tx-l37g20e problem z Lanem- pomocy

yyesek0

New member
Witam wszystkich.
Mój problem polega na połączeniu tv z komputerem tak aby ten mógł się łączyć z netem, mam juz tak podłączone ps3 i wszystko dziala super, natomiast nie moge znaleźć ustawień łącza w tv.

Mam neta w kablówce i niestety przydzielony tylko jeden adres fizyczny na sieciówke, wiec dlatego musze ciągnąć wszystko przez kompa.

Gdzie moge to jakoś ustawić i czy wogóle jest taka możliwość polecieć po kabelku lan bez adaptera wifi?

Przy okazji jak wchodze w viera cast wyświetla problem 008...

Może ktoś pomoże? Pozdrawiam
 

mirekwr1

Member
Mam ten model telewizora i podłączyłem go do internetu przez router skrętką. Nie potrzebowałem niczego konfigurować-wszystko od razu ruszyło. Zainstalowałem na komputerze serviio i dodatkowo mam również dostęp do multimediów w komputerze. Nie wiem, jak ty to próbujesz zrobić, podejrzewam, że chcesz udostępnić łącze przez komputer (tzw. brama), ale przyznam się, że nie wiem, czy to będzie działać. Udostępniałem tak internet synowi, i było to czasem dość kłopotliwe. Sprawę definitywnie załatwił router, koszt 80zł i dodatkowo udostępniam łącze odbiornikowi TV. Mam łącze 2 MB z Multimediów i jest ono wystarczające do działania Viera Cast, pod warunkiem, że nie ściągam jakichś plików. Nie wiem, jakie masz łącze, ale proponuję zainwestować w router, to powinno definitywnie rozwiązać twój problem.
 

yyesek0

New member
A jakbyś mógł mi podać symbol routera który masz, bo nie chce inwestować w coś co nie jest sprawdzone. Ale fakt że chcialem podłączyć przez kompa, ps3 własnie w ten sposób działa i jest ok, natomiast w tv przy wpisywaniu DNS nie wiem jak wpisać np samo 1 bo wyskakuje 001 nie ma opcji pustego miejsca :(. Mam neat 5 mega w kabłowce tylko przy stałym adresie fizycznym karty wiec router tez chyba nie zda egzaminu :( bo net dziala tylko pod jedną karte sieciową w kompie pod która jest podłączony
 
Do góry