Upc Pace Dcr711 problem z rozdzielczoscia

kolka29

New member
Jak w temacie. Mediabox podpiety do telewizora Sharp Aquos 42Dh77e przez Hdmi. Po ustawieniu w mediaboxie rozdzielczosci 1080i przy ponownym uruchomieniu sprzetu rozdzielczosc na wszystkich kanalach wynosi 576p choc w ustawieniach mediabox jest jak byk 1080i.
Mozna ustawic na Auto lecz wtedy przelaczanie z kanalu Sd na Hd trwa jakis czas.
Czy naprawde nie da sie ustawic tego mediaboxa na rozdzialke 1080i na "sztywno"?
Czy to normalne, zeby przy kazdorazowym powtornym uruchomieniu mediabox sam ustawial sobie rozdzialke na 576p?
 

kolka29

New member
Widze, ze chyba tylko ja mam taki problem z tym tunerem.
Ustawilem rozdzielczosc w mediaboxia na auto i teraz jest inny problem.
Mianowicie podczas zmiany kanalu z sd na hd mediabox potrafi sie zawiesic, zdarza sie to srednio do 5 razy dziennie.
Oczywiscie problem na auto z rozdzialka 576 nadal istnieje zaraz po wlaczeniu urzadzenia lecz w przeciwienstwie do innych ustawien problem znika po zmianie kanalu.
Wystarczy go zmienic dwa razy i tuner juz prawidlowo rozpoznaje rozdzialke.
Martwi mnie jedna to czeste wieszanie sie tunera na ustawieniach rozdzielczosci tv auto.
Napisalem do serwisu UPC, poki co czekam na odpowiedz choc obawiam sie, ze bedzie jak zawsze - prosimy o powrot do ustawien fabrycznych.
 

kolka29

New member
Odpowiedz z Upc nadeszla, oto ona:


Zgłoszenie zostało przekazane do specjalistycznego działu w celu wyjaśnienia opisanego problemu.

Postaramy się aby zgłoszony problem został jak najszybciej rozwiązany.



z poważaniem,
---------------------------------------
XXXXXXXX XXXXXXXX
Dział Wsparcia Usług Cyfrowych
---------------------------------------


Hehehee, znaczy to, zakladam, ni mniej ni wiecej, ze rozwiazanie prawdopodobnie nie nastapi.
Poczekam tydzien, moze dwa.Jak nie bedzie zadnego odzewu ze strony Upc dzwonie i wzywam serwis.
 

pkomp

New member
u mnie śmiga jak należy - ustawione na 1080i i tak tv rozpoznaje - nic się nie zmieniło po wstawieniu w szereg ampli z hdmi

zrób mu aktualizację oprogramowania - gdzieś było opisane jak
 

kolka29

New member
Brałem pod uwage aktualizacje tylko nie wiem jak to zrobic.Jest gdzies na forum poradnik ale z tego co pamietam nie do dekodera Pace.
Jesli ktos wie jak zaktualizowac Pace DCR 7111 prosilbym o info.
 
Do góry