TV LG 42PG6000 + dekoder UPC: problem

ktr

New member
Witam,

Mam 2-3 letni telewizor plazmowy LG 42PG6000. Podłączony jest do niego roczny dekoder HD z nagrywarką UPC firmy Philips. Połączenie za pomocą kabla HDMI.

Mój problem polega na tym, że często się zdarza, po włączeniu jakiegoś kanału w dekoderze i po włączeniu telewizora, że po włączeniu obraz wygląda tak jak na załączonym zdjęciu (staram się załączyć plik ale mi sie nie udaje - postaram się to niebawem zrobić). Czyli obraz jest ucięty od dołu, a po prawej stronie widać takie kolorowe ciapki. Czasem się tak dzieje, czasem nie i po włączeniu wszystkie jest OK. W sytuacji gdy taki "błąd" występuje wystarczy wyłączyć dekoder i TV, następnie włączyć jeszcze raz i już wszystko jest OK. Jest to jednak dosyć upierdliwe, a zdarza się niestety dosyć często.

Co to może być? Z czego wynika? W czym leży problem - w TV, dekoderze, gdzieś indziej?
 

ktr

New member
Załączam plik - widać na nim ten mój "błąd".
 

Attachments

  • LG.jpg
    LG.jpg
    516,1 KB · Wyś: 273

Jarkow1

New member
Miałem to samo w TV Philipsie - dekoder HD, dopiero wymiana kabla HDMI pomogło, przy czym w moim przypadku nie dotyczyło to kabla od dekodera ale od blu-raya.
 

mrosi

Member
Najpierw uderz do UPC. To nic nie kosztuje. Masz na pewno dekoder na wypożyczenie, więc to ich broszka żeby dekoder nie wariował. Niech podmienią dekoder.
Jeśli to nie to, wymień przewód HDMI na "ludzki". Powinno pomóc.
Te "szlaczki" tudzież "ciapki u mnie też się zdarzają czasami. Mam dekoder z nagrywarką i myślę, że po części tym jest to spowodowane.
 

ktr

New member
Najpierw spróbowałem zamienić kable HDMI bo lepszym miałem podłączony TV z DVD. TV z dekoderem UPC był połączony kablem HDMI od nich więc pewnie gorszym. Zamiana kabli nie pomogła.

Teraz podlączyłem (tym lepszym) kablem HDMI dekoder UPC zamiast do gniazda HDMI nr 1 w telewizorze to do nr 2. Być może zmiana wejścia w TV coś pomoże? Chociaż wątpię w to... jeśli to też nic nie da to zadzwonię do UPC.
 
Do góry