Tv Lcd Sony Kdl-40w3000, Sony Kdl-40x3500, Toshiba Regza 42z3030 ???

subes1

New member
Witajcie!!!

Zamierzam zakupić nowy telewizor LCD, zastanawiam się nad czterema modelami:

- SONY KDL-40V3000
- SONY KDL-40W3000
- SONY KDL-40X3500
- TOSHIBA REGZA 42Z3030

Ceny tych modeli troszke powalają na kolana, ale mam zamiar odczuć że posiadam telewizor dobrej jakości i ucieszyć oczy dobrą jakością obrazu.
Proszę o poradę co do tych modeli i czy warto wydawać tyle pieniędzy na takie modele, koszt wynosi ponad 7 tyś!!!
Jakie zdanie macie na temat marki telewizorów BRAVIA????

Pozdrawiam serdecznie!!!
 

TOMEK0306

New member
witam jezeli chodzi o serie W i V nieposiadaja 100Hz natomist X3500 I Z3030 posiadaja ta funkcje
zalezy ile chcesz przeznaczyc testy seri W i Z toshiby masz na forum poczyytaj ja jestem za X-em dlatego ze ladniejszy ma wyglad ta szklana ramka robi ogromne wrazenie poza tym po porownaniu obu modeli jestem za X-em Sonego sam fakt ze graja podobnie to Sony np. zuzywa przy 40'' 220W A Toshiba przy 42'' 260W dla porownania Sony bierze tyle co Toshiba 37''(210W) + reszte bajerow przemawiajacych za Sony. co nieoznacza ze gdybym byl zmuszony to niekupil bym Toshiby jak napisal kiedys Kiki " W tej klasie widocznie złych telewizorów sie nie robi , bo jakość obrazu nawet z odległosci 1,5 metra w Sd jest extra" pozdrawiam
 

wojtek_iwan

New member
Osobiście wybrałbym z tych modeli Sony 40X3500 i dodam iż byłem już zdecydowany na ten model, jednak ktoś jak zwykle już w takiej sytuacji, zasiał we mnie ziarno niepewności sugerując Sharpa LC42XL2E i tu zaczyna się znów dylemat. Parametry techniczne obu modeli są bardzo podobne, ale ta różnica w cenie... W zależności od źródła od 2 do 3 tys złotych czy to nie kuszące?
Jednak wyraźna różnica jest porównując te modele na żywo i nie mówię tu o design-ie tylko o sposobie wyświetlania barw. Bawiąc się różnymi ustawieniami dochodzę do wniosku (zależy oczywiście co kto lubi), że Sony ma żywsze, wyrazistrze kolory, a Sharp bardziej stonowane, czasem może aż wyblakłe, zamglone-nie mylić z naturalnymi... Są to moje subiektywne odczucia, jednak potwierdzone także przez sprzedawców (oni jednak używali słowa w stosunku do Sharpa - NATURALNE; ja nie mogę się z tym zgodzić porównując oba modele obok siebie)
 

TOMEK0306

New member
zalezy w jakim sklepie byles bo jesli w sklepie typu MM , Saturn itp. to jezeli stales akurat przy danym modelu to napewno sprzedawca bedzie ci wmawial ze to ten model jest akurat naj...... bo w tego typu sklepach najczesciej mowia to co chcesz uslyszec, idzi do sklepu bardzie j specjalistycznego i tam napewno dowiesz sie wiecej zarowna na temat wad i zalet poszczegolnych modeli mnie osobiscie od Sharpa zniechecilo przelaczanie kanalow i jak napisales kolory i ogladany obraz byl wedlug mnie mniej wyrazny niz u Sonego bralem tez pod uwage ilosc wyjsc np. u Sonego dodatkowo 2x Component pozdrawiam
 

wojtek_iwan

New member
Fakt, bylem w Saturnie, oba modele satly niedaleko siebie jednak na moje szczescie mialem okazje porozmawiac z przedstawicielem sony jak i przypadkowym handlowce sharpa --> na raz :D
Wywiazala sie miedzy nimi ciekawa dyskusja, ktora jednak niedoswiadoczyny sprzedawca sony przegral. Jednak wniuoski ktore z niej wyciagnalem sluchajac glownie przedsawiciela sharpa (sprzedawca sony wiedzial mniej o telewizorze niz ja sam :) ) mimo wielu zalet tej firmy oraz w/w modelu, skłaniaja mnie do Sonego z uwagi jednak na te kolory ogladane na zywo
 

scic05

New member
Trzeba tez zauwazyc ze Sony 40X3500 koszuje ok 9000zl a Toshiba 42z3030d około 6500zł co jest dla mnie spora roznica i sklania mnie jednak do kupna TOSHIBY :) No i jeszcze Toshiba jest wieksz :p
 
Do góry