TV + Router

TTetka

New member
Mam problem z dostępem do plików na kompie. TV wyświetla info z prośbą o sprawdzenie kabla. Nie działa również Youtube ...nie może się połączyć.
Zainstalowałem oprogramowanie Samsunga na kompie i również nic nie działa.
Bezpośrednie podłączenie do "pudełka" aster nic nie zmieniło.
Żadna z diod w TV nie świeci stale w okolicach wtyczki od netu - mrugają na przemian.
Porównywałem z kompem w którym żółta świeci się non stop a zielona mruga.
Laptok na tym samym kablu działa bez problemu.

Czy to jest kwestia konfiguracji tv ?
 

TTetka

New member
TTetka napisał:
Czy to jest kwestia konfiguracji tv ?

Informacja o kablu nie dotyczy połączenia przez lan. PC to wbrew pozorom nie komp. Jeżeli wszystko będzie ok to pojawi sie ikona DLNA. Łączenie się z youtubem przebiegło bez problemu. Po poprawnym odpaleniu softu Samsunga w kompie dodatkowo w menu źródeł w TV powinna pojawić się opcja DLNA z okrągła ikoną ...Samsung PC Share Menager.

Problem tkwi w ustawieniach programu.
Po zmianie w windzie defenderze czyli dodaniu tam tv przeszliśmy do samsung PC share menager dalej w programie zakładka Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia -> Samsung TV zezwól.

Mi wszystko działa.
Wątek do zamknięcia.
 

sonic01

New member
Mój TV to Samsung LCD LE 46 B 650. Mam problem z dostępem do plików na kompie natomiast połączenie się z youtubem przebiegło bez problemu, TV pobrał również inne vidgety jak wiadomości, pogoda. Połączenie z kompem za pomocą kabla, konfiguracja sieci w TV była na AUTO i test sieci przebiegł pomyślnie. Co może być powodem że TV z kompem się nie widzą , program serwer PC Share Manager uruchomiony i dobrze skonfigurowany (według tutka). Bardzo zależy mi na dostępie w TV do plików z kompa. Proszę o pomoc bo ślęczę już chyba z 10 godzin na forum aż w końcu się zarejestrowałem żeby móc napisać posta bo sam nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
 
Do góry