[TV/PLAZMA] do 2500 zł

jaypablo

New member
Witam,

Moi rodzice zlecili mi zadanie, otóż chcą abym znalazł im odpowiedni telewizor plazmowy pod nke . Sam oczywiście z niego będę też korzystał, bo czasami wpadam na jakiś mecz ligi mistrzów przy piwku.

Najlepiej by było gdyby tv był w rozdzielczości full hd , nka ma kilka kanałów w hd, dlatego fajnie by było gdyby tv miał imo full hd.

Na tv mogą przeznaczyć max 2500 zł.

Głownie będzie na nim oglądana nka, czasami jakiś divix, dvd , a w przyszłości kto wie, może też i bluray.

Co myślicie o modelu PANASONIC TX-P42S10E FULL HD?

Jeden z moich znajomych który pracuje w rtv polecał mi LG 42pq1000 HD Redy. Powiedział mi , że panasonic to przereklamowana firma, że w tym wypadku płaci się za markę. Stwierdził, że nie ma różnicy pomiędzy full hd a hd redy jeśli chodzi o oglądanie nki.

Co polecacie?

Proszę Was pomoc
 

cukiernik

New member
jaypablo napisał:
Witam,

Moi rodzice zlecili mi zadanie, otóż chcą abym znalazł im odpowiedni telewizor plazmowy pod nke . Sam oczywiście z niego będę też korzystał, bo czasami wpadam na jakiś mecz ligi mistrzów przy piwku.

Najlepiej by było gdyby tv był w rozdzielczości full hd , nka ma kilka kanałów w hd, dlatego fajnie by było gdyby tv miał imo full hd.

Na tv mogą przeznaczyć max 2500 zł.

Głownie będzie na nim oglądana nka, czasami jakiś divix, dvd , a w przyszłości kto wie, może też i bluray.

Co myślicie o modelu PANASONIC TX-P42S10E FULL HD?

Jeden z moich znajomych który pracuje w rtv polecał mi LG 42pq1000 HD Redy. Powiedział mi , że panasonic to przereklamowana firma, że w tym wypadku płaci się za markę. Stwierdził, że nie ma różnicy pomiędzy full hd a hd redy jeśli chodzi o oglądanie nki.

Co polecacie?

Proszę Was pomoc

Spokojnie polecam P42X10Y.
 

jaypablo

New member
dlaczego wlasnie ten model polecasz ? nie lepiej kupic full hd? np. TX-P42S10E? chcialbym podkreslic, ze raczej tv bedzie ogladany z nie duzej odleglosci 2-2,5/3 m .

i czy nie lepszy obraz bedzie na lg ktorego wymienilem w pierwszym poscie?
 

cukiernik

New member
jaypablo napisał:
dlaczego wlasnie ten model polecasz ? nie lepiej kupic full hd? np. TX-P42S10E? chcialbym podkreslic, ze raczej tv bedzie ogladany z nie duzej odleglosci 2-2,5/3 m .

i czy nie lepszy obraz bedzie na lg ktorego wymienilem w pierwszym poscie?

Przeczytaj o nim wątek a zrozumiesz.
 

cukiernik

New member
jaypablo napisał:
Czytałem już wile wątków nie tylko na tym forum i nadal mam dylemat jaki tv wybrać.

Proszę Cię o pomoc :)

Zastanów się po co Ci Full HD? Masz BD? Jak masz to kupuj Full HD.
Ja mam P42X10E i stwierdzam, że do enki i dVD w zupełności wystarcza. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że nawet do BlueRay też.
To tyle odemnie. Reszta została opisana w wątka o tym TV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Zastanów się po co Ci Full HD? Masz BD? Jak masz to kupuj Full HD.

zastanow sie jak dlugo jeszcze (jesli juz nie ma ?!) nie bedzie mial BD ?!- playera BD na dzien dzisiejszy mozna kupic za kilkaset zloty... za rok ,poltora BD bedzie standardem tak jak dzis DVD !
co prawda na 42" powalajacej roznicy nie zobaczy...ale z drugiej strony tv full hd trzy razy drozsze nie sa.....
 

jaypablo

New member
Czyli do nki w zupełności wystarczy hd redy :) a jak wygląda liga mistrzów na n sport hd??


mat74 napisał:
zastanow sie jak dlugo jeszcze (jesli juz nie ma ?!) nie bedzie mial BD ?!- playera BD na dzien dzisiejszy mozna kupic za kilkaset zloty... za rok ,poltora BD bedzie standardem tak jak dzis DVD !
co prawda na 42" powalajacej roznicy nie zobaczy...ale z drugiej strony tv full hd trzy razy drozsze nie sa.....

