UE40D5500 problem z odbiorem cyfrowych kanałów

seker

New member
Witam,

To mój pierwszy post na forum i niestety z problemem, który ciężko mi rozwiązać samemu.

TV podłączony do kablówki, która w ofercie posiada kanały cyfrowe jak i analogowe. Z analogiem nie mam problemów, jednak z odbiorem cyfrowym zaczynają się dziwne schody :/.

Na niektórych kanałach wyświetla się informacja, iż sygnał jest zakodowany. Niestety nie wiem do czego to przypiąć ponieważ "zakodowane programy" są wybiórcze. Chodzi o to, że np. z pakietu basic zablokowana jest tvp1 i 2 oraz comedy central i inne niektóre, a pozostałe kanały tv ma odblokowane. Tak samo jest z pozostałymi pakietami... np. w pakiecie hbo max hd mam jedynie hbo hd oraz cinemax hd. to samo jest z canal+.... mam film hd a pozostałych brakuje.

Czy mógłby mi to ktoś wyjasnić? Myślałem, że dostawcy blokują kanały pakietami w zależności od tego jakie zostały zakupione a nie wybiórczo kanałami jak by wskazywał mój przypadek.

TV podłączony normalnie wejściem antenowym, bez żadnych dodatkowych kart odkodowujących itp.

Po kupnie tv (poprzedni tylko kanały analogowe odbierał) mocno się zdziwiłem, że tv wyszukał kanały cyfrowe, ponieważ wynajmuję mieszkanie i nie było nic zmieniane w umowie, oraz żadnych drastycznych zmian w rachunkach. Jednak, że wynajmuję mieszkanie nie mam też prawa i przywileju dowiedzenia się u operatora czy cyfrowe kanały powinienem mieć czy nie. Jednocześnie umowa obejmuje plan taryfowy, którego już nie ma na stronie internetowej.

Po pierwszym podłączeniu jak wspomniałem TV wyszukał wszystkie kanały i wszystkie działały. Po jakimś czasie - chwilowe zaniki sygnału - kilka z nich zniknęło (ok. 5-8 z łącznie 140). Bardzo możliwe, że zbiegło się to w czasie z odłączeniem TV od internetu. Parę dni temu natomiast nastąpił całkowity zanik sygnału na analogu oraz paśmie cyfrowym. Po powrocie z pracy analogowy kanały wyglądały strasznie a cyfrowe jeszcze gorzej. Wziąłem się więc za ustawianie. Znalazł wszystkie, jednak występuje problem opisany przeze mnie powyżej. Przy okazji zmieniłem również region tv cyfrowej na Polski bo okazało się, że był inny (Czeski bodajże), analogowe na wschodnią europę bo Polski w menu nie ma.

TV był z wystawki i szczerze mówiąc od zakupu raz go aktualizowałem przez usb. Poza tym nic nie zmieniałem więc nawet nie wiem jak mam hotel mode ustawione.
Dzisiaj znalazłem aktualizację z numerem 1019 (najnowsza) więc chyba wrzucę ją po powrocie do domu.

Będę starał się również odblokować nagrywanie po doczytaniu tematu, jednak najważniejsze jest dla mnie to, czy to coś z tunerem DVB-C w moim tv nie działa? Informacja odnośnie kodowania kanałów (czy są kodowane wybiórczo czy pakietami) też by się przydała, ponieważ może mnie nakierować na sedno problemu.

Pozdrawiam
 
Do góry