TX-NR 414 + HT-S6505 problem z subem

milan9

New member
Witam

Posiadam zestaw jak w temacie i wydaje mi sie, ze mam problem z subem. Otoz dokonalem automatycznej kalibracji przy pomocy mikrofonu. Parametry jakie ampli sobie ustawil to:

W Sp config:
crossover 150 mhz
sub yes
glosniki small

W level calibration:
left -8
central -9
right -6
surr right -6
surr left -7
sub -4

Wszystko bylo w porzadku przez jakis tydzien, po czym zauwazylem, ze w momencie uruchamiania kina nie uruchamial sie sub, poprostu zostawal w standby. Nic nie pomoglo wyswietlanie filmow z dzwiekiem 5.1, czy wymuszenie uruchomienia wchodzac w menu level calibration czy nawet probujac skalibrowac zestaw przy pomocy mikrofonu. Sub poprostu nie odpalal.

Jedyna mozliwosc zeby zmusic go do uruchomienia to wylaczenie z zasilania, odczekanie kilkunastu minut i ponowne podlaczenie. Wtedy zapala sie niebieska dioda i dzwiek trafia na suba, oczywiscie w momencie gdy sub wroci w tryb standby, cala procedure trzeba ponawiac.

Jako, ze jestem laikiem nie wiem czy to wina suba, ampli czy moze konfiguracji dlatego prosze o pomoc.

ps Czy to normalne ze przy przelaczaniu wejscia w ampli, tudzien zmiany formatu audio z np 2.0 na 5.1 ampli wydaje dzwiek taki jakby tick, odglos jak przy przelaczaniu glowicy w dyskach twardych.

ps2. Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic czy np sub dziala? np poprzez podpiecie go do innego wyjscia na na ampli?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sądzę że to wina suba, tym bardziej że jak piszesz po wyłączeniu go i podłączeniu ponownie do sieci już działa. To kliknięcie to normalka, gdy następuje zmiana np. ze stereo na DD itp., u mnie też tak jest. Jak można coś poradzić to odetnij wszystkie kolumny i suba w ampli na 80Hz, powinno grać lepiej w kinie. Jeśli masz suba na Yes, nie jest wyciszony i masz puszczony materiał w DD czy DTS to nie ma bata że powinien grać. A na subie masz ustawione Stand by na On?
 

milan9

New member
Na subie nie mam zadnej mozliwosci ustawienia standby, jest tylko jedno pokretlo Output level sluzace do ustawienia glosnosci. Co do poziomu odciecia ustawilem na 80, ale to nie zmienilo faktu, ze sub zachowuje sie tak ja sie zachowuje.
 

poti79

New member
Witam

Posiadam zestaw jak w temacie i wydaje mi sie, ze mam problem z subem. Otoz dokonalem automatycznej kalibracji przy pomocy mikrofonu. Parametry jakie ampli sobie ustawil to:

Mam pytanie trochę z innej beczki.
Model TX-NR414 z tego co wyczytałem na necie nie ma możliwości automatycznej kalibracji za pomocą mikrofonu (tzw. system Audyssey 2EQ).
W związku z tym mam pytanko. Czy ten ampli jednak da się jakoś automatycznie skalibrować?
Mój znajomy ma ampli Onkyo który ma ten system więc moge od niego pozyczyć mikrofon. Ale wyczytałem na necie że ten model nawet nie ma gniazda na ten mikrofon do kalibracji.

Także już nie wiem jak to realnie wygląda.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo jestem zainteresowany zakupem tego wzmacniacza i jedyne czego mi w nim brakuje to właśnie ta kalibracja.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam pytanie trochę z innej beczki.
Model TX-NR414 z tego co wyczytałem na necie nie ma możliwości automatycznej kalibracji za pomocą mikrofonu (tzw. system Audyssey 2EQ).
W związku z tym mam pytanko. Czy ten ampli jednak da się jakoś automatycznie skalibrować?
Mój znajomy ma ampli Onkyo który ma ten system więc moge od niego pozyczyć mikrofon. Ale wyczytałem na necie że ten model nawet nie ma gniazda na ten mikrofon do kalibracji.

Także już nie wiem jak to realnie wygląda.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo jestem zainteresowany zakupem tego wzmacniacza i jedyne czego mi w nim brakuje to właśnie ta kalibracja.

Ten model nie posiada. Może lepiej mniej przybajerzony, a wyższy model z ubiegłych lat? Nie wiem jak sobie cenisz nowinki techniczne?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo jestem zainteresowany zakupem tego wzmacniacza i jedyne czego mi w nim brakuje to właśnie ta kalibracja.

poszukaj starszego modelu niewiele droższego mianowicie 579 - to klasę lepszy sprzęt , troszkę mocniejszy z możliwością auto kalibracji
 

poti79

New member
Zamiast TX-NR579 już wybrałbym TX-NR515.
Ma to co 579 + kilka dodatków więc te 200 zł więcej już jakoś przeżyje.
Jednak ciekawi mnie o czym pisał Milan9, bo jakby nie było dokładnie opisał proces autokalibracji którego TX-NR414 niby nie ma.
Także czekam aż Milan9 się odezwie. Mam nadzieje że jeszcze tu zagląda :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zamiast TX-NR579 już wybrałbym TX-NR515.
Ma to co 579 + kilka dodatków więc te 200 zł więcej już jakoś przeżyje.
:)

kol KOLEJNE 200zł więcej niż zakłada kolega , który chce kupić 414
jak tak dalej dojdzie to dokładając kolejne kilka stówek dojdziemy do modelu 809:D
 
Do góry