TV LCD LED Samsung 7 c7000 (40" 46" 55") Wszystko o serii c7000 opinie testy

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
SAM7000.jpg

LED TV 40” 46” 55”
Display
Ultra Clear Panel Yes
Video
Resolution 1920x1080
Picture Engine 3D HyperReal Engine
Wide Color Enhancer Plus Yes
Auto Motion Plus 120/240Hz Yes (240Hz)
Audio
Dolby Dolby Digital Plus , Dolby Pulse
SRS Yes
dts 2.0 + Digital Out Yes
Sound Output (RMS) 10W x 2 10W x 2 15W x 2
Speaker Type Down Firing
Woofer Yes
Feature
Samsung 3D Yes
Anynet+ (HDMI-CEC) Yes
Auto Channel Search Yes
Auto Power Off Yes
Auto Volume Leveler Yes
BD Wise No
Caption (Subtitle) Yes
Clock & On/Off Timer Yes
AllShare (Powerd by DLNA) Yes
EPG Yes
Game Mode Yes
Internet@TV Yes
Skype on Samsung TV No
OSD Language English, French, Spanish
Picture-In-Picture 1 Tuner PIP
Sleep Timer Yes
USB Movie
WiFi Adaptor Support Yes
Extended PVR No
Still Picture No
V-Chip Yes
Touch Remote Control Support Yes
Wireless Remote Control No
System
DTV Reception (ATSC) ATSC
DTV Tuner Built-in Yes
OCAP / ACAP No
Input & Output
Audio Out (Mini Jack) 1
Component In (Y/Pb/Pr) 1
Composite In (AV) 1
Digital Audio Out (Optical) 1
DVI Audio In (Mini Jack) 1 (Common use for PC)
Ethernet (LAN) 1
Headphone No
HDMI 4 (Side)
PC Audio In (Mini Jack) 1
PC In (D-sub) 1
RF In 1
RS232C (AV CONTROL) 1
USB 2 (Side)
Design
Front Color Mystic Brown
Stand Type 4 Legs
Swivel (Left/Right) Yes
Power
Eco Mark Energy Star 4.0
Eco Sensor Yes
Power Supply AC100-240V 50/60Hz
Operation Power Consumption 120W 140W TBD
Power Consumption (Stand-by) <0.05W
Dimension
Package Size (WxHxD) 1200 x 743 x 140 1360 x 810 x 150 1585 x 898 x 200
Set Size (WxHxD) with Stand 957.4 x 648.4 x 267.7 1092.3 x 724.3 x 303 1283.3 x 835.7 x 303
Set Size (WxHxD) without Stand 957.4 x 578.7 x 26.5 1092.3 x 653.2 x 26.5 1283.3 x 762.1 x 26.5
Weight
Package Weight 19.1 23.4 30.7
Set Weight with Stand 15.3 19.1 24.5
Set Weight without Stand 13.2 16.8 22.2
Accessory
3D Glasses Yes
ANT- Cable No
Batteries Yes
Instruction Book Yes
Power Cable Yes
Recharger (Remote Controller) No
Remote Controller Model TM1080
Slim Gender Cable 1 Component , 1 Composite Audio, 1 Composite
Ultra Slim Wall Mount Support Yes
Floor Stand Support Yes
Vesa Wall Mount Support Yes (32-40" : 200 x 200) Yes (46-55" : 400 x 400) Yes (46-55" : 400 x 400)​
Premium Remote Controller No
 

michalmichalmic

New member
No i zaczelo sie i u nas. Na euro.com pojawil sie pierwszy 3d 40C7000 za 7,5tys i to pewnie po cenie katalogowej. Jakby pomnozyc ceny w euro ponizej razy obecny kurs to by sie zgadzalo bo tan 40C7700 kosztuje 1999Euro wiec mozemy juz sie zorientowac co do cen pozostalych wielkosci.
A okularki 3d tez sa po 389zł lub dwie pary +film 3d za 980zł, no to kupa kasy ale film pewnie bedzie w necie a jedna para okularow na poczatek wystarczy. Trzeba ze 2 miesiace poczekac na ustatkowanie cen internetowych bo wiadomo sa ok 30proc nizsze od katalogowych. 40cali do 3d za maly i 46cali to minimum.

Citation
LED TV Series 7
C7700
Triple LED TV tuner and PVR
• Slim (<2.7 cm)
• Crystal design in black Magoni
• Premium Remote Control
• 3D with 2D convert function
• PVR (recorder) via USB
(Triple tuner)
• Internet @ TV, Skype on Samsung TV
• Eco-Sensor (Power Saver)
• Wireless LAN available
• Triple-Tuner and CI +
• Allshare / DLNA / Wireless USB
• 4xHDMI/Kopfhörer/2xScart /
2xUSB
55 "(140 cm) UE55C7700 | MSRP: 3199 €
available from March 2010
46 "(117cm) UE46C7700 | MSRP: 2499 €
available from March 2010
40 "(102 cm) UE40C7700 | MSRP: 1999 €
available from March 2010
LED TV Series 6
C6710
LED TV
• Slim (<3.1 cm)
• Crystal White TV
• FHD
• Internet TV @
• DLNA / Allshare / Wlan USB
• USB 2.0 Movie
• Eco-Sensor (Power Saver)
• BD-Wise
• Headphone output
• Triple-Tuner (DVB-S2/C/T) with CI +
46 "(117 cm) UE46C6710 | MSRP: 1949 €
available in March / April 2010
40 "(102 cm) UE40C6710 | MSRP: 1549 €
available in March / April 2010
32 "(81 cm) UE32C6710 | MSRP: 1249 €
available in March / April2010
 

