UE55D8000 czy 60D8000?

blackorek

New member
Witam
To moj pierwszy post i napisalem go bo zgłupiałem.... :)

Jak widac chodzi o 55 i 60 cali .
Odległość z jakiej bym ogladal to ok. 4,5 m . Filmy owszem, ale glownie programy typy Animal planet, Discovery itp. z telewizji N . Nie mam czasu na blu-ray itp., czy PS3

Ogladalem oba TV wiele razy i w Saturnie i Media i nie wiem co kupić. Pomijam juz cene, gdzie roznica miedzy 55, a 60 jest ...ponad 3000zł !!! co uwazam za nieporozumienie i caly czas sie zastanawiam czy warto za te 5 cali wiecej wywalic ponad 3 koła....


WIeszałem na sciane papier, rysowalem sobie wymiary i tak naprawde 60 cali jest po bokach jakies 6 cm szerszy ( lewa, prawa) i o jakies 3 cm wyzszy( gora, dol). Takze nie ma jakiejs kolosalnej roznicy na scianie, inaczej to wygalda jak stoją na polce obok siebie, wtedy 60 jest wyzszy o jakies 6-8 cm .

Jak myslicie, nie bedzie taki TV ( 60 ) za wielki? Boje sie , ze bedzie mnie przytłaczał swoją wielkością. 55 uwazam, ze jest akurat i tez w sklepie jest wielki, ale mam ciągoty do tego, zeby kupic jednak 60 co może byc jednak błędem...Nie wiem , moze sie napaliłem niepotrzebnie.
Pomieszczenie ma 7 metrów długosci i 5 szerokości, jest spore, białe sciany. Obecnie mam 50 cali LG i ogladam go z odleglosci jakies 3-4 metry i jest za mały, 55 jest wiekszy i czuje to roznice kiedy stał ten 55D8000 i 50 cali LG obok siebie w Media.

No ale 60 to mam dylemat..

Co radzicie?
 
Do góry