TX P42G30E problem z dzwiekiem

Gibbson

New member
Witam. Siedzę czytam tematy, szukam na necie, googluję i nie potrafię nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie a tym bardziej rozwiązania...

Wczoraj kupiłem model jak w tytule i zacząłem testować. Nie ukrywam, że opcja odtwarzania filmów z USB jest dla mnie bardzo ważna i jakże wielkie było moje rozczarowanie gdy po nagraniu na USB jakiegoś sampla w formacie MP4 (nie ukrywam że jakoś filmów w tym formacie odpowiada mi najbardziej) okazało się, że obraz wygląda bardzo ładnie ale dźwięku brak !!! Avi ok, mkv ok, w wmv również brak dźwięku...czy ktoś ma podobne problemy ? czy da się to jakoś rozwiązać ? może unikać jakiegoś sposobu kodowania dźwięku w tego rodzaju plikach ? ale wszędzie jest AC3 lub AAC - brak dźwięku w obu przypadkach :( może te pliki trzeba jakoś przekonwertować choć na tym się zupełnie nie znam a nie chciałbym tracić jakości :/

Bardzo proszę o pomoc znawców tematu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz bardzo wiele razy prezentowałem rożne MP4 na tym TV (film teledysk koncert) -> wszystko raczej ściągane :) i za żadnym razem nie miałem problemów z dźwiękiem. Musisz używać jakiegoś niezgodnego kodeka audio. DTS i DD 5.1 na pewno na tym TV działają.

pozdrawiam
 

Gibbson

New member
@tdx: hmm poszperałem w "zatoce piratów" i nie ma plików mp4 z dźwiękiem DTS i DD ten kodek jest w plikach mkv głównie...w plikach MP4 jest AC3 AAC i one nie działają a ściągnąłem przez 3 dni kilka sampli i niestety żaden nie wykazywał chęci by współpracować z G30...wczoraj spróbowałem też potestować z mkv - jeden sample tak przycinał, że nie dało się oglądać inny poszedł ale po kilku sekundach było przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu :( Żeby wykluczyć, że mój TV jest uszkodzony pojechałem z moim pendrivem do sklepu żeby odpalić na tym samym modelu na wystawie ale niestety / a może stety to samo :/ poprosiłem o puszczenie tego na jakimś samsungu i problemów najmniejszych nie było...czy może być wina rodzaju pendrivea ?

może ktoś mógłby podzielić się jakimś linkiem z materiałem MP4, z którego dźwięk będzie słyszalny ? Generalnie to nie wiem co zrobić bo jak się płaci za takie bajery w TV to oczekuje się pełnej funkcjonalności a u mnie jak narazie to działają tylko stare avi w rozdzielczości mniejszej niż ta, którą mój smartfon obsługuje :(

tak z innej beczki to bawiłem się też dlna ale TV nie widział żadnego z serwerów...próbowałem PS3 media server, serviio i...(teraz nie pamiętam nazwy) takiego serwera, który w instrukcji jest polecany jako ten, który współpracuje z G30...podłączałem TV kablem i do routera i bezpośrednio do kompa i nic !!! szlag mnie już trafia z tą "zaawansowaną technologią", która nie działa !! zaznaczam, że TV dostaje internet z routera i serwisy typu ipla youtube itd działają bez zarzuty ale dlna nie chce śmigać :( może ktoś może pomóc przy okazji ?

tak z innej beczki #2 podłączyłem kompa do tv i chyba to jest dla mnie jedyna opcja żeby oglądać te nieszczęsne mp4 i niestety muszę stwierdzić, że filmy nie są tak płynne jak puszczane z usb...szajs i tyle !!! zaczynam żałować, że go kupiłem
 
Ostatnia edycja:

Gibbson

New member
hmm rozumiem, że to już wszystko co użytkownicy tego tv mają do powiedzenia i wszystkim mp4 działają z dźwiękiem bez zarzutu ! widzę, że naprawdę można tu liczyć na konkretną i rzeczową pomoc. Super
 

markj1

New member
Problem z dzwiękiem

Trzeba było kupić tv bez bajerów, mam osobiśćie TXP 42X20E(bez usb i możliwośći podpięcia do netu) który służy mi do oglądania tylko kanałów tv(tuner hd z full pakietem C+) i jestem zadowolony z obrazu i dzwięku(na kanałach HD dzwięk AC3 idzie bez problemu).No ale jak ktoś kupuje tv z bajerami i chce żeby pracował jak komp to się zawiedzie, bo nie spotkałem się jeszcze z tv który by obsługiwał wszystkie formaty audio i video.Nie spojrzałem na date tematu, jest nieco starawy ale aktualny.
 
Do góry