TX-P50ST60 vs TX-L47ET60

Michał.K

New member
Panowie,

Jestem w pełni świadom tego, iż są to zupełnie inne matryce. Sama wielkość nie gra roli. Najważniejsza jest jakość oraz płynność obrazu. Telewizor miałby pracować kilka godzin dziennie, zazwyczaj w godzinach popołudniowo-wieczorno-nocnych. Telewizja byłaby oglądana bardzo sporadycznie. Oglądam spore ilości filmów i do tego głównie miałby być przeznaczony telewizor (mkv). Niebawem chciałbym też do niego podłączyć konsolę i w coś zagrać(co z input lagiem?), choć jak wcześniej wspomniałem najbardziej zależy mi na jakości obrazu w filmach. Zwracam uwagę na szczegóły, więc jakość obrazu, jego płynność, odwzorowanie kolorów musi być na wysokim poziomie. Podsumowując, który model z tych dwóch byście polecili do takich zastosowań? Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Porównanie plazmy do led jest dość trudne. To właściwie zależy od tego co Tobie bardziej odpowiada, ja osobiście nie lubię obrazu z plazmy, ale jest to sorawa gustu. Natomiast obiektywnie należy przyznać, że takie parametry jak poziom czerni czy kontrasu są bez porównania lepsze w plazmie niż w led. Co do imut lagu, to ET60 ma matryce IPS, w matrycach IPS imput lag praktycznie nie występuje, w neoplazmach Panasonica jest imputlag, ale jest on nie znaczny. Co do płynności różnicy raczej nie ma pomiędzy tymi modelami. Et60 nie ma najmniejszych problemów z płynnością podobnie jak ST60.
Pomimo, że, jak wspomniałem, ja nie lubię plazmy, to myślę, że dla Ciebie lepszym wyborem jest ST60.
 

Tanhauser

New member
Mam podobny dylemat. Podstawowy problem z plazmą to migotanie. Jeśli to widzisz, to kaplica. Ja niestety widzę. Mam teraz plazmę PV8 i jak przełączam między 100 i 50 Hz to jest dokładnie ten sam efekt..... Tyle tylko, że moja plazma ma 4 lata ;-)
Skłaniam się do ET choć do końca nie jestem przekonany.
W moim przypadku jest dodatkowo ten problem, że zależy mi na rozmiarze, a ledy kończą się na marnym 55".
 
Do góry