Uniwersalny TV do 3000zł

brio11

New member
Witam wszystkich,

Jak większość szukam nowego TV do salonu. Maksymalnie chcę przeznaczyć na ten słuszny cel 3000zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna od południa, są rolety więc nie ma problemu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? lg 37ld420
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wi-fi, smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? osiedlowa kablówka, kilkanaście kanałów HD, reszta SD
10.Jakie urządzenia ? PS3, laptop, telefon, kino domowe/soundbar
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji, ale chcę uniknąć 'lustra'
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tylko smart tv
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1h
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Philips, Sony, LG
17.Preferencje co do wielkości ? max 48'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, nierówne podświetlenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć

Na chwilę obecną w oko wpadły mi poniższe modele:
Samsung UE48H6400
LG 47LA660S
Sony KDL-48W605B
Samsung UE46F6770
LG 47LA667S
Philips 47PFH6309
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z Twoich został bym przy Sonym, lub 48" Samsunga.
Do kompletu dorzuciłbym
Panasonic 48AS640
Toshiba 48L5435
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał z matrycą natywną 100 HZ - czyli Panasonic 48AS640.
I warto być niebieskim , bo masz extra cenę i kalibrację gratis.
 

brio11

New member
Dzięki za info kiki, z tego co przeczytałem w artykułach co jest tam wzmianka o Panasie AS650, a polecaliście AS640. Tak więc trzymać się AS640?
Mam jeszcze małe pytanko o samsunga H6400, posiada on matrycę z natywnym 100Hz? Poczytałem trochę i nim i część oso pisała, że ma on mały problem z ostrością obrazu przy szybszych scenach, np. przy oglądaniu piłki nożnej.
 

aquas92

New member
No, ale kiki zadnym specjalista nie jestem, czytalem jednak na zagranicznych portalach ze 50hz bug w as650 i as640 wystepuje.
 

brio11

New member
Witam ponownie,

A co powiecie o Sony KDL-47W805A, pojawił się w bardzo dobrej cenie, poniżej 3k.
Jak wypada on w porównaniu z Samsungiem H6400 i Panasem 640? Na Panasa 650 raczej mi ni wystarczy w tym przedziale cenowym, oglądałem go ostatnio w sklepie i porównywalem z Samsungiem, obraz zdecydowanie lepszy.

Pozdr
 

jacekcy

New member
Witam ponownie,

A co powiecie o Sony KDL-47W805A, pojawił się w bardzo dobrej cenie, poniżej 3k.
Jak wypada on w porównaniu z Samsungiem H6400 i Panasem 640? Na Panasa 650 raczej mi ni wystarczy w tym przedziale cenowym, oglądałem go ostatnio w sklepie i porównywalem z Samsungiem, obraz zdecydowanie lepszy.

Pozdr
To zeszłoroczny model SONY. Jeśli nie ma nalatane multum godzin, tzn. nie jest to egzemplarz, który grał na ekspozycji, to jak najbardziej polecam.
 

brio11

New member
Witam,
Mam jeszcze jedno pytanko, żeby rozwiać wątpliwości.
Odległość, która dzieli mnie od ekranu telewizora to 2,5-3m, w tym wypadku lepiej kupić trochę gorszy, ale większy TV (47''/48'') czy mniejszy, ale lepszy (42'')?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie 47" tym bardziej że dobry Panasonic 47AS650 lub 48ASS640 mieści się w klasie i jeszcze reszta zostaje.
 

brio11

New member
Racja :) Jest jeszcze jedna sprawa, dopiero wczoraj mnie oświeciło, że w obecnym TV mam ruchomą nożkę i korzystam z tego rozwiązania.
Panas AS640 chyba nie ma ruchomej nóżki, prawda?
 

brio11

New member
Dzięki za info kiki, ale poczekam jeszcze na test as640 i wtedy podejmę ostateczna decyzję. Podobno 640 ma dobre kąty więc może obejdzie się bez ruchomej nóżki.
 
Do góry