Tv + miniwieża

BoskiAlwaro

New member
Cześć,

Do tej pory podłączałem telewizor do miniwieży przez wyjście na słuchawki -> TV(AUX OUT) - MINIWIEŻA (CHINCH).

TV: PANASONIC TX-50DS630E
MINIWIEŻA: SONY CMT-CP1 - ma wejście optyczne

Niedługo zamierzam dokupić Pioneer SX-20DAB dlatego dobrze byłoby pomyśleć o rozwiązaniu, które będzie współgrać z MW, a już niedługo z amplitunerem.
Chciałbym też wiedzieć, czy któreś z rozwiązań będzie tak uniwersalne jak połączenie słuchawki - wieża.
Dźwięk z telewizora podbijałem sobie wieżą dlatego, że dźwięki wychodziły z TVka jednocześnie.
Czy po połączeniu urządzeń kablem optycznym zestaw zaskoczy? Kabel AUX-CHINCH mi padł i dzisiaj jadę po nowy. Zastanawiam się, czy nie kupić optyka.
W jaki sposób podłączyć ww. amplituner do TVka? Będzie ten cały DAC potrzebny? Jak to działa w ogóle?
Prosiłbym o opisanie mi sposobu odtwarzania dźwięku przy ewentualnych propozycjach podpięcia.
Chciałbym wiedzieć, czy będzie jak do tej pory TV+urządzenie zewnętrzne, czy tylko zew. + mute na TV.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

kosimazaki12

New member
Ten ampli nie ma cyfrowego wejścia audio tylko analogowe czyli chinche.
Poszukaj może raczej ampli z cyfrowym wejściem optycznym lub z HDMI. Wtedy wszystko da się podłączyć do TV. No chyba że jprzez konwerter Toslink na analog. Do nabycia za około 20 pln ma portalu aukcyjnym.
 
Do góry