UE40F6320 staszne zakłócenia

sisimon

New member
Witam. Kupiłem do domu 3 telewizor firmy Samsung, gdzieś miesiąc temu. Na początku chodził bardzo ładnie. Od kilku dni ma straszne zakłócenia w obrazie. Zauważyłem że wina leży po stronie tunera telewizyjnego, jak chodzę w diagnostykę siły sygnału to wszystko tam skacze : poziom błędów - pokazuje się ich bardzo dużo, siła sygnału skacze od 93-94 zaś jakoś wariuje : 62,85,58,100,64 itd. Pozostałe dwa telewizory, m.in. UE40D7000 pokazują siłę sygnału w każdym pokoju równo 90% i zero błędów. Obraz na nich jest czyściutki. Antenę mam kierunkową na dachu, zaś w domu wzmacniacz od którego idą kable antenowe do pokoi. Sprawdzałem tamte telewizory w każdym pokoju, wszystko OK, a ten nowy w każdym świruje. A na początku na pewno obraz był na nim czysty przez około 3 tygodni. Od tygodnia są straszne zakłócenia w obrazie przez co nie da rady tak oglądać ani filmu ani wiadomości. Reszta, czyli filmy z USB, internet itd. działa w 100%. Zmieniałem kable antenowe, to nic nie daje. Jeszcze go dziś zaniosę do szwagra, on też ma Samsunga (antenę siatkową). Jeżeli u niego też będzie świrować to chyba coś jest nie tak z głowicą telewizyjną , jak myślicie ? doradzicie coś ? czy od razu reklamować ? A jak wygląda sprawa reklamacji w firmie Samsung ? Jak i gdzie ją zgłosić ? pzdr Andrzej
 
Do góry