TV LCD/PLAZMA 46"-55" do 5500zł

mz2

New member
Chciałbym dokonać zakupu TV na święta.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6x5.5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, ale przy większej ilości widzów bokiem też,
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, za 2 lata stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tv powieszony na wschodniej ścianie,drzwi balkonowe z prawej strony tv(południe)zasłaniane tekstylną roletą,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary thomson 28" black diva
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? okulary 3D, wifi,min. 2 HDMI, wyjście audio (może być ze SCARTa), mile widziane dlna
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy(cyfra plus full HD), analogowy, DVB-T
10.Jakie urządzenia ? laptop, dvd, PS3, ruter(LAN)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 5-7
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową (ale się nie upieram)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, bajki, muzyka, przyrodnicze,film + informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15. Dvb-t: tak
16.Preferencje co do marki ? raczej nie samsung, chętnie sony,philips,sharp, panasonic; ale się nie upieram
17.Preferencje co do wielkości ? 46"-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabej jakości obraz i dźwięk,wysoki input lag, cena,brzydkie wykończenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami w ciągu tygodnia, w weekendy przez cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak; czekam na podpowiedź jaka technologia dla mnie najlepsza
22. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 2 godz dziennie gra na PS3; 1 filmik dziennie z tv, pendrive czy PS3
23. Czy ma odtwarzać filmy divx z pendrive? raczej tak
24.Technologia: Do niedawna tylko plazma, obecnie z racji coraz lepszej jakości biorę pod uwagę również LCD

Po przeczytaniu forum i testów mam mętlik w głowie.Mam kilka typów m.in.:
Sony KDL-46HX850
SHARP LC-52LE830E
TV 3D PANASONIC TX-L47DT50
TV 3D PHILIPS 55PFL6007K/12
TV 3D PANASONIC TX-L47WT50
TV 3D PANASONIC TX-P50VT30E
PANASONIC TX-P50GT50E
Panasonic 55ST50
Sony KDL-55HX750

1.Czy 46"-47" to nie za mały tv do moich warunków.
2.Z teorii podoba mi się Philips wychwalany na tym forum, ale nie wiem jak w praktyce wygląda obraz 3d z pasywną technologią(brak full HD, podobno widoczne paski); czy warto iść w tę technologię jeśli dzieci grają na PS3 w gry 3D ,czasem jakiś filmik 3D,no i matryce samsunga... nie znam się na tym dla tego czekam na wyjaśnienie moich wątpliwości.
Wiem,że nie ma idealnego rozwiązania, ale może z waszą pomocą uda mi sie dokonać trafnego wyboru.
 

rijo

New member
mam podobne warunki oglądania tv i jestem przed zakupem pierwszego płaskiego tv,jak na razie wpadły mi w oko 2 panasy.p50vt50 i l47wt50 jestem za tą firmą bo posiadam 5 urządzeń panasonica nawet 20letni tv i nigdy nie miałem problemów z ich sprzętem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale mieścisz się z Philipsem nawet do 46 PFL 8007,a to już inna klasa :
Najwyższa półka z tych co podane to Philips PFL 8007.
Ma dodatkowo :
- Ambilight Spectra 3
- szczotkowane aluminium ( 550 zł)
- Kalibracja ISF - na dzień i na noc ( wartość 1500 zł )
- kamera Skype ( 400 zł)
- dodatkowe okulary gratis ( 200 zł )
- Pilot z Pointerem żyroskopowy( z klawiaturą)
- 800 Hz
- brak tradycyjnych dyfuzorów dzięki czemu czerń jest bardzo dobra i równomierne podświetlenie matrycy.
- Wbudowany głośnik basowy
- wbudowane dodatkowe głośniki w podstawkę
- podstawka jest jednocześnie uchwytem na ścianę
- dual games
- niski input lag
- extra obsługa z Androida
http://www.hdtv.com.pl/forum/848412-post2.html

