Ustawienie kolumn

damian77

New member
Witam !

Mam problem. Chodzi mi o właściwe rozmieszczenie kolumn w pokoju 16 m2. Mam wzmacniacz DENON 4x85 W,Dm 425 oraz przody B&W 601 oraz z tyłu JBL E 30. Ale niestety mam dość stary już kwadrofoniczny wzmacniacz, w którym nie ma regulacji przód/tył lecz tylko prawy/lewy kanał. Niestety ustawienie pokoju jest takiw, że siedząc na kanapie z tyłu tylne głośniki sa znacznie bliżej niz przody i słyszę głównie tylne JBL. Wpadłem na taki pomysł, iż pod lewy kanał zamiast podłączyć dwie lewe kolumny przód i tył podłącze 1 kolumnę JBL i drugą B&W a pod prawy drugą parę. Tym sposobem jeśli potencjometr ustawię na lewo będą grały przody,a gdy na prawo będa grały tyły. Wtedy będe miał regulację przód/tył i zniweluję różniće pomiędzy przodem a tyłem. Generalnie wszystkie kolumny są 8 Ohm czyli dla wzmacniacza nie powinno być probelmu z tym, że na jednym kanale jest JBL, a na drugim B&W. Ale czy rzeczywiście mogę tak zrobić ????? A może jest inne wyjście z tej sytułacji???? Może kupić amplituner 5.1 - choć już wiem, że amplituner poniżej 2000 PLN na pewno nie zabra tak przy STEREO jak mój DENON Proszę o pomoc i z góry dzięki

Pozdrawiam

Damian
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem w tym, że przy takim połączeniu kanał lewy będziesz miał, powiedzmy, z przodu, a prawy z tyłu. Czy to ma sens? Nie lepiej słuchać w stereo na dwóch głośnikach?

ArtS :)
 
Do góry