UE46D6750 vs UE46D7000/UE46D8000 (czy warto dopłacić)

boola

New member
Witam,
Jak w temacie, przeznaczenie:
- 65% TV HD (telewizja n)
- 20% filmy (USB)
- 15% multimedia (internet,zdjęcia, komputer itp).
Telewizor ma wylądować w pokoju północ/wschód, czyli raczej ciemnawo, ale między 2 oknami (jedno pod kątem 90% - są żaluzje). Odległość tv<-->osoba ok 2-3,5m

Telewizor głownie będą oglądały 2 osoby, kąt osoba<-->telewizor<-->osoba ok 30 stopni.

I teraz pytanie, czy warto dopłacać do D7000/D8000, jeżeli nie zależy mi:
- na 3D (czyli problem 65xx z FullHD 3D mnie raczej nie dotyczy),
- na wyglądzie (oba są ładne, dam radę żyć z tym trochę brzydszym :)),
- okularach 3D (może ich w ogóle nie być)?

Głownie zależy mi na:
- jakości obrazu 2D, żywych i wiernych kolorach, braku efektu "teatralnego" przy oglądaniu filmów
- minimalizacja efektu clouding (niestety wiem, że to loteria),
- wifi i multimediach,
- sensownym zużyciu prądu (tu raczej plazma odpada?)
- sensownych kontach widzenia,
- sensowny dźwięk (nie posiadam jeszcze kina domowego),
- cena ma być adekwatna do jakości sprzętu, nie lubię przepłacać :)

Po przyglądaniu się na te dwa modele (D6750 i D8000) w sklepie mam lekkie wrażenie, że wyższy model lepiej sobie radzi z kontami widzenia (mam wrażenie, że D6750 szybciej traci kontrast/kolory wraz ze zmniejszaniem kontu widzenia, nie tylko w poziomie ale i w pionie). Ktoś może też to zaobserwował? Czy po prostu mi się zdawało (albo to wina ustawień)? Czy lepiej... zamiast D8000 skupić się na Sony KDL-46HX820? Wiem, że "najlepszy" byłby Panasonic TX-P50VT30E, ale pobór prądu trochę martwi (telewizor będzie działał średnio ok 6h dziennie). Proszę o poradę, czy warto w moim przypadku dopłacić aż 1600zł do któregoś z wyższych modeli Samsunga/Sony? Czy mimo dużego zużycia prądu... plazma? Dodam, że zakup na lata, nie stać mnie na... wyrzucanie pieniędzy w błoto :(.

Z góry dzięki za pomoc, męczę się od kilku dni szukając idealnego wyboru i... już zgłupiałem :(. Może ktoś z Was miał podobny problem, wybrał i nie żałuje ;)? Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Zostań przy D6750

Wprawdzie D7000 jest 200Hz a D6750 100hz ale skoro nie lubisz teatrzyku D6750 wystarczy. Kąty i kolory zależne są od matrycy jaka jest w TV więc jak trafisz na samsunga w D6750 to kąty będą ok
 

boola

New member
Zostań przy D6750
Wprawdzie D7000 jest 200Hz a D6750 100hz ale skoro nie lubisz teatrzyku D6750 wystarczy. Kąty i kolory zależne są od matrycy jaka jest w TV więc jak trafisz na samsunga w D6750 to kąty będą ok

OK, tnx, czyli wg Ciebie raczej "braku dodatkowych 100Hz" nie zauważę? W jakich sytuacjach może mi ich brakować (tylko 3D, czy...)?

I jeszcze dwa pytania, wg Ciebie kąty widzenia powinny być w obu modelach zbliżone? Jutro jeszcze się przejdę do sklepu, może sprzedawca da mi pilota i możliwość sprawdzenia wersji matrycy, bo coś mi się w niej nie podobało, chyba zbyt duża różnica przy zmianie kątów patrzenia... .

I jeszcze jedno, chyba tak czy siak lepiej kupić tv przez internet, zawsze mogę telewizor zwrócić w ciągu 10 dni, bo jak kupie na miejscu w sklepie, to po odejściu od kasy... pozamiatane :(. Aczkolwiek firma internetowa zawsze może mi przysłać egzemplarz który ktoś zwrócił (kupujący zobaczył, że lipa i odesłał sprzedawcy)? Jest to możliwe? Da się jakoś przed tym zabezpieczyć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupuj w sprawdzonych sklepach, nie musisz się martwić zamianą.
Kąty są podobne.
Nie zabraknie 100Hz
 

Marek36

New member
Mnie tez na początku nie zależało na 3d. Teraz cieszę się ,że jednak kupiłem z 3D :)
Teatr ? Też się tego obawiałem.
Teatr da się wyłączyć lub zminimalizować. Najlepsze ustawienie " wyraźny ".
 
Ostatnia edycja:

boola

New member
Kupuj w sprawdzonych sklepach, nie musisz się martwić zamianą.
Kąty są podobne.
Nie zabraknie 100Hz
W sprawdzonych sklepach internetowych, czy stacjonarnych :)?
Trochę mnie nastraszyliście tymi typami matryc więc nie wiem czy nie dozbierać do D7000/D8000 (tam raczej takich "dziwnych" matryc raczej nie ma?). Bo później się bawić w wysyłanie itp, szkoda trochę czasu i nerwów.

