TX-32LX80 a jakość SD

m000c

New member
Witam,

Mam pytanka dotyczące dostępnych na rynku LCD i obsługi sygnału SD.

Małe wprowadzenie: potrzebowałem jakiegoś taniego i niedużego (do 32') LCDka na potrzeby DVD, PS3, TV (mniej więcej w takiej kolejności). TV jest kablowa (C+) na dosyć wiekowym dekoderze. Plazma nie, bo HD.

Nie siedzę kompletnie w tych technologiach, więc nie znam rynku LCD a w szczególności nie znam różnic pomiędzy LCDkami oferowanymi przez poszczególnych producentów.

Ponieważ nie wydawało mi się, że moje wymagania są jakieś wyszukane, zakupiłem „tanio i firmowo” tj. Panasonica TX-32LX80 (wg. mojego mniemania oczywiście)

Podłączyłem toto do źródeł i o ile do PS3/HD nie mam zastrzeżeń, to w przypadku SD (DVD/TV) jakość mnie zabiła (negatywnie). Ogromna pikselowa, jakaś mora itp. generalnie mocne zjawiska związane z konwersją analog->cyfra (szczególne w skalowaniu SD na cały ekran).
Jestem bardzo rozczarowany. Jest gorzej niż na moim stareńkim Panasonicu CRT. Szczególnie kiepska jakość DVD jest dla mnie bolesna.

Chyba muszę zrewidować wymagania. Zastanawiam się, czy w jakiś sposób mogę poprawić jakość SD na LCD tzn. czy czasem nie oddać (jeszcze mogę) tego TX-32LX80 i kupić coś innego. Tylko nie za bardzo wiem co... tzn. jaki kierunek wybrać. Większość recenzji skupia się raczej na obrazie HD poświęcając obsłudze SD jedno zdanie.

I w końcu pytania:
1) czy jakiś producent LCD znacząco lepiej sobie radzi z przetwarzaniem i wyświetlaniem sygnału analogowego (jakieś megadobre algorytmy odszumiania itp.).
2) czy FullHD wyświetlają sygnał SD lepiej niż HD Ready (na logikę: więcej piksli, większa rozdzielczość docelowa, mniejsze piksle)

Dodam, że dalej nie mam za bardzo ochoty wydawać więcej niż 1,8-1,9k na ten konkrety LCD (w przyszłości do nowej chałupy i tak chciałem kupić jakieś 42 albo 46).


A może nie uzyskam znaczącej poprawy obsługi SD w tym zakresie cenowym (bo ten typ tak ma) i zostawić tego Panasonica?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz mieć przedłużenia dobrej jakości telewizora CRT i podobnych parametrach ale większej przekątnej sięgaj po plazmę - bo jest stworzona do tych celów. I sprawdź rozdzielczość nie na papierze ale na własne oczy - bo masz jakieś uprzedzenia.

Jak poprawić jakość dla oka , która jest na LCD:
- siądź dalej od telewizora
- zmień tuner Cyfry na - z wyjściem cyfrowym
- zmień przewody połączeniowe na odpowiednie.
- poproś o kalibrację telewizora
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
- zwiększ liczbę w abonamencie programów HD
- oczekuj od telewizora tyle ile za niego zapłaciłeś / kupiłeś jeden z tańszych modeli na rynku - to tak jakby oczekiwać od Małego Fiata żeby jeździł 200 km /godz/
 

m000c

New member
Dziękuję za wskazówki. Przydadzą się.

Doczytałem się, że ten Pana ma bardzo słabe systemy korekty obrazu w SD.

Czy TX-32LX85, którego tu raczej sobie chwalą, będzie sobie radził lepiej z SD?

Nie bardzo mam pomysł jak to testować. W sklepach puszczają HD albo SD w takiej jakości, że nie da się tego realnie porównywać.
 
Do góry