TV LG i dźwięk Dolby Digital Plus

Marek_Antoniusz

New member
Witam!
Chciałbym kupić TV do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, ostatnio dowiedziałem się ,że do oprócz tunera MPEG4 odbiornik musi umieć odebrać dźwięk Dolby Digital Plus i mp2.

Na stronie LG w specyfikacji telewizorów jest tylko wypisane „Dekoder Dolby Digital Tak”.
Mieszkam na Śląsku w cześć województwa gdzie jeszcze nie ma sygnału cyfrowego nadawanego drogą naziemną.
Więc nie mogę sprawdzić w zwykłym sklepie czy dany telewizor poprawnie odbiera taki sygnał.
W kontakcie z obsługą klienta LG, poinformowano mnie ,że telewizor który mnie zainteresował LG 22LH2000 nie poradzi sobie z tym dźwiękami.

Treść wiadomości od LG na moje pytanie w sprawie dźwięku Dolby Digital Plus i mp2 w TV LG LH2000
informujemy, iż telewizor powyższy nie rozkoduje dźwięku " w systemie Dolby Digital Plus
oraz MPEG-1 Audio Layer II, jeśli takim systemie będzie nadawany dźwięk przez stacje telewizyjną
(a tak będzie w Polsce - nie sądzimy, aby tak było).
Chcielibyśmy nadmienić, iż gdyby taki dźwięk byłby przesyłany, nie byłoby możliwości przekazania
tego dźwięku do urządzenia zewnętrznego, umożliwiającego jego emisję, gdyż brak jest gniazda
wyjściowego HDMI w telewizorze, a gniazdo optyczne wyjściowe nie przekazałoby sygnału
takiej jakości.

Z Poważaniem,
LG Electronics Polska.

Czy w takim wypadku gdy kupie taki telewizor i będę chciał odbierać cyfrową telewizje nadawaną drogą naziemną i napotkam na dźwięk Dolby Digital Plus. Telewizor odbierze sam obraz bez dźwięku ?
Może ktoś już się spotkał z dźwiękiem Dolby Digital Plus i MP2, w telewizorze z serii LH 2000 gdy odbierał cyfrową telewizje naziemną i mógł by odpowiedzieć na moje pytanie .
Czy będzie trzeba do kupić set-box'a w takim wypadku do telewizora by poprawnie odbierać naziemną telewizje po roku 2013?

z góry bardzo dziękuje za pomoc
 

jodgus

New member
Czy wiadomo coś więcej w sprawie tegoż dźwięku? czy problem dotyczy tylko modelu 22lh2000 czy całej serii XXLH2000?

Czy wszystkie programy w Polsce będą nadawane w DD+?
 
Do góry