał ktoś coś takiego? Kalibrowałem obraz zalecanymi ustawieniami Motion Plus na użytkownika 1 1 i wyl , Motion Led wył, redukcja szumów i mpeg również wyłączona. Nic nie dało :(
 

szeryf1989

New member
Na zdjęciu trudno to uchwycić, jest to widoczne przy dynamicznych ujęciach. Nie są to jakieś mocno widoczne paski ale takie smugi delikatne... Jakieś sugestie co to może być? Czy może ten typ tak ma?
 

Kris_6

Member
Ja również to od jakiegoś czasu zauważyłem w moim Samsungu LE37M87BD i powiem szczerze, że nie raz mnie to denerwuje. Nie wiem czy to już jest oznaka, że matryca siada czy po pewnym czasie to standard w tv Samsunga. Jak będę miał chwilę czasu to pstryknę fotki ;)
 

szeryf1989

New member
Dziwna sprawa... Spróbuję za kilka godzin wyświetlić biały obraz na całej matrycy i zobaczę czy te smugi są widoczne... Oglądając tv nie widać tego aż tak mocno, ale np w fifie gdzie kamera chodzi lewa-prawa jest to widoczne i troche irytuje...
 

tdx

New member
Bez reklam
czyli przy scrollach tak? zaraz Ci coś podeśle żebyś sobie sprawdził..

wgraj na pena i odpal na TV albo z kompa
 

Attachments

  • scroll.zip
    968 bytes · Wyś: 197
Ostatnia edycja:

szeryf1989

New member
Właśnie próbuję ten plik otworzyć z pena na tv pod gniazdem usb, ale nie wykrywa mi pliku flasha, czy coś robię źle?... również nie mam kabla aby połączyć laptop z tv...
 

tdx

New member
Bez reklam
fakt musi być flv....
Tak czy owak musisz sobie przetestować TV bo to co opisujesz nie powinno mieć miejsca...
Najlepiej podłącz sobie TV z lapkiem i przetestuj programikami typu np pixperan
 
Do góry