Mnie tez na początku nie zależało na 3d. Teraz cieszę się ,że jednak kupiłem z 3D :)
Teatr ? Też się tego obawiałem.
Teatr da się wyłączyć lub zminimalizować. Najlepsze ustawienie " wyraźny ".

No zobaczymy, na razie muszę wybrać model, testował będę później :).
 

sniacy

New member
Też zastanawiam się nad 46 6750, jeszcze się wacham co do Sharpa LC46LE830E, Sonego EX 720.
Wiecie może czy Samsung ma matową matrycę, czy połmat?
 

boola

New member
A która (symbol) matryca będzie najlepsza?
Niby Samsunga...: w w w. hdtv.com.pl/forum/samsung/73860-jakich-matryc-nalezy-sie-wystrzegac-w-serii-d.html (usunąć spacje, jeszcze nie mogę dodawać linków :p)

Ale trzeba być medium aby sprawdzić typ matrycy przed wyjęciem TV z pudła :(. Tego właśnie się obawiam w związku z możliwym zakupem tańszego UE46D6750 (zależy mi na jakości obrazu i kątach, a tu się kłania matryca).
 

mieto132

New member
moja matryca w 46d6750 ma symbol -A1UF7E-,sugerując się tematem użytkownika -tdx- jest to matryca samsunga,a sugerując się własnymi spostrzeżeniami z czystym sercem mogę polecić,jak podładuję aparat to wrzucę jakieś fotki.
 

boola

New member
No właśnie, tylko jak kupić TV z taką matrycą... :)? W sklepie z pudła nie dadzą mi wyciągnąć aby sprawdzić, przez internet to też loteria... . Wrrr, może ktoś ma jakiś pomysł jak sobie zagwarantować w miarę dobrą matrycę (Samsung)?
 

grzesb74

New member
Witam,
też szukam LCD 46 cali. Moje typy po kolejnym śledzeniu różnych wątków to (kolejność alfabetyczna):
Philips 46 PFL 9706 ( chociaż cena jednak mnie trochę zabija)
Sony 46 HX 820/920 (920 - nie wiem czy aż tak bardzo warta dopłaty)
Toshiba 46 YL 863 (obraz + design)
Samsung UE 46 D8000
Niestety wszystkie mają szklaną matrycę co u mnie , przy mocno nasłonecznionym salonie, może okazać się porażką.
Alternatywą może być właśnie
Samsung UE 46 D6750
Sony 46 HX 720
Również szukam doznań głównie w obrazie 2D (sygnał z C+) ale jak już kupować to nie chcę znowu cofać się wstecz.
Pozdrawiam
Grzesiek
 

boola

New member
Rozważałeś model Sharp 46LE830? Z tego co wyczytałem (dzisiaj go oglądałem, ale nie był jeszcze podłączony...), to z racji tego iż jest matowy, to dobrze sobie radzi w jasnych pomieszczeniach... .
 

grzesb74

New member
Tak, czytałem test i posty. Ale jakoś Sharp mnie nie kręci. Mam w domu Sharp LC 32 GA9E (fakt - stary model) ale w ogólnej ocenie taki sobie tj, obraz, menu.
Philips - nie wiem jak to jest ale dz. telewizorów pada ale robią dobry sprzęt
Sony - podobnie jak Philips - a gdzie kogoś odwiedzę co ma Soniaka - pełen podziw
Samsung - strasznie plastikowe kolory - ale ostrość i czerń b. OK
No i Toshiba - b. fajny TV , super design i naprawdę przystępna cena.
Pozdr
Grzesiek
 

mieto132

New member
różnica widoku na wprost i pod dużym kątem 46d6750

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
filmik:
http://youtu.be/oYh7_Vz08N8
zdjęcia nie najlepszej jakości ale może komuś pomogą,według mnie problem kątów chyba nie dotyczy tego modelu.

co do błyszczącej matrycy,mam w pokoju trzy okna, każde okno na innej ścianie a na czwartej stoi tv,powiem szczerze że w bardzo słoneczny dzień przy odsłoniętych roletach jest pewien dyskomfort ale tragedii nie ma,przy zasłoniętych roletach problem prawie nieodczuwalny.
 
Ostatnia edycja:

boola

New member
No to pojechałeś z tym M jak... (wystarczy, że żonka mnie tym katuje - miałem nadzieję, że na Samsungu w ogóle tego serialu nie da się odpalić... :)). Dzisiaj znowu łaziłem obok D8000 i D6750 i... już tej różnicy nie widziałem (może coś lepiej popodpinali, bo postawili obok Sharpa, więc grzebali w kablach...) więc chyba padnie na D6750 + loteria jeżeli chodzi o matrycę (niestety dostępny tylko w sklepie a nie w necie, więc 0 szans na zwrot).
 
Ostatnia edycja:
Do góry