TX-P42x10Y i kolorowa kaszka z dekodera Multimedia

macius75

New member
posiadam dekoder PVR z TVK Multimedia, wcześniej był też zwykły dekoder bez PVR z tej samej sieci, nie wiem czy to problem czy przypadłość, a może wina sprzętu, konfiguracja: telewizor jak w temacie czyli podstawowy model z roku 2009 (wybrany świadomie), dekoder PVR połączony kablem HDMI i tu uwaga!!!, kabel 5m za 23 zł, wcześniej był 1m za niecałe 10, oba kable kupione w tanim sklepie internetowym po okazyjnej cenie, dość dobrze wykonane(moja subiektywna ocena w porównaniu do kabli w cenie po ok 100zł) i sedno sprawy, na wszystkich kanałach na ciemnym tle występuje drobna kolorowa kaszka widoczna z odległości ok 30 cm, może lekko przesadzam bo z odległości ok 3m oczywiście nic nie widać ale moim zdaniem efekt ten wywołuje brak czerni a co za tym idzie zmniejsza kontrast obrazu, dodam że moi rodzice posiadają taki sam telewizor w innej sieci TVK i korzystają z modułu CAM i tam nie zauważyłem takiego efektu, czerń jest po prostu czarna, a kontrast o wiele lepszy i tutaj moje pytanie czy problem leży w kablu HDMI, dekoderze czy samej sieci?
 

Antałek

New member
Sam sobie odpowiedziałeś. Co innego 1 metr a zupełnie co innego 5 metrów. Ma możliwość zebrania zakóceń i zbiera aż miło. Takiej długości kabel aby dobrze pracował to musi być ze złota raczej i bardzo solidnie ekranowany.
Ana wygląd nie ma co patrzeć. Cała jakość jest w środku czyli tam gdzie nic nie zobaczysz jak oglądasz z zewnątrz. Na zewnątrz możesz zobaczyć czy ma pozłacane końcówki (standard w dobrych kablach). Ale nie znaczy wcale, że jak żółte to złoto.
 
Ostatnia edycja:

macius75

New member
Sam sobie odpowiedziałeś. Co innego 1 metr a zupełnie co innego 5 metrów. Ma możliwość zebrania zakóceń i zbiera aż miło. Takiej długości kabel aby dobrze pracował to musi być ze złota raczej i bardzo solidnie ekranowany.
Ana wygląd nie ma co patrzeć. Cała jakość jest w środku czyli tam gdzie nic nie zobaczysz jak oglądasz z zewnątrz. Na zewnątrz możesz zobaczyć czy ma pozłacane końcówki (standard w dobrych kablach). Ale nie znaczy wcale, że jak żółte to złoto.

chyba nie do końca mnie zrozumiałeś, wcześniej sprzęt połączony był właśnie tym 1m kablem i efekt był taki sam, co do jakości kabla to się nie sprzeczam wiem co kupiłem, dywagacji na temat kabli było wiele, a ja chciałbym poznać opinie innych użytkowników Multimedia

dodam, że oba kable podłączałem do notebooka i w tym przypadku obraz był jak najbardziej prawidłowy, chciałbym po prostu poznać opinię czy może to być wina sprzętu(dekodera) czy raczej kabla, nie ma żadnego problemu z użytkowaniem kabli, brak problemów z hdcp itp. moje pytanie czy warto wywalać kilkaset złotych na lepszy kabel
 

hcl4

New member
moje pytanie czy warto wywalać kilkaset złotych na lepszy kabel
Wydaje mi się że aż tak znacząco nie zobaczysz różnicy. Napewno to nie wina kabla, bo jeśli na różnych jest tak samo to wiadomo, że to nie kabel. Najlepiej byłoby sprawdzić to na innym tv, żeby kasy nie wydać na marne. A może ustawienia w dekoderze jakieś przeoczyłeś - tutaj bym bardziej szukał winy a po 2 nie w samym kablu hdmi, a kablu antenowym i jego jakości - sam sie przekonałem.
 
Do góry