Może i spadną ceny, ale uwierz... moi rodzice mając dostęp do dvd, vhs, divix nie oglądają filmów. Jedynie tv. Nie mieszkam z rodzicami, wpadamy tylko czasami na mecze ligi mistrzów :) a imo w lepszym telewizorze by się fajniej oglądało. I chyba hd redy wystarczy w tym wypadku, chyba, że jestem w błędzie

//EDIT 1:03

a co powiecie o modelu 42pq3000 lub jakimś z serii ps. na innym forum mi go polecili. o to wypowiedź Pana z innego forum

"Jak będziesz oglądał także bluray to kupuj coś full hd. Wcale nie jest powiedziane,że panasonic będzie najlepszy.
Mam panasa i lg i ten pierwszy jest przereklamowany.
Obejrzyj lg z serii ps,bo to chyba najlepszy stosunek jakości do ceny."
 
Ostatnia edycja:

jaypablo

New member
A coś droższego z panasa ? Coś, co ma lepszą jakość obrazu, lepszą matryce?
Mam czas do poniedziałku, jutro chcę zamówić ;D no bo we wtorek rusza już kolejna kolejka ligi mistrzów ^^
 

cukiernik

New member
jaypablo napisał:
A coś droższego z panasa ? Coś, co ma lepszą jakość obrazu, lepszą matryce?
Mam czas do poniedziałku, jutro chcę zamówić ;D no bo we wtorek rusza już kolejna kolejka ligi mistrzów ^^

Zobacz czy Ci starczy na serię G z Panasonica. Ewentualnie S. Niemniej jednak zastanów się dobrze czy Ci to potrzebne Full HD do tego sygnału co pisałes. Sądzę że tego nie zauważysz
 

jaypablo

New member
cukiernik napisał:
Zobacz czy Ci starczy na serię G z Panasonica. Ewentualnie S. Niemniej jednak zastanów się dobrze czy Ci to potrzebne Full HD do tego sygnału co pisałes. Sądzę że tego nie zauważysz

Mam jeszcze jedno pytanko ;) z tego co wiem to tv "n" - nowej genracji nadaje w hd (hd redy) a nie w full hd? Czy nie mam racji i nadają też niektóre programy w full hd??
 

Coolmac

Member
P42x10y

Całkowicie zgadzam się z wyborem Cukiernika.
Panasonic P42X10Y będzie świetnym wyborem. Powiem tylko, że ja wybrałem ten model mając do porównania .... P42V10. Może to wydaje się dziwne, ale obraz na starszym i uboższym modelu bardziej mi odpowiadał. Owszem P42X10Y ma wiele mniej bajerów, ale chyba najważniejszy jest obraz. Ostrość i kolory według mnie są lepsze w dwa razy tańszym modelu!. Okazało się, że nawet nagroda EISA nie zapewni pełnego zadowolenia klienta a najlepszym recenzentem są własne oczy.
Do BD, DVD i Divixa to również znakomity wybór. Może przy sygnale analogowym nie ma szału, ale to już inna bajka.
Ogólnie polecam szczególnie,że są teraz dobre ceny.
 

cukiernik

New member
jaypablo napisał:
Mam jeszcze jedno pytanko ;) z tego co wiem to tv "n" - nowej genracji nadaje w hd (hd redy) a nie w full hd? Czy nie mam racji i nadają też niektóre programy w full hd??

Z tego co mi wiadomo to żaden program nie nadaje w FullHD czyli 1080 linii. 720 linii to jest HDReady.
Niestety specyfiki kanałów nie znam. Niemniej jednak na tych 720 to i tak obraz wygląda ekstra.
Jeżeli się mylę to niech mnie koledzy poprawią.
 

karyx

New member
Witam wszystkich,

Sam jestem w poszukiwaniu nowego TV i po przeczytaniu kilku watkow jestem coraz bardziej zdecydowany na panasonica 42X10Y

Podobno w porownaniu do innych modeli panasa najlepiej pokazuje obraz SD ze zwyklej kablowki.

Czy ma moze ktos takie doswiadczenia lub zbadal to organoleptycznie?

I jeszcze jedno, gdyz caly czas mam problem.
czy SD lepiej wyglada na TV o matrycy HD ready czy Full HD?
Z jednej strony te 576 linii z analogu skalowane jest do HD ready czyli ma "mniejszy przeskok" niz mialby skalowac na full HD
A jak sie ma do tego sytuacja gdy mamy dwie takie same przekatne ekranu np 42" i na jednym HD ready a na drugim full HD - wtedy wielkosc pixela na full hd ma mniejszy rozmiar niz na HD ready gdyz te 1920 x 1080 linii musi zostac rozciagniete na takim samym ekranie jak linie 1024x720 (tak by sugerowala logika)
A jak jest naprawde?
Bo od tego natyloku informacji to juz sie troche pogubilem,

Dzieki za kazda pomoc.
Pozdrowienia dla forumowiczow
 

osip

New member
X10Y chyba najlepiej sobie radzi z sygnalem SD jesli chodzi o dzisiejsze TV, ze wzgledu na wlasnie mniejsze skalowanie [ bylo tego sporo na forum]

SD bedzie lepiej wlasnie wygladal na hd ready, niz na full hd, Chodz sa od tego male wyjatki, ze full hd ma lepszy obraz.
 
Do góry