TX42S30E kontra LG42PT350

TYTUS62

New member
Witam. Tak jak w temacie potrzebuję rady . Od tygodnia studiuję fora i mam taki mętlik że masakra. Szukam telewizorka do odbioru tv /kablówka cyfrowa/,oglądania filmów oraz korzystania z symulatora lotu. Mój fundusz to max 2200 zł. W rankingu z sierpnia tylko LG był na 3miejscu . Proszę o radę. TElewizor oglądamy z ok 2,5-3m i jest prostopadle ustawiiony do okna/bloki/. Pozdrawiam :)
 

TYTUS62

New member
Witam. Widzę że temat nieciekawy. Przeszukałem już wszystkie fora i zaliczyłem wycieczki po sklepach oraz rozmowy ze sprzedawcami. Odległość od TV ok 2,5-3m, sygnał z kablówki z dekoderem cyfrowym ,słońce świeci do południa prostopadle do TV. Czasami używam gier ,czasami oglądam filmy z dvd . Doszła mi jeszcze jedna propozycja Sony KDL 40 EX 500. Proszę o fachowe wsparcie i poradę co wybrać ./ środki do 2700 /. Oczekuję na wyczerpujące rady . Zależy mi na czasie / mój numer 793410102 lub GG 5562335/ Pozdrawiam.
 

tomekjoe

New member
Panas bardzo dobry tv w tej klasie cenowej (tylko że ma troche slaby flitr jest sporo odbic) ale usb czyta dyski bez problemu, napisy w filmach tez, youtube, iplex - ogolnie OK. Sony też dobry matowa matyca, ale usb juz dysku nie przeczyta, mkv tez nie. Do twoich potrzeb oba sa dobre, ale s30 bardziej multimedialny, jezeli odbicia ci nie przeszkadzaja to smialo. pozdro
 

TYTUS62

New member
Dzięki za szybki odzew. Cały tydzień po 16 a tylko wolne dni dłużej .Zapomniałem powiedzieć że chciałbym oglądać F-1 w dobrej jakości. Brałem pod uwagę jeszcze tx42g30e ale jak czytam o problemach tej plazmy to nawet 5-letnia gwarancja mało daje.
 

don111

Banned
jeśli po 16 to nie powinno być problemów
42' rzadko hałasują, jeśli już to większe
w tych rejonach cenowych masz także 42ST30 (z 3d)
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
A ja proponowałbym 40EX500! Model ten posiada matową matrycę SPVA Samsunga charakteryzującą się bardzo dużym kontrastem,szybkim czasem reakcji i dużymi kątami,technologią Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu który sprawdza się rewelacyjnie i uznawany jest za jeden z najlepszych takich systemów,procesor BRAVIA ENGINE 3 dzięki któremu min.programy SD są super skalowane.Dodam też,że obraz wyświetlany na tym telewizorze nie jest taki sztuczny ,cukierkowy jak z innych LCD a porównałbym go bardziej do plazmy z tym,że jest bardziej ostry.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
problem w tym,że ten oryginał w tej samej cenie nie pobije EX500 a ja wiem co mówię bo miałem wcześniej plazmy właśnie klasy S30 i ten LCD mnie zachwycił,wiadomo,że różne są opinie i wiele osób nie trawi plazm a ci co użytkują plazmy nie wiedzą co tracą
ja na pewno póki co do plazmy nie wrócę
 

don111

Banned
ci co użytkują LCD też nie wiedzą co tracą
przeszedłem z LCD na plazmę, z plazmy na LEDa (akurat bez typowych wad LCD) i wiem jak to wygląda
LCD ma ostrzejszy obraz i idealnie stabilny obraz, jeśli matowy ekran to również komfort oglądania w dzień, ale cała reszta jeśli chodzi o jakość obrazu jest lepsza w plaźmie - znacznie szybszy czas reakcji bez sztuczności (jak po włączeniu tych 100hz+ w LCD) oraz z niskim input lagiem, równe podświetlenie matrycy, dowolne kąty, lepsza oraz głębsza czerń (w LCD akurat te matryce SPVA mają prawie równie głęboką)
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
zgadza się a co do sztuczności to Motionflow 100Hz w Sony wcale nie wytwarza sztuczności obrazu co mnie zadziwia nawet ustawiając na WYSOKI-obraz jest bardzo płynny a oglądanie meczy i F1 to prawdziwa rozkosz dla oczu i duszy,dodam,że matryca SPVA jest równiutko podświetlona/ nie zauważyłem żadnego cloudingu/
 

don111

Banned
sport, przyroda, ok... ale np filmów już na tym nie pooglądamy, bo wychodzi teatrzyk
swoją drogą Panasonic też ma taki ulepszacz, ale w przeciwieństwie do LCD po jego wyłączeniu obraz nie traci wiele z płynności, a input lag pozostaje niski... na symulatorze lotu (to jakaś gra ? ;)) te ulepszacze nie będą aktywne właśnie z powodu input laga
dlatego w filmach i grach będzie przewaga plazmy
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
faktycznie możemy się tak argumentować do samego rana-ja uważam,że teatru nie ma na tym EX-ie,szwagier ma Sharpa 810 i tam to faktycznie widać teatr-
teraz dużo lepiej ogląda mi się filmy a w gry nie gram i tutaj się nie wypowiadam
 

Jerry88

New member
Mam Plazmę TX42S30E, średnio nasłoneczniony pokój i uważam że do oglądania w dzień to nie za bardzo się ten TV nadaje. Kolory są blade, mało co widać na ekranie. Pazur pokazuje dopiero wieczorem.
W sąsiednim pokoju mam CRT i tam kolory są super.
 
Do góry