TX-42AS600 czy TX-L42ET60E - TV dla osoby starszej

L.Sniper

New member
Witam serdecznie,


Potrzebuję dokonać zakupu telewizora dla osoby starszej ponad 80 letniej.

Telewizor będzie służył tylko i wyłącznie do odbioru telewizji naziemnej DVBT.

Chciałbym aby obraz był ostry i płynny - oglądany będzie z około 3 metrów.

Jestem zwolennikiem Panasonica i sam korzystam z plazmy serii G, z któej jestem bardzo zadowolony lecz z racji braku plazm tego producenta w tym roku zdecydowałem się na podświetlenie alternatywne tej marki.

Model TX-42AS650 jest zbyt drogi dlatego wybieram między TX-42AS600 i TX-L42ET60E.

Zastanawiałem się jeszcze nad TX-L42E6 ale nie za bardzo przypadł mi do gustu jego obraz prezentowany w sklepie.


Co polecicie ? Chciałbym zakupić sprzęt w przyszłym tygodniu. Zeszłoroczny model powoli wychodzi ze sprzedaży a jest to chyba dość udana konstrukcja ale czy warta zakupu względem modeli tegorocznych ?

Budżet max 2200 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze wybrałeś z uwagi na potrzebną ostrość
To Panasonic 42AS600 ma ostrzejszy obraz.
Jeśli będziesz niebieski załapiesz się na specjalną ofertę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest model na matrycy 50 Hz.
Przeznaczony jest dla starszej osoby . I tu liczy się najbardziej ostrość obrazu.
I ten Panasonic AS600 - bardzo dobrze to spełnia !!!
 

L.Sniper

New member
Trochę obawiam się tej matrycy 50Hz dlatego myślałem o modelu zeszłorocznym - AS650 jest jeszcze zbyt drogi i niestety ale nie biorę go pod uwagę.

A jak w ogólnym rozrachunku wypada AS600 na tle ET60E ?

Płynność, kolory, obsługa itp są lepsze czy gorsze ?

Przypominam sobie nieco plazmy z roku 2012 i 2013 gdzie model ST był chyba z tego co pamiętam lepszy niż VT z poprzedniego roku dlatego też wolę nie popełnić jakiegoś błędu i dopytać na forum. Po co przepłacać i brać stare zamiast nowego jeśli warto.

Wiem że ET to bardzo udana seria i zebrała dość przychylne opinie zarówno tu na forum jak i w testach.

Jaka to promocja na AS600 i jak mogę z niej skorzystać ?
 

L.Sniper

New member
Nie nie to bedzie tylko TV dla jednej osoby tak wiec musi być okej i z odpowiednimi parametrami.

Czerń i ostrość to jedno a płynność ? Nie będzie stroboskopu ? Jak z kątami ?

Jak zdecyduje sie na zakup AS600 to bardzo chetnie sie zaloguje i wykupie premium tylko chcialbym wcześniej wiedzieć na czym polega promo. To tylko na ten model ? Jakaś specjalna cena czy gratisy ?

Do kiedy trwa promocja ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nie będzie stroboskopu
Sprawdzałem to dokładnie.
Zresztą zawsze możesz oddać telewizor.
Ceny podajemy tylko na PW.
 

firekage

New member
Bez reklam
To jest model na matrycy 50 Hz.
Przeznaczony jest dla starszej osoby . I tu liczy się najbardziej ostrość obrazu.
I ten Panasonic AS600 - bardzo dobrze to spełnia !!!
Przepraszam, ale co ma przysłowiowy "piernik do wiatraka"? Skoro telewizor traci ostrość przy ruchach kamery to znaczy, że jest po prostu do 4 liter i nie ma co dywagować nad ostrością obrazu, której on nie posiada. Albo ma ją wszędzie, albo tylko w statycznych screenach, a telewizor ma służyć oglądaniu programów, a nie przeglądaniu fotek - to może być funkcja dodatkowa.

Ps - to, że telewizor jest na 50Hz matrycy, nie oznacza, że nie może dawać wszędzie ostrego obrazu, łacznie przy bocznych ruchach kamer.

BTW - ceny tych telewizorów w kontekście takich wad mnie śmieszą.
 
Do góry