Tx-L37DT35E

jakubja5

New member
Hej ...
Zezłościłem się na mój TV w sypialni TX-L37DT35E . ( ze względu na problemy z aplikacjami youtube , tvn player ) .chciałbym wymienić TV na inny nowy jednakże mam ograniczenia co do szerokości TV dlatego raczej TV musi być w okolicach 40 cali. Jaki model możecie polecić , który nie będzie jakościowo gorszy od posiadanego...?
 

jakubja5

New member
kiki on kosztował ok. 3700 ale nie chciałbym wdepnąć w jakąś kakę... bo ten jest całt czas OK tylko obraziłem sie na Viera cast za Youtube i TVN. Jeżeli chodzi o kwotę to też w okolicach 4 tys. ( ale tutaj jak cena jest uzasadniona to raczej nie blokuje) . Jak patrzyłem to teraz 40 cali sa gabarytami tylko 5 cm szersze niz ten DT ale jest mały wybór więc nawet i 43 cale pewnie wejdzie na ta scianke...muszę dobrze pomierzyć. ....A jak jest z kontentem HD wyswietlanym na UHD? ta sama jakość co na HD czy jednak procesory robią mydełko?
 

Stanley

Member
Bez reklam
kiki on kosztował ok. 3700 ale nie chciałbym wdepnąć w jakąś kakę... bo ten jest całt czas OK tylko obraziłem sie na Viera cast za Youtube i TVN. J
Może zamiast wymieniać cały browar gdy się skończyło piwo (budynek twierdzisz przecież jest OK ;)), wystarczy tylko dokupić kufel? Znaczy się za parę stówek jakiegoś dongla z Androidem, czy tam innego mikro-pc. Bo skoro aplikacje smart są dla Ciebie takim priorytetem, nie ma przecież gwarancji, że za 2-3 lata sytuacja się nie powtórzy i znów do sypialni tv za 4k zł? Chociaż, jak to mówią kto bogatemu zabroni...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest też dobry pomysł, ale przy okazji wymiany ma też inną funkcjonalność.
 

Stanley

Member
Bez reklam
ale przy okazji wymiany ma też inną funkcjonalność.
Trudno zgadnąć, jakiej to szczególnej funkcjonalności oczekuje autor topicu, prócz prawidłowego działania YT i TVN player, oraz jak domniemywam odbioru "normalnych" kanałów tv od swojego dostawcy. Najlepiej jak sam się wypowie.
Mnie do starszego telewizora (ten Sharp w stopce, zupełnie bez smart), który swego czasu powędrowal do sypialni po zakupie nowego, wystarczyło dokupienie za circa 250zł niewielkiego dekodera sat (gdyż akurat z tej platformy odbieram "główny" pakiet tv, choć także naziemną DVB-T). Który posiada pewne funkcje sieciowe i multimedialne, np. YT czy odbiór streamu po DLNA. Z których z kolei jak się w praktyce okazało w sypialni praktycznie nie korzystam, a właściwie wystarczyłoby samo DVB-T. No ale każdy ma inne potrzeby (zwłaszcza w sypialni ;)) , priorytety, itd.
 

jakubja5

New member
Wiem ze sa dongle i inne pudeleczka android tv ale podobno malo stabilnie dzialaja, duze lagi itp.... a tak to jest zawsze szansa na troche wiekszy tv.... a z Panasonica nic sie nie lapie? widzialem ze jakas cx750 jest na Matrycy IPS... tak czy siak dzieki za porade...
 

Stanley

Member
Bez reklam
Wiem ze sa dongle i inne pudeleczka android tv ale podobno malo stabilnie dzialaja, duze lagi itp....
Hm, przyznaję osobiście nie widziałem w akcji, ale to wydaje mi się i stosunkowo niedrogie i sensowne:
Nowy Google Chromecast - recenzja Spider's Web
aczkolwiek do obsługi wymaga smartfona/tabletu/laptopa, co z pewnością nie jest tak wygodne, jak aplikacje wbudowane w tv, obsługiwane tym samym pilotem.
Jednak gdyby bardzo mi zależało na uzyskaniu/ulepszeniu funkcji smart, chyba bym się zdecydował (mam na myśli ten tv w sypialni, w głownym pokoju jeszcze daje radę).
a tak to jest zawsze szansa na troche wiekszy tv.... a z Panasonica nic sie nie lapie? widzialem ze jakas cx750 jest na Matrycy IPS...
Widzę, że jednak bardzo szukasz pretekstu do wymiany tv ;) Przyznam się, że także czasami myślę (tzn. miewam takie przebłyski...), a w sypialni najchętniej widziałbym drugiego DT60 (model z 2013r), tylko w rozmiarze 42'' (w głównym pokoju mam 47''). Myślałem o używanym, zresztą nowego DT60 przecież już nie dostanę. Przy okazji mógłbym pozbyć się dekodera sat i założyć moduł CAM (tak mam w "głównym" tv). Obsługa wszystkiego jednym oryginalnym pilotem... megawygodne. Właśnie przeglądałem OLX, DT60 można dostać już za circa 2,5k. Niestety lokalizacje daleko ode mnie, a takiego zakupu bez możliwości oględzin na miejscu i odbioru osobistego raczej bym nie ryzykował.
 
Ostatnia edycja:
Do góry