Ustawienia, kalibracja P50G20

Straga

New member
Witam serdecznie Szanowni Forumowicze, mam do Was ogromną (jak dla mnie :) ) prośbę, mianowicie czy mógłby mnie ktoś nakierować na jakiś wątek lub po prostu napisać jakieś sensowne ustawienia dla tego modelu TV? Znalazłem parę ustawień na zagranicznych forach ale tam nic się nie zgadza ponieważ to są ustawienia z wersji amerykańskiej gdzie zakres np. kontrastu i jasności jest inaczej wyświetlany w menu. Był bym bardzo wdzięczny za porady. Pozdrawiam.
 

Straga

New member
Nikt na prawdę nie zna jakiś normalnych ustawień do G20? Bardzo bym prosił o podzieleni się swoimi ustawieniami. Nie będę ściemniał na kalibrację mnie nie stać, TV dostałem w prezencie weselnym, bardzo będę wdzięczny. Pozdrawiam.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ale,dlaczego kalibracja jest Ci tak bardzo potrzebna? Nie podoba Ci się obraz? Co masz podłączone do telewizorka,jakim przewodem itp. Napisz trochę więcej.
 

Straga

New member
Tzn. profesjonalna kalibracja nie jest mi potrzebna, tylko jakaś porada jak to mniej więcej ustawić żeby było dobrze (punkt odniesienia). Przyznam się że nie wiem czym pokręcić żeby dostosować obraz do moich preferencji (trochę za dużo opcji jak dla mnie :) ) Predefiniowane tryby raczej mi nie odpowiadają zbytnio, na jednych kolory są niezbyt wyraźne, a na innych wszystko wali po oczach. Do TV mam podłączony dekoder satelitarny kablem HDMI i konsolę PS3 też kablem HDMI.
 

Straga

New member
No i nic ciekawego nie znalazłem, a sam chyba sobie nie poradzę, więc jeszcze raz proszę o pomoc chociaż o podanie ustawień takich jakie używacie żebym mógł sobie porównać z góry wielkie dzięki.
 

Raulk

New member
Prośba o pomoc

w-w-w.hdtv.com.pl/forum/plazmy/43845-jaka-plazma-50-cali.html#post649419

Taki oto problem mam i jesli opisałem go nie w tym miejscu co trzeba, wielkie sorry do admina - zwyczajnie nie wiem gdzie znaleźć odp. na mój problem
czy to moze byc sprawa kalibracji??

Mam prośbę do Was...,
szukałem na forum w dziale technicznym i nie znalazłem..., może opisany problem nie istnieje na tym forum - choć nie przypuszczam..., albo zwyczajnie nie mogę tego znaleźć bo nie wiem jak to się fachowo nazywać może..., do rzeczy...
Oddałem tv Panasonica p50g20e do serwisu po dwóch miesiącach użytkowania, bo na jasnych obrazach jego praca była lekko nieznośna..., to jest problem dość często występujący..., obraz był nieskazitelny, ostry a skala kolorów wręcz obalała na ziemię... było super aż do powrotu tv z serwisu, buczenie się zmniejszyło ale za to obraz jakis nie ostry a kolory..., wyglądają jakby z 32bit. obrazu przełączyć na 8bit. - są widoczne "smugi" przechodzenia jednego koloru w durgi - wcześniej nie zauważyłem takiego problemu. Przyjechał facet z serwisu i mówi że obraz jest ok, ale szczerze mówiąc dla mnie nie jest i teraz nie wiem czy to jest jakies moje dziwne nastawienie czy rzeczywiscie cos poknocili w serwisie - jak można byłoby ten obraz sprawdzić i czy ktoś ma jakis pomysł na taką sytuację.

Z góry dzięki
raul
raulk@wp.pl - proszę o pomoc
 
Do góry