Jeśli zabraknie Ci widgetów domówisz dongla z Androidem i masz kilkaset tysięcy aplikacji:

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
TV 3D PHILIPS 46PFL8007K/12 - porównaj ceny - NOKAUT.pl
--------------------------------------------------

Z Twoich wybrałbym :
Panasonica 47WT50:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html
47wt50 w kategorii Telewizory i akcesoria - porównaj ceny - NOKAUT.pl

Napisz na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich.
 

mz2

New member
witam
po obejrzeniu telewizorów w sklepach doszedłem do wniosku, że minimalną wielkością tv dla mnie jest 50", a najlepiej 55".
Dlatego na polu walki zostały:
PHILIPS 55PFL6007K/12
PANASONIC TX-P50GT50E
Panasonic 55ST50
Sony KDL-55HX750

cena bez zmian tj. max do 5.5tyś

Obecnie po waszych podpowiedziach mam 2 faworytów tj. PHILIPS 55PFL6007K/12 i Panasonic 55ST50, ewentualnie PANASONIC TX-P50GT50E, choć nie wiem, czy jest na tyle lepszy od ST, aby rezygnować z 55" na rzecz 50".
Niestety nie widziałem na żywo PHILIPSA 55PFL6007K/12, bo nie znalazłem w żadnym sklepie w Rzeszowie, dlatego trudno mi się wypowiadać na jego temat, mam nadzieję, że nie świeci "żarówiasto" jak większość TV LED w sklepie, ale przyznam, że mnie kusi...
 

mz2

New member
LED/PLAZMA 55" - do 7500 zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6x5.5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, ale przy większej ilości widzów bokiem też,
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, za 2 lata stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tv powieszony na wschodniej ścianie,drzwi balkonowe z prawej strony tv(południe)zasłaniane tekstylną roletą,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary thomson 28" black diva
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? okulary 3D, wifi,min. 2 HDMI, wyjście audio (może być ze SCARTa), mile widziane dlna
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy(cyfra plus full HD), analogowy, DVB-T
10.Jakie urządzenia ? laptop, dvd, PS3, ruter(LAN)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 5-7
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? OBOJĘTNE
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, bajki, muzyka, przyrodnicze,film + informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15. Dvb-t: tak
16.Preferencje co do marki ? raczej nie samsung, chętnie sony,philips,sharp, panasonic; ale się nie upieram
17.Preferencje co do wielkości ? 55"-60"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabej jakości obraz i dźwięk,wysoki input lag, cena,brzydkie wykończenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami w ciągu tygodnia, w weekendy przez cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak; czekam na podpowiedź jaka technologia dla mnie najlepsza
22. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 2 godz dziennie gra na PS3; 1 filmik dziennie z tv, pendrive czy PS3
23. Czy ma odtwarzać filmy divx z pendrive? raczej tak
24.Technologia: PLAZMA/LED
W związku ze zwiększeniem kwoty przeznaczonej na zakup TV do ok. 7300 zł proszę o ponowną pomoc w wybrze TV. Przekątna nie mniejsza niż 55". W tej klasie cenowej znalazłem:
Panasonic TX-P55VT50E
S
ony KDL-55HX855
Philips 55PFL7007K/12

Panasonic TX-L55WT50E
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Oczywiscie kupilbym tx-p55vt50e.
http://www.avforums.com/reviews/Pan...-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_304/Review.html
Na pierwszym miejscu vt50,pozniej gt50, st50
St50 to tez bardzo dobry telewizor.
Na zdjeciu st50
http://img31.imageshack.us/img31/6075/dsc0840w.jpg
Bardzo dobre wyniki w testach.
http://www.avforums.com/reviews/Pan...P65ST50B-50-Inch-3D-Plasma-TV_281/Review.html
Ut50 to nizszy model od st50 a jakosc czerni tez jest bardzo dobra. W linku nizej porownanie ut50 z plazma pioneer kuro elite
http://www.hdtv.com.pl/forum/850867-post14.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry