TX-55CX750E opinia

Jadwisia

New member
Piszę tu dla wszystkich, którzy zastanawiają się na zakupem tego modelu. Do poszukiwań nowego telewizora skłoniła mnie chęć pozbycia się dużego telewizora kineskopowego, do którego mam podłączone 2 tunery: satelitarny i do telewizji naziemnej. Mam zatem 3 piloty i mnóstwo kabli.
Od kilku miesięcy przeglądałam różne recenzje i opinie. W wąskim gronie preferowanych marek znalazły się m.in. Panasonic - dobre opinie o tym modelu w internecie.

Sony - skreśliłam, bo mam niemiłe doświadczenie z serwisem. Podobnie jak mój znajomy. Po prostu nie szanują klienta.
Samsung - podobno jest dużo reklamacji i od znajomych słyszałam, że na ich matrycy pojawiły się czarne paski zaraz po upływie gwarancji.

Zatem kupiłam model TX 55CX740E i po postawieniu go w domu przeżyłam lekki niepokój na jasnym tle zobaczyłam przyciemnione rogi. Postanowiłam zbadać temat, czy to wada produktu, czy tak ma. Zadzwoniłam na infolinię tej firmy i powiedzieli, że do 1,5 cm jest to dopuszczalne. Poszłam do sklepu i przyjrzałam się matrycy. Okazało się, że w sklepie na ekspozycji prawie wszystkie rogi telewizorów tej marki są zaklejone naklejkami !?! Zatem odkleiłam ten naklejki. Ku mojemu zdziwieniu pokazały się te ciemne rogi. Będąc teraz świadoma tego problemu mogłam porównać inne matryce i ten model miał największe ciemne rogi. Piszę o tym, bo konsument taki jak ja kupując pierwszy TV LCD nawet nie jest świadomy, że takie zjawisko występuje. Pech, że trafiłam na model, który miał największe zaciemnienie w rogach. Moim zdaniem Panasonic w ogóle nie powinien wypuszczać takiej matrycy. Jest to tak irytujący mankament, że nie mogłam się skoncentrować na oglądaniu filmu przez te rogi, co zmusiło mnie do zwrotu tego modelu. Całe szczęście, że Saturn dopuszcza zwrot. Inne marki nie mają aż tak dużych zaciemnień. Zatem zanim kupicie, odklejcie rogi!
Poza tym kolory TV bardzo naturalne. Procesor, zmiana kanałów, szybkość wyszukiwania programów SAT i naziemnej, intuicyjność obsługi, podgląd w miniaturce innego programu działa super podobnie jak efekt kinowy filmów, ale ciemne rogi dyskwalifikują ten model dla mnie. Ponadto zauważyłam lekko ciemny pionowy pasek na matrycy, co utwierdziło mnie w decyzji zwrotu tego urządzenia. Mam nadzieję, że komuś przyda się ta opinia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie polecam tego modelu.
W tej klasie cenowej nie ma prawa być przyciemnionych rogów. W zeszłym roku była to plaga Panasonica. Panasonic nie powinien - jak piszesz takich wypuszczać. Problemem jest, jak zdążyłaś zauważyć, Banding czyli pionowy pasek. W modelach Panasonica jest to , nawet w droższych widoczne.

Szczęście, że możesz zwrócić.
Ale już wybrałaś ?
 

Jadwisia

New member
Niestety nie polecam tego modelu.
W tej klasie cenowej nie ma prawa być przyciemnionych rogów. W zeszłym roku była to plaga Panasonica. Panasonic nie powinien - jak piszesz takich wypuszczać. Problemem jest, jak zdążyłaś zauważyć, Banding czyli pionowy pasek. W modelach Panasonica jest to , nawet w droższych widoczne.

Szczęście, że możesz zwrócić.
Ale już wybrałaś ?

Jestem już praktycznie zdecydowana na OLED
 
Do góry