Tx-p50g30 tryb obrazu thx

piszpunta

New member
Witam, mam dziwny problem, gdy przełączę tryb obrazu na THX pojawia sie kreska widoczna od lewego górnego rogu tv do jego srodka. tak jakby obraz byl lekko obrucony w lewo. ciężko to opisać ale mam nadzieję że zakumaliście. jak sie tego paska pozbyć? ktoś sie spotkał z takim przypadkiem?
 

don111

Banned
nie do końca "zakumaliśmy" bo za dokładnie tego nie opisałeś, ale podejrzewamy

najpierw przełącz na inne źródło obrazu i sprawdź ponownie tryb THX, czy problem występuje
w THX masz automatycznie proporcje obrazu 1:1 piksel, a w innych trybach obrazu 16:9 albo auto z overscanem, po jego wyłączeniu pewnie pokaże się podobny pasek jak w trybie THX... taki sygnał jest nadawany oryginalnie na kilku kanałach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zakumaliśmy, też tak miałem. Wymieniłem źródło sygnału i problem zniknął.
A ten pasek jest rzeczywiście wkurzający.
 

piszpunta

New member
nie do końca "zakumaliśmy" bo za dokładnie tego nie opisałeś, ale podejrzewamy

najpierw przełącz na inne źródło obrazu i sprawdź ponownie tryb THX, czy problem występuje
w THX masz automatycznie proporcje obrazu 1:1 piksel, a w innych trybach obrazu 16:9 albo auto z overscanem, po jego wyłączeniu pewnie pokaże się podobny pasek jak w trybie THX... taki sygnał jest nadawany oryginalnie na kilku kanałach
rzeczywiście po przełączeniu na inne źródło pasek znika, ale zaobserwowałem inną dziwną sprawę. pasek pokazuje się tylko na kanale POLSAT z paczki cyfrowy polsat, a z karty telewizji N na kanale polsat juz paska nie ma.
 
Do góry