Umiejscowienie głośników 5.1

marcin2m

New member
Witam,
Przymierzam się do zamontowania tylnych głośników. Mam jednak dylemat gdzie je zamontować. Układ jest taki jak w załączonych szkicach.

Niestety wygląda na że będę musiał powiesić te głośniki na wysokości 2,1m a na domiar złego w taki sposób że od punktu odsłuchu tylne głośniki będą rozłożone niesymetrycznie.

Czy w takim układzie będzie to w miarę grało (po skalibrowaniu HK357)?
Inne pomysły co do umieszczenia głośników z tyłu (przy sofie?)?

Ampli: HK357
SL+SR: Rubicon RT26S
 

Attachments

  • Layout.jpg
    Layout.jpg
    59,8 KB · Wyś: 3294
  • 3D_view_rear.jpg
    3D_view_rear.jpg
    63,1 KB · Wyś: 2442
  • 3D_view_front.jpg
    3D_view_front.jpg
    26,8 KB · Wyś: 552
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Najlepsza i najbardziej optymalna wysokość do bocznych głośników to
1,50 - 1,80 cm, chociaż są opinie,żeby znajdowały się na wysokości głowy.Ja mam na wysokości 1,50 i jest super.Poza tym rozmieszczenie wszystkich głośników jest OK. Kalibracja w ampli zrobi swoje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że kalibracja wyprostuje czas reakcji głośników :D.
I tak fajnie będziesz miał - gratuluję wykonanej pracy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez stałem przed podobnym dylematem. Jesli nie chcesz sojaków, to może spróbój jeszcze tak? Skoro lubisz symetrię (jak ja) to kanapa nieco w lewo i surround sie zmieści przed drzwiami. Tak będziesz miał wszystko symetrycznie. Mimo to dał bym je nieco niżej, ale skoro se ne da to i tak bedzie OK. A gdzie będzie sub?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcin2m

New member
Więc chyba zostawię tak jak pierwotnie planowałem z pewną niesymetrycznością efektowych z tyłu.
A SUB stoi obok sofy - wiem, moze lepiej było by gdzies z przodu ustawić, ale niestety jest w innym kolorze i gryzł by się z otoczeniem, poza tym basiki rozchodzą się po pokoju bez względu na miejsce
 

Attachments

  • Layout+SUB.jpg
    Layout+SUB.jpg
    52 KB · Wyś: 4051
Do góry