TX-P50G20E czy PS51d550

crimson-pirate

New member
Witam
Os miesięcy przegladam forum i inne materiaływ sieci , jednak czym wiecej czytam tym mniej zdecydowany jestem.
Wybór padł na coś z tej dwójki samsung ps51d550 lub panasonic tx-p50g20e
Cena samsung to 3 tys , natomait panasonica 3,8 tys.
TV będzie uzytkowany raczej wieczorami w nocy , w dzien oczywiścei też ale nie często.
Pokój będzie mógł być w miare wyciemniony więc wydaje mi się , że antyrefleksyjny filtr nie jest tutaj konieczny (chociaz mogę się mylić).
Głownie chodzi mi o 2 rzeczy :
Pierwsza to obraz (cyfra lub n , ps3 , komputer, dysk usb z z mkv) Nie znam dokładnie terminów opisujących przypadłości ale chodzi mi o smużenie , opóźnienia w dynamice , jakieś pozostałości po wczesniejszych obrazach itp.
Druga sprawa to format odczytywany z USB - dysk zewnętrzny. Divix, Mkv(full hd , hd).
Z tego co się dowiadywałem i czytałem Samsung ten radzi sobie naprawdę dobrzei wiekszośc formatów odczytuje. Jak jest z Panasem to zdania są podzielone i sam już nie wiem.
Jeszcze sprawa napisów w filmach , czy panas i samsung odczytuja polskie napisy txt ?
Czy do wyżej wymienionych formatów będzie probem z napisami , czytałem gdzies ze Panasonic ma problemy jak są 2 linijki napisów w Divixie itp.
Prosze o pomoc osoby , która są w 100% pewne lub najlpeiej korzystaja lub miały przyjemność
dziękuje i pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wszystko już jest na forum ale pewnie Ci sie czytać nie chce.
W skrócie - Panas ma lepszy filtr i czerń, gorszy design i obsługę multimediów. Zapomnij o oglądania mkv na g20, nawet z divixami będzie problem. Musisz się zdecydować co dla ciebie jest wazniejsze.
 

crimson-pirate

New member
oczywiscie , ze czytalem forum jak pisalem w pierwszym poscie.
Ale rozne opinie widzialem , jedna osoba twierdzial ze z dysku zewnetrznego super dzialaja filmy , inna ,ze nie bardzo to działa. Spedzilem wiele czasu na przegrzebywaniu na tym forum.
Wystarczy sam temat o samsungu tyle , ze 490 . Kilka osoba twierdzize obraz piekny itp same superlatywy ,a zaraz 2 osoby narzekaja :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Co do obrazu można mieć różne odczucia ale nie powiesz mi że ktoś napisał że na G20 super działa mkv albo radzi sobie z odczytem róznych kodeków i zewnętrznych dysków bo nawet mając starego avi na pendrivie możesz sie rozczarować. O materiale HD z usb zapomnij.
Panas to nie jest król multimediów, nawet tegoroczny g30 czyta o wiele mniej filmów niz zeszłoroczne Samsungi, miałem oba więc wiem. Zaletą jest czerń i jakość obrazu i tyle.
 

don111

Banned
ograniczanie zakupu do wyboru tv z dobrym odtwarzaniem z usb to jedna wielka głupota bo tv z obsługą usb nie nadaje się do filmów, chyba że chcesz być skazany na jeden kolor czcionki, jedną pozycję napisów, jeden rozmiar czcionki, problemy z mniej popularnymi kodekami itd
kup tv dla samego obrazu a odtwarzacz osobno, koszt <300zł (Ariva 110, Asus Oplay)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam
Os miesięcy przegladam forum i inne materiaływ sieci , jednak czym wiecej czytam tym mniej zdecydowany jestem.
Wybór padł na coś z tej dwójki samsung ps51d550 lub panasonic tx-p50g20e
Cena samsung to 3 tys , natomait panasonica 3,8 tys.
TV będzie uzytkowany raczej wieczorami w nocy , w dzien oczywiścei też ale nie często.
Pokój będzie mógł być w miare wyciemniony więc wydaje mi się , że antyrefleksyjny filtr nie jest tutaj konieczny (chociaz mogę się mylić).
Głownie chodzi mi o 2 rzeczy :
Pierwsza to obraz (cyfra lub n , ps3 , komputer, dysk usb z z mkv) Nie znam dokładnie terminów opisujących przypadłości ale chodzi mi o smużenie , opóźnienia w dynamice , jakieś pozostałości po wczesniejszych obrazach itp.
Druga sprawa to format odczytywany z USB - dysk zewnętrzny. Divix, Mkv(full hd , hd).
Z tego co się dowiadywałem i czytałem Samsung ten radzi sobie naprawdę dobrzei wiekszośc formatów odczytuje. Jak jest z Panasem to zdania są podzielone i sam już nie wiem.
Jeszcze sprawa napisów w filmach , czy panas i samsung odczytuja polskie napisy txt ?
Czy do wyżej wymienionych formatów będzie probem z napisami , czytałem gdzies ze Panasonic ma problemy jak są 2 linijki napisów w Divixie itp.
Prosze o pomoc osoby , która są w 100% pewne lub najlpeiej korzystaja lub miały przyjemność
dziękuje i pozdrawiam

Zmieniłem 42G20 na 51D550 i spokojnie mogę polecić Ci tego drugiego. Jedyny minus w stosunku do G20 to szyba, w której bardziej odbijają się wszelkie źródła światła. Z problemem tym poradziłem sobie wieszając 51D550 na obrotowym uchwycie, i mimo, że telewizor wisi dokładnie vis a vis ściany okien mam możliwość komfortowego oglądania TV w dzień odchylając go o ok. 45 - 60 stopni od ściany.
 

crimson-pirate

New member
NIe zdawałem sobie sprawy ze istnieje taki odtwarzacz ASUS OPlay HDP-R3 Full HD . Bardzo ciekawie to wyglada :)
A prosze jeszcze o jedna rzecz , chodzi mi o płynność np. w grach na ps3 lub filmach w wysokiej rozdzielczości , JACKS prosze napisz jak wygląda tutaj obraz pod wzgledem płynności.
Mieszkam w krakowie i niestety nie mam mozliwości ogladniecia w akcji tego samsung, jesli gdzie jest to tylko mozliwosc sprowadzenia eruo , mixelectronics, etc..
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ten Samsung ma tylko jedną ale za to ogromną wadę. Strasznie odbija światło. Jeśli masz chocby trochę jasny pokoj albo nieuregulowane oświetlenie żarówkowe to nie kupuj. Jest znacznie gorszy niz zeszłoroczny odpowiednik C550. Osobiście go nie widziałem w warunkach domowych ale na forum AVS masa ludzi zwrociła ten model ze względu na odbicia.
 

crimson-pirate

New member
a jesli chodzi o granie na PS3 oraz PC , nie ukrywam ze jestem zapalonym graczem , czy ten TV bedzie sie do tego nadawal ? np input lag , wypaleniie np. paska zycia w danej grze :)
prawdopodobnie na pozcatku nastepnego tygodnia cos juz wybiore i poki co jestem za tym modelem , zainwestuje nawet w specialnie ciemniejsze rolety.
 
Do góry