TV LED 3D 40" ok. 2500zł

inahurry

New member
Witajcie!
Proszę Was o podpowiedź w kwestii zakupu telewizora. W sklepach sprzedawcy wskazują na pewien model Samsunga, ale może akurat mają premiowaną sprzedaż tego producenta:)

1. Odległość od ekranu? 2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na lewo od telewizora, ale tv będzie na uchwycie, więc do regulacji
3. Jak duży jest pokój? 3m x 5m
4. Preferowana technologia? LED, nie wiem ile HZ - 200?
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary, do wymiany:)
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Filmy najlepiej z laptopa podłączonego do tv, seriale, czasem relacje sportowe, proframy naukowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 30% w dzień, 70% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 20 % przy świetle, 80% bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? do 40 cali.
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Długiego czasu reakcji, skomplikowanej obsługi
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, dysk 2,5, tuner UPC
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 70% telewizji, 30% konsola.
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głownie na wprost, czasem pod kątem kilkunatu stopni.
17. Czy ważne jest wifi? Tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Pewnie tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Czasem.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Nie.
22. Ma mieć 3D? Tak, chyba aktywne, 1 film 3D/tygodniowo
23. Ma mieć slot na karty SD? Dobrze by było.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB dysk, euro ps3, cinch UPC
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy.
27. Ile programów HD? Kilka.
28. Ma stać czy wisieć? wisieć - uchwyt regulowany we wszystkich płaszczyznach
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Najlepszy obraz, dobre 3D, najniższy możliwy koszt, niska awaryjność, łatwość obsługi, konfiguracji
32. Ile osób ogląda? 2.
33. Jaka klasa cenowa? Lepiej nie więcej niż 2500zł
34. Czy telewizor ma mieć 3D - tak, w planach oglądanie 1 filmu na tydzień; skalowanie 2d do 3d mile widziane
35. Co chciałbyś żeby miał TV? By czytał filmy z napisami z pendrive`a, żeby dało się podłączyć laptopa do tv, bardzo dobry obraz.

Nie wiem jak z liczbą Hz, bo w sklepie sprzedawcy zakpili ze mnie jak powiedziałem, że chcę więcej niż 200 Hz.

Skłaniam się ku Samsungowi UE40F6400. Dziś widziałem LG 42LA641S - większy co prawda niż chciałem, ale podobno lepiej 3D wypada - nie wiem sam, bo w żadnym sklepie nie chcą mi odpalić aktywnych okularów:(
Proszę o podpowiedź.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung jak dla mnie odpada na starcie za clouding.

Bzdura :)

tzdc.jpg


[youtube]AtCaAoG8VLs[/youtube]
 

inahurry

New member
Dzięki chłopaki. Czyli oprócz sprzedawców, ktoś jeszcze poleca ten model Samsunga;)
I teraz różnice:
1. 200 a 400Hz - czy da się to zauważyć? Wydawało mi się, że widzę różnicę, ale sprzedawcy mnie wyśmiali.
2. F6500 ma DVB S2, czyli rozumiem, że tuner do satelity (z której nie korzystam i raczej nie będę)
3. Wielozadaniowość - tego rozgryźć nie mogę:/ Wyświetlanie dwóch okien z różnymi kanałami na raz?
4. obudowa, kolor, zużycie energii - nie ma dla mnie znaczenia.

Warto więc dopłacać?
 

inahurry

New member
A tego Philipsa jeszcze obadam, ale wykracza poza dwa parametry: cale i cenę, więc chyba odpuszczę.
Mimo to dzięki za podpowiedź.
 

inahurry

New member
A jak z tymi Herzami - jest istotna różnica między 200 a 400? Czytałem, że przy aktywnym 3D trzeba powyżej 200 Hz.

No i co w praktyce oznacza wielozadaniowość?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te Hz to marketing. Ważna jest natywne odświeżanie matrycy.
Wielozdaniowość, że możesz wykonać różne funkcje W tym samym czasie
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki chłopaki. Czyli oprócz sprzedawców, ktoś jeszcze poleca ten model Samsunga;)
I teraz różnice:
1. 200 a 400Hz - czy da się to zauważyć? Wydawało mi się, że widzę różnicę, ale sprzedawcy mnie wyśmiali.
2. F6500 ma DVB S2, czyli rozumiem, że tuner do satelity (z której nie korzystam i raczej nie będę)
3. Wielozadaniowość - tego rozgryźć nie mogę:/ Wyświetlanie dwóch okien z różnymi kanałami na raz?
4. obudowa, kolor, zużycie energii - nie ma dla mnie znaczenia.

Warto więc dopłacać?

Przede wszystkim to inne matryce.
Marketing na pewno ale wystarczy porównać matryce 50Hz bez CMR i z CMR100Hz jest mniejsze smużenie.
 

inahurry

New member
Te Hz to marketing. Ważna jest natywne odświeżanie matrycy.
Wielozdaniowość, że możesz wykonać różne funkcje W tym samym czasie

Czyli rozumiem, że 200 Hz w modelu 6400 w zupełności wystarczy? No bo to główna różnica i nie wiem czy jest sens dopłacać.
Wiem, co oznacza termin `wielozadaniowość`, dlatego zapytałem co oznacza ` w praktyce`;). czyli oglądam tv, a w tym samym czasie przeglądam np. www?
 

inahurry

New member
A co myślicie o tym modelu: SAMSUNG UE40F6100
Czym się różni od 6400? Tak na chłopski rozum, bo porównywarki niewiele mi mówią (fachowa terminologia).
 

inahurry

New member
Dzięki.
A macie jakieś doświadczenia z przedłużoną gwarancją? Prawei dałem się namówić w Avansie na jakąś mocno poszerzoną i przedłużoną do 5 lat, ale jeszcze nie potwierdziłem tego.
 
Do góry