TX-L42E6E nie czyta napisów - pomocy

lesio86

New member
Mam Panasonic Viera z serii e6e (dokładnie TX-L42E6E), i o ile w przypadku servio udało mi się odpalić napisy z kompa (niestety bardzo wolno chodzą, rzadko da się oglądać całość bo tnie - a przy zalecanym przez producenta Twonky 7 nawet nie widzę takiej opcji jak włączenie napisów), to żadne podpięte przez USB dyski zewnętrzne lub pendrive nie są w stanie wyświetlić żadnych napisów. Konsultantka z obsługi Panasonica twierdzi, że kompatybilność była testowana tylko z dyskami firmy WesternDigital i ADATA oraz że kodowanie napisów powinno być w iso-8859-2. Korzystam z pendrive firmy PQI, testowałem napisy w formacie srt oraz txt we wszystkich możliwych kodowaniach - UTF8, ANSI, ISO-8859-2 czy nawet ASCII i nie ma tu nawet mowy o krzakach, po prostu nie widzi napisów i ich nie wyświetla (odrazu odpowiem na pytanie... tak, są w tym samym folderze z identyczną nazwą jak film tylko rozszerzenie srt/txt). Ma ktoś jakiś pomysł jak to przeskoczyć? Czy rzeczywiście może się okazać że potrzebny jest dysk konkretnie firmy ADATA/WesternDigital ? Na tym servio widzi napisy i to to polsku, dlatego nie jest to do końca zrozumiałe. Format plików to np. mp4, mkv, avi. Z góry dzięki za odpowiedź
 

lesio86

New member
kiki, aż głupio przyznać ale Twoje pytanie skierowało mnie na instrukcję obsługi gdzie rzeczywiście dopiero na poziomie wyświetlanego filmu w Option pojawia się opcja napisy i da się ustawić "kodowanie napisów" i się pojawiają ! Także sukces, choć połowiczny. Może będziesz wiedział również to - czcionka niestety jest tak mała, że trzeba mocno wytężać wzrok żeby coś zobaczyć. Czy da się gdzieś na poziomie tego telewizora zmienić wielkość czcionki? Próbowałem zmienić wielkość czcionki na poziomie pliku przy pomocy PSPad lub EditPlus3 ale niestety nie skutkuje, tv nie widzi tej zmiany i dalej wyświetla małe. O dziwo jak leciały przez serwer multimedialny servio to wielkość czcionki była w miarę ok. Niestety w instrukcji nie ma już nic o skalowaniu czcionki i w tv tez nie widze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czcionką możesz sterować z poziomu wgrania napisów. W telewizorze nie ma możliwości powiększania.
 

lesio86

New member
hej, dzięki za odpowiedź. Co masz na myśli "z poziomu wgrania napisów"? Tak jak wcześniej pisałem: Próbowałem zmienić wielkość czcionki na poziomie pliku przy pomocy PSPad lub EditPlus3 ale niestety nie skutkuje, tv nie widzi tej zmiany i dalej wyświetla małe
Możesz mi wskazać potencjalne rozwiązanie zmiany czcionki przy pomocy jakiegoś programu lub coś takiego? W napi nie widzę opcji ustawienia czcionki, z poziomu notatnika zmiana rozmiaru nie ma wpływu tak samo z poziomu programów pspad i editplus
 

lesio86

New member
to że napisy się pojawiają to już jest, UTF-8 mój tv też koduje także działa... problem polega na skalowaniu czcionki, niestety na to odpowiedzi nie mam :( Czcionka jest za mała, a jak poprawiam w edytorach to nic to nie zmienia, tv dalej pokazuje małe
 
Do góry