TX-39AS600E - Problem z naziemna

McDriv3r

New member
Witam

Kupilem dzisiaj tv Pan
asonic TX-39AS600E + Ps4.

Nie dawno pozyczylem tv samsunga 32 cale ponad 3 letniego i ogladalem kanaly w hd np tvp1 tvp2 czy tvn hd przez zwykla naziemna cyfrowa bez jakis tam dekoderow i naprawde obraz zyleta.A w tym panasoniku taka sobie jest.Zauwazylem ze tv odbiera kanaly i wyswietla w rozdzielczosci 1080i. Nie wierze w to ze ten tv jest jakis gorszy od tego samsunga.Gry na ps4 naprawde bardzo dobrze wygladaja a kanaly telewizyjne to lipa totalna.

Ktos pomoze mi sprawe rozwiazac czemu tak sie dzieje?Moze zle dostrojone?
 

pal-secam

Banned
Na kanałach tvp1 hd i tvp 2hd nie wszystkie programy są w hd. Dużo osób jest przekonanych że wszystkie programy na tvp1 hd i tvp 2 hd są tylko w jakości hd.Nie jest to prawda.Jeśli program nie został zarejestrowany w przy pomocy kamer hd to jakości hd nigdy nie będzie.Jakość hd zależy też od jakości kamer hd .Wiele programów tvp kupuje od firm które zarejestrowały dany program.
Program voice of Poland został zarejestrowany w hd.Zaczekaj do wieczora i porównaj ten program z innym programem np jaka to melodia.Jaka to melodia to dno i wodorosty pod względem jakości obrazu.
Zapomniałem napisać że przez bardzo długi czas program jaka to melodia był rejestrowany przy pomocy kamer 4:3, pózniej dopiero sztucznie rozciągany do formatu 16:9.Obecnie ten program realizowany jest tylko w formacie 16:9.Ale jakości hd w czasie trwania tego programu jeszcze nigdy nie było.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet dyr działu na spotkaniu w Łodzi TVP stwierdził że kompresja kanałów jest tak duża w Polsce że żaden kanał nie powinien posługiwać się takim symbolem na ekranie.

A 32" był mniejszy - dlatego mniej widać było niedociągnięć.
Ja zobaczysz na smartfonie - tam bzie nawet ze słabego sygnału - rewelacja.
 
Do góry