Ustawienia obrazu

vedd5

New member
Mam projektor Sanyo Z5, a do niego podłączony PC typu Media Center za pośrednictwem amplitunera Yamaha RX-V773. Problem polega na tym, że przy włączonym amplitunerze obraz z komputera na projektorze ma mniejszy rozmiar o ok 20 cm od krawędzi względem powierzchni wyświetlania (samo menu amplitunera wyświetla się poprawnie na całym ekranie).
Wystarczy wyłączyć ampli (bezpośrednie przejście through) i obraz jest w porządku (dokładnie takiej wielkości jak powierzchnia wyświetlania).

Czy ktoś wie z czego wynika różnica i jak można ustawić żeby obraz był zawsze maksymalnej wielkości ?

Bo w obecnym układzie mogę mieć albo maksymalny obraz bez dźwięku, albo pomniejszony z dźwiękiem ;)
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
W ustawieniach karty graficznej poszukaj czegos jak "scaling options"(mam takie cos w AMD vision engine). Tam mozesz ustawiac underscan i overscan.
 

vedd5

New member
FunkyKoval, dzięki za wskazówkę.
Doinstalowałem soft do zaawnsowanych funkcji karty graficznej i ustawiłem overscan. Teraz jest w porządku.

Aczkolwiek uważam, że amplituner coś gmera przy oryginalnym sygnale mimo że w ustawieniach przesyłu video mam ustawione direct.
 
Do góry