Usuwanie szumu z audio (m2ts)

Leon25

New member
Witam
Mam nadzieje że to dobry dział :-D
Jak usunąć szumy z dźwięku z plików m2ts?
Najlepiej krok po kroku :)



aha i podobno można przy użyciu Audacity lecz jak wyciąć ścieżkę dźwiękową by program ją odtworzył?
 

golemik

New member
Witaj
1) Ściągnij wersję 1.3 beta Audacity
2) Idź do menu edytuj>preferencje>libraries
3) Wskazujesz bibliotekę dla FFmpeg, jak nie masz to jest też przycisk do ściągnięcia (musi być odpowiednia wersja).

Teraz możesz przeciągać pliki mts/m2ts/ts do okienka Audacity lub robisz to w menu plik>importuj audio.

P.S.
Fajnie by ktoś napisał skrypt lub jakąś nakładkę do Audacity - by ten wciągał audio z mts ale w okienku odtwarzał obraz to byśmy mieli pierwszorzędnę narzędzie do udźwiękowiania filmów.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
albo z demuxowac plik .m2ts w jakims programie, np. tsmuxer i jedynie sciezkę dźwiekową wrzucic do audacity, lub kazdego innego do edycji audio. Juz się w to bawiłem. Zalezy jak bardzo zaszumione jest nagranie. Rewelacyjnych efektów się nie spodziewaj, ale zmiany zauważalne na plus. Czesto takie odszumianie działa w ten sposób, że odcina całą dolna partię na wykresie dźwieku, gdzie znajdują się szumy, co również pogarsza jakość reszty. Mozna co prawda potem to znów wzmocnić, ale jakości to na pewno nie poprawi. Ja w ten sposób dostarczyłem kiedys materiał na komisariat :) wszystkie dialogi było słychac jak na dłoni, a nagrywałem przy bardzo wielu przeszkodach, gdzie bez obróbki nie było wyraznie słychać, a po i owszem :)
 
Do góry