michalmichalmic

New member
Ale agresja cenowa, ha ha ha. W euro juz 40-stka C7000 3d za 5,9tys i we wszystkich euro w Warszawie juz mozna zobaczyc bo sa w sklepach. Dajcie znac czy daja prezentacje 3d na sklepie i jakie wrazenia.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Miałem okazję zoabczyć dzisiaj na żywo ten sprzęt w EURO i poniże moje pierwsze wrażenia. Cena w promocji 5990 PLN

1. Wygląd - moim zdaniem obudowa jest ładna i smukła lecz niestety
podstawa trochę odpustowa. Ale jak zwykle to ocena subiektywna.
2. Obraz

Podświetlenie - bardzo nierówne. Widać było ewidentnie jaśniejsze
narożniki i to w warunkach sklepowych. Nie wiem na ile mogłyby pomóc
ustawienia. Trzeba poczekać na testy i ewentualne opinie użytkowników.

Czerń - dobra

Kąty - standardowe jak dla tej kasy sprzętu. Nic nadzwyczajnego.

Skalowanie - trudne do oceniania w skalepie przy mar5nym sygnale. Ale
obraz nie powalił mnie jakoscią. Na stojącym nieopodal nowym 40C650
oraz Sony-m 40EX500 obraz był moim zdaniem ładniejszy.

To pierwsze spostrzeżenia i na gorąco. Jak wspomniałem wczesniej musimy poczekać na więcej opini i testy. JA osobiście uważam, ze poza funkcjami
3D nie ma w nim niczego nadzwyczajnego. Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać tyle kasy. Jeśli ktoś chcefunkcje 3D to nievch poczeka na 40C750. Ma zdecydowanie szansę na lepszy obraz.

Pozdrawiam
 

michalmichalmic

New member
Widze ze prezentacji 3d na razie nie oferuja.

Co do nierownomiernego podswietlenia to bronil sama nie bede bo w ubieglym roku do konca wierzylem ze to nie prawda a pozniej musialem zrezygnowac z kupna przez to.

Ale pytanie czy tego szukales ogladajac bo wiadomo ze jak sie szuka to sie znajdzie a ktos kto nie ma o tyn pojecia moze latami uzytkowac ten tv i nie zauwazyc ze to jest jakikolwiek problem.

Czytam fora zagraniczne i charakterystyczne jest to ze ludzie ogladaja te tv i prezentacje sklepowe 3d i jeden i ten sam czlowiek ma zupelnie inne wrazenie po obejrzeniu tego tv w np dwoch roznych sklepach. Okazuje sie ze te tv sa zupelnie inaczej poustawiane i leci inny material video co calkowicie zmienia opinie na ich temat. I tak ktos pisze bardzo zle a po wizycie w innym sklepie pisze dobrze.

Moze model C8000 bedzie mial rownomierniejsze podswietlenie moze. A w sklepach w Usa to jeden sprzedawca ustawi 3d jak nalezy a inny nie umie albo olewa i tak jedni pisza ze nic nadzwyczjnego dzis a jutro ze byli w innym sklepie i 3d jest super efekt, cikawe czy nasi polscy sprzedawcy sobie poradza bo okulary trzeba synchronizowac z tv bo jak nie to beda problemy z obrazem a klienci co chwile beda zdejmowac i zakladac i co bedzie?

Dajcie znac gdzie prezentacje 3d?

KIKI planujesz test SAMSUNGA 3d?
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Jezeli chodzi o led tv(oczywiscie edge led) to szeroko wchodza 40 calowe i tak wg ceneo sa dostepne np 40C6500 za 4,7tys 40C5100 za 3,99tys , natomiast wieksze np 46 cali jeszcze szeroko dostepne nie sa a 40C7000 jest w wielu sklepach euro wiec mozna juz obejrzec. W Niemczech pojawil sie na stronie sama C8000 wiec juz pewnie tez bedzie niedługo. Kiedy debiutował 40B7000 rok temu to ceny zaczynaly sie od ok. 5,5tys w internetowych wiec obecny start odpowiednika 40C6500 4,7tys to sporo taniej, zaoszczedzili bo diody podswietlaja od gory i od dolu wiec to juz nie taki zupelny edge led tylko czesciowy. Ciekawe jakie ceny za 46 cali, na razie na allegro 46C6500 za 6,4tys wiec tyle ile debiutowal 46B7000 rok temu ale skoro 40 stka jest prawie 20proc taniej to i 46 pewnie tez bedzie tak za ok 5,4tys no ale zobaczymy.
 

jtd

New member
Bez reklam
Dzisiaj ogladalem sobie 3D w sklepie Euro :) ