Ustawienie kolumn, upgrade systemu 5.1, pytania.

xbit

New member
Witam!

Posiadam obecnie zestaw kina domowego składającego się z:
fronty: Mission M73i
center: Mission M5C
surroundy: Canton GL260
subwoofer: Magnat SUB200A
amplituner: Sony STR-DB830
źródła: PS4, TV Philips 70PUS6704 (Netflix), MiBox 4K S (HBO GO, ipTV, pliki MKV).

Pokój wygląda w ten sposób (salon z aneksem) (załącznik).
rozstaw.jpg

Fronty stoją lekko pochylone ku górze (Missiony mają tweeter na dole), center 5cm pod TV na szafce RTV, surroundy zawieszone na wysokości ok. 70cm powyżej linii uszu, skierowane do słuchacza (pochylone w dół).

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie: czy takie ustawienie jest akceptowalne? To mój pierwszy system 5.1.

Amplituner Sonego nie posiada automatycznej kalibracji, jak w tej sytuacji najlepiej wyregulować ,,dB" na kanał? Próbowałem na słuch, prowizorycznie przy pomocy dB Meter w telefonie (wyniki baardzo niedokładne) oraz również pożyczyłem od znajomego amplituner z systemem Audyssey MultEQ i ustawiłem takie wartości u siebie i każda metoda dała inne wyniki. Amplituner znajomego to był Denon AVR-2113 i grał on wg mnie ciekawiej w filmach - bardziej klarownie, dialogi bardziej przejrzyste.

Tutaj pojawia się drugie pytanie: jaki pułap cenowy należy obrać na amplituner który obsłuży kodeki DD+ oraz będzie miał wsparcie 4K? Obecnie mój max to połączenie optyczne i DD/DTS. Czy może lepiej zacząć od wymiany kolumn?
 

mors111

Active member
Bez reklam
gdzie masz postawionego suba ?

na amplituner wypada wydać min. 2kzł - Denon X2600 ,Onkyo 696 ...

to bardzo dobre amplitunery w tym przedziale cenowym
 

xbit

New member
Subwoofer ustawiony mam po prawej stronie od szafki RTV - pomiędzy szafką a kolumną. Z subwooferem też mam problemem ponieważ nie wiem jak go wyregulować - Sony nie ma automatycznej regulacji, a podaje bardzo wzmocniony sygnał na wyjściu i nijak ma się do regulacji Audyssey, a Test Tone nie jest grany przez subwoofer. Jaki jest sposób na jakiego regulacje? A jakieś starsze modele? Ponieważ te są jedyne nowe.
 
Do góry