Tv z bardzo dobrą czernią

menxx

New member
Witam. Naszło mnie na oglądanie tv i filmów leżąc w łóżku, odległość to 190-200cm. Zadanie jest takie żeby znaleźć telewizor z głęboką czernią mając ograniczony budżet, czy jest szansa coś z rynku wtórnego, jakaś plazma? Bo jak rozumiem lcd/led to nie ma szans żeby była dobra czerń? Zależy mi na tym żeby pasy góra/dól były idealnie czarne, co do calarzu to myślę że 46-50 będzie takie optymalne, jak sądzicie? Kusi panas vt ale ceny zabójcze ;c
 

menxx

New member
Niestety ta toshiba nieosiągalna, nie ma jej nigdzie do kupienia. Co do budżetu to sam nie wiem, kuszące są lg oled, ale jest tylko 55 cali a wydaje mi się że dwa metry a 55 cali już nie będzie komfortowe dla oka, też wydawać 3500zł dla sporadycznego oglądania wieczorem przy moim obecnym portfelu nie widzi mi się, ale jak nie znajdziemy nic ciekawego na rynku wtórnym to wezmę prawdopodobnie na raty coś na oledzie, to już ostateczność. Pogrzebałem trochę w plazmach bo wiem że ostatnie modele miały bardzo dobrą czerń, sam byłem posiadaczem UT50, tam czerń była na dobrym poziomie ale nie zachwycała, było widać jej podświetlenie. Natomiast znalazłem model VT30E, czerń na poziomie 0,017cd/m2, co sądzicie? Teraz siedzę na pożyczonym TX-P42X20E, kolory ogólnie świetne poza czernią, słaba, bardziej wyblakła, szara. W drugim pokoju mam projektor, także znam magię cali, myślałem nad zakupem xiaomi mi laser, projektor laserowy z idealną czernią, ale uznałem że bez sensu za każdym razem będzie przenosić jedno urządzenie do dwóch pokojów, w sensie jedno to sypialnia, drugie pokój kinowy gdzie mam specjalny ekran, łącznie z nagłośnieniem.
 
Ostatnia edycja:

menxx

New member
proponuje Pioneer 508xd czerń rewelacja obraz też niczego sobie.


Są trzy egzemplarze na olx, do 1200zł cena niezła, tylko że daleko, no ale nic, jak trzeba to się pojedzie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie zrobić wtopy, jakieś testy wykonać? Bo wiadomo, ten tv ma swoje lata. 50" z dwóch metrów będzie w sam raz, mam obawy że będzie za duży ;/ Teraz jak mam te 42 cale to do filmów myślę że jest w sam raz, do gier trochę za mały, sam nie wiem. Ten pionner też nie ma głośników wbudowanych, trzeba by dokupić jakieś aktywne głośniki.
 
Ostatnia edycja:

menxx

New member
50" z 215cm będzie w sam raz? :) Wszystkie te tv nie mają podstaw, nie będę miał go jak postawić, są jakieś uniwersalne "stopki"? Powidoki sprawdzić na całym czarnym tle?
 
Do góry