TV LED 55" 4k UHD Co polecacie Cena nie gra roli

scidas

New member
Tak jak w temacie poszukuje telewizora 55" LED 4K Tak się zastanawiam i chyba coś bez androida średnie opinie o tym słyszałem(chyba ze jest coś z androidem godnego polecnia). Jaka marka najlepsza i jaki konkretnie model. Proszę bardzo pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam
 

racuh

Banned
Tak jak w temacie poszukuje telewizora 55" LED 4K Tak się zastanawiam i chyba coś bez androida średnie opinie o tym słyszałem(chyba ze jest coś z androidem godnego polecnia). Jaka marka najlepsza i jaki konkretnie model. Proszę bardzo pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Rozwiń myśl, wymagania, co denerwuje, jaki sygnał, nawet nie wiemy ile chcesz kasy przeznaczyć, bo TV 4K można kupić za 4 tys a można tez kupić za 40 tys.
 

scidas

New member
Sygnał to będzie telewizja satelitarna.Ewentualnie PS4 XBOX O androidzie słyszałem ze nie działa stabilnie w telewizorach. Kwota jaką chciałem przeznaczyć to myśle ze do 8tyś można już kupić cos przyzwoitego. Zależy mi na dobrym obrazie 3d nie potrzebuje. I tak jak pisałem myslalem o LED. Myslałem Philipsa 55PUS9109 lub PUS8809 - z ambilight bo to telewizor do salonu podświetlenie fajnie by wygladało. Ale czytałem średnie opinie o telewizorach philipsa. Dlatego nie wiem co wybrać i prosze o rady:)
 

racuh

Banned
Sygnał to będzie telewizja satelitarna.Ewentualnie PS4 XBOX O androidzie słyszałem ze nie działa stabilnie w telewizorach. Kwota jaką chciałem przeznaczyć to myśle ze do 8tyś można już kupić cos przyzwoitego. Zależy mi na dobrym obrazie 3d nie potrzebuje. I tak jak pisałem myslalem o LED. Myslałem Philipsa 55PUS9109 lub PUS8809 - z ambilight bo to telewizor do salonu podświetlenie fajnie by wygladało. Ale czytałem średnie opinie o telewizorach philipsa. Dlatego nie wiem co wybrać i prosze o rady:)

Do tej kwoty naprawdę będziesz siał fajny sprzęt.
SAMSUNG UE55JS8500 jest to najlepszy wybór w tej klasie cenowej
PHILIPS 55PUS7600 przy tym zostanie Ci trochę kasy ale tu niestety android

Jak dołożysz z max 500 zł to będziesz miał
LG OLED 55EG910V
SONY KD-55X9005C
PANASONIC TX-55CX800E
Philips 55PUS8700

Podane przez Ciebie Philipsy to modele z 2014 roku, dzisiejsze mają dużo lepsze parametry i podzespoły.
 
Ostatnia edycja:

scidas

New member
SAMSUNG UE55JS8500 jest to najlepszy wybór w tej klasie cenowej
PHILIPS 55PUS7600 przy tym zostanie Ci trochę kasy ale tu niestety android
Tak jak pisałem kasa az tak roli nie gra. Bedzie to telewizor w salonie głównym pomieszczaniu w domu i chciałbym żeby wisiało coś tam naprawdę dobrego żeby ładnie wygladało i obraz był żyleta:) Myślałem o oledzie ale to full hd. Wolalbym jednak 4k. Sonego chyba nie chce zastanawiam się między samsungiem a tym philipsem kusi mnie to podświetlenie ambilight. Ładnie by wyglądało tym bardziej ze mam wnękę na telewizor specjalnie zrobioną. Ale trochę obawiam się tej firmy. Jeszcze jedna sprawa odnośnie zakrzywionego ekranu powierzchnia jest dość duza (kuchnia jadalnia salon razem około 60m2) i nie zawsze na TV będe patrzył nawprost czy dobrym rozwiązaniem jest zakrzywiony ekran?

SAMSUNG UE55JS8500
LG OLED 55EG910V
SONY KD-55X9005C
PANASONIC TX-55CX800E
Philips 55PUS8700
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
SAMSUNG UE55JS8500 jest to najlepszy wybór w tej klasie cenowej
PHILIPS 55PUS7600 przy tym zostanie Ci trochę kasy ale tu niestety android
Tak jak pisałem kasa az tak roli nie gra. Bedzie to telewizor w salonie głównym pomieszczaniu w domu i chciałbym żeby wisiało coś tam naprawdę dobrego żeby ładnie wygladało i obraz był żyleta:) Myślałem o oledzie ale to full hd. Wolalbym jednak 4k. Sonego chyba nie chce zastanawiam się między samsungiem a tym philipsem kusi mnie to podświetlenie ambilight. Ładnie by wyglądało tym bardziej ze mam wnękę na telewizor specjalnie zrobioną. Ale trochę obawiam się tej firmy.

SAMSUNG UE55JS8500
LG OLED 55EG910V
SONY KD-55X9005C
PANASONIC TX-55CX800E
Philips 55PUS8700

Jeżeli boisz się androida to Samsung JS8500 będzie idealny albo JS9000. Chyba że zapytasz się kiki, bo na stanie ma Philipsa 55PUS8601 ale cena to coś koło 10 tys.

Moje zdanie jest takie że nie ma sensu tyle wydawać i cena 8k jest to max a będziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego scidas,
Jeśli będziesz często oglądał TV pod kątami to żaden TV z matrycą VA nie będzie się do tego nadawał, będzie lipa i tyle.
Jeśli zależy Ci na dobrych kątach to poczytaj o LG 55 UF950V na matrycy IPS (test masz na sąsiednim forum).
TV z matrycami VA nadają się wyłącznie do oglądania na wprost i pod minimalnymi kątami. Najlepiej obejrzyj TV w sklepie i będziesz wiedział o co chodzi :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tylko że na matrycy VA masz lepszą czerń, kontrast itd...
W moim telewizorze po dobrej konfiguracji ekranu, możliwe oglądanie TV, nawet do 30 stopni od osi telewizora bez dużej utraty jakości...
 

scidas

New member
W zasadzie telewizor będzie na uchwycie będzie go można wysunąć i skierować w stronę kuchni a docelowo kanapy do oglądania będą stały na wprost.
 

scidas

New member
Ok Dajmy na to że decyduje się na telewizor z Matryca VA jaki polecacie wtedy dokładnie model. Nie mogę cofnąć do pierwszej strony tego tematu przekierowuje mnie do innego posta. Proszę o podanie konkretnego modelu i chciałbym dziś go zamówić bo na dzień dzisiejszy oglądam tv na tablecie :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ją dodam, że na chwilę obecna nie ma nic lepszego od Fila 8601. Nie tylko Ambi ale i hdr. Przygotowany pod androla 6.0, więc nawet jak na początku coś będzie nie tak to po aktualizacji powinno wszystko zaskoczyć. Kiki nie tylko ma dobre ceny ale i kalibrację w gratisie a to już coś.
 

scidas

New member
Seizo dziękuje za odpowiedz. Fila 8601 można konkretniej co to za model i kto to jest kiki :) i jak u niego kupic w razie wu :)
 

racuh

Banned
Tylko skoro on jest taki suuper to dlaczego nie ma go nigdzie w sprzedaży, na upartego starałem znaleźć jakąś ofertę, ale widocznie mam za słabe chody u wujka google.

PS. Znalazłem 2499 euro w Dojczlandi
 

scidas

New member
Nie muszę miec wodotrysków najnowszych modeli coś sprawdzonego dobrego z tamtego roku może być samsung tylko bez zakrzywionego będzie chyba lepiej na takiej dużej przestrzeni:)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W niektórych sklepach internetowych można nabyć JS8000 tylko to TV nieprzeznaczony na polski rynek i nie wiadomo jak z okresem gwarancyjnym. Musiałbyś dopytać w sklepie bo niby 24 miesiące gwarancji jest. Ewentualnie JU7000.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Nie muszę miec wodotrysków najnowszych modeli coś sprawdzonego dobrego z tamtego roku może być samsung tylko bez zakrzywionego będzie chyba lepiej na takiej dużej przestrzeni:)

To jak nie chcesz wodotrysków to android nie jest dla Ciebie, więc Sony i Philips odpadają, przy twoim ogromie pomieszczenia to nie 55 cali a 65, Skoro masz uchwyt obrotowy to IPS ci nie potrzebny, ale doskonale wiem że nie chce się przestawiać uchwytu za każdym razem jak się chodzi po mieszkaniu.

Zobacz sobie Samsunga 65JU7000, ma wszystko co trzeba.
 

scidas

New member
Poczytałem i wybór padnie na UE55JU7000 65cali niestety nie wejdzie bo będzie za blisko kominka musi wystarczyć 55 cali poza tym myślę o 75 w innym poniszczeniu tam odległość od tv to jakieś 4m wiec tam się sprawdzi. Odnośnie modelu który wybralem znalazłem w minusach testu na benchamrku brak obsługi plików o rozdzielczości powyżej UHD (np. 4K),a czy UHD i 4k to nie to samo jak to mam rozumiec?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Brak obsługi 4k to na ta chwile tylko i wyłącznie ograniczenie oprogramowania , kilka dni temu w tym modelu został odblokowany hdr wiec i może i to sie pojawi ale jest to mankament bo filmy w 4k beda ogromnej wielkości czyli po około 100gb a ograniczenie to dotyczy usb bo wszystkie inne łacza w tym tv sa gotowe na 4k to bardzo dobry tv w tej klasie cenowej polecam.
Uhd a 4k to różnica w rozdzielczości bo 4k to format kinowy niech mnie ktoś poprawi jesli cos pokręciłem.
 
Do góry