Tv Sony ~50 cali,ps4,3800max.

trololo

New member
Witam
Prosiłbym o pomoc w wyborze tv,marką którą biorę pod uwagę jest Sony.Wcześniej był to również Philips(ze wgzlędu na Ambi) jednak tv będzie wisiał na ścianie i bardziej zależy mi na obrazie(sport) oraz przystosowaniu pod ps4.Tv będzie kupowany przez Internet więc linki do allegro lub sklepów internetowych mile widziane.Jeśli będzie miał możliwość obsługi youtube,ipli itp serwisów to dobrze ale w razie czego też sie bez tego obejde :)

Pyt.1 jaki model od Sony DO ceny 3700-3800 (w829 czy jakaś wersja nowsza typu C lub poprostu inny model który polecacie).Zaznaczam,ze nie wiem który model jest w miare nowy a który starszy w oznaczeniu Soniaków

Pyt.2 Jaki wieszak na ściane ponieważ kompletnie sie nie znam

Pyt.3 Czy np kupując dany tv na allegro moge póżniej iść do jakiegoś sklepu rtv z pytaniem o możliwość skalibrowania(i o ile istnieje taka możliwość jaka jest tego cena),jak ta sprawa wygląda?Czy ogółem trzeba kalibrowac?Bo chyba samemu dużo sie nie zdziała?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
3,5x3,5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Max 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprot
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor?
stary który dużo waży:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
jak najlepszy obraz,podlaczenie pod konsole,3d.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
kablówka
10 .Jakie urządzenia?
Jeszcze nie wiem
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
do ww preferencji polegam na Waszej poradzie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
sport,filmy.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Ps4,zalezy od wolnego czasu =- 1-2h
16. Preferencje co do marki?
Raczej Sony
17. Preferencje co do wielkości?
~50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
słabej jakości obraz,wysoki input lag
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Max 3700-3800
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Niestety nie orientuje się co wybrać,czasem jakiś film w tej technologii na pendrive


Jako nubek proszę Was o porady ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli czas na nowy Sony 50 W 809. Masz super cenę dla niebieskich i mieścisz się w limicie razem z kalibracją profesjonalną.
Uchwyt chcesz na stałe czy ruchomy ?
Dostaniesz telewizor skalibrowany już od Centrum Sony.
 

trololo

New member
Wypowie się ktoś jeszcze i pomoże?
@kiki,super cena czyli? prof. kalibracja odbywa się chyba w domu klienta bo tak trudno to skonfigurować? Uchwyt no nie wiem,chyba lepiej żeby była możliwość zmiany w którąś ze stron,ogółem sie nie znam ;]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor otrzymasz skalibrowany w ciemni wiec nie ma znaczenia gdzie mieszkasz. Zrobiliśmy pierwszy na świecie eksperyment z kalibracjami kilku telewizorów. Wkrótce wyniki i skończą sie głupie wpisy cwaniaków którzy żerują na kasie.
 

trololo

New member
Za duzo pomocnych odpowiedzi wnoszacych cos do tematu oprocz jednej propozycji to nie ma...ceny nie widze dalej natomiast wyniki kalibracji ktora jest w testach to sprawa na inny temat,ja potrzebuje pewnych rozwiazan jak i tresciwych odpowiedzi.
 

ket23

New member
witam, posiadam 55w829. Używam go głównie do ps4 i filmów. Powiem tak, moim zdaniem jest to jeden z najlepszych tv do konsoli, maksymalnie niski input lag co jest naprawde odczuwalne chociażby względem mojego poprzedniego tv jakim był philips 47 6008. Jakość obrazu, po kalibracji rewelacyjna. Czerń boska, jest to matryca pva więc z kątami widzenia trochę gorzej ale też bez przesady. Grałem na ps4 na różnych tv, nowszych i starszych i moim zdaniem ten plasuje się w ścisłej czołówce a w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjny. Jedyne co bym Ci doradzał to zastanów się nad 55calami:) Co do kupowania na allegro to upewniłbym się czy jest możliwy zwrot bez podania przyczyny bo ten sony jak każdy inny led może mieć clouding na nieakceptowalnym poziomie a wtedy możesz być bardzo iezadowolony. Co do wieszaka, ja posiadam regulowany prawo,lewo zmiana kątów+zmiana kąta pionowego jak i możliwość odsunięcia od ściany na ok 50cm co daje fajny efekt jakgdyby tv wisiał w powietrzu jak i zawsze optycznie trochę większy no bo jest bliżej.Mam nadzieję że pomogłem i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że lepiej brać 55" ale to z kolei kwestia kasy.
Brałbym ten nowy model 50W809 .
 
Do góry