Ustawienia TV SONY NX 720 40 Bravia

lons

New member
Witam,

Mam problem z ustawianiami tego Tv. Szukam, i szukam optymalnych ustawień i praktycznie w każdym przypadku karzą zaczynać ustawienia od trybu standard. Robię wszystko co jest wskazane tj, Tryb standard, nasycenie,kontrast, nawet włożyłem usb ze zdjęciami i robiłem zgodnie z zaleceniami by uzyskać najlepszą jakość obrazu. Faktycznie na tych zdjęciach wygląda niby ładnie i naturalnie, ale jak już włączę Tv to już nie wygląda tak fajnie. Problem polega na tym, że obraz ten wygląda tak mdło, bez kolorów, jakby za mgłą. W momencie kiedy ustawiam tryb żywy to nagle obraz wygląda rewelacyjnie w porównaniu ze standardem, który tak jest polecany przy ustawieniach. Przecież ogólnie obraz żywy nie jest polecany, gdyż rzekomo kolory wyglądają wtedy na za jaskrawe itp. W grach jest podobnie. Na standard obraz jak za mgłą, taki blady. W opcji żywy ładnie. Krótko mówiąc w moim przypadku nie sprawdzają się rady poradników. To jak to ma być? Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Kiki dobrze proponuje kalibrację bo jest to rzecz na którą warto wydać trochę grosza moim zdaniem.
Jeśli nie chcesz oddawać sowich ciężko zarobionych pieniędzy komuś innemu możesz samemu kombinować z ustawieniami (oczywiście efekt będzie daleki od profesjonalnej kalibracji przeprowadzanej u Ciebie w domu ale różnica od standardu będzie znaczna).
Nie musisz zaczynać od trybu "standard". Każdy człowiek w inny sposób postrzega barwy i ich nasycenie - to co dla Ciebie jest mdłe innemu wypali oczy.
Aby złapać podstawy możesz posłużyć się TYM małym poradnikiem.
 
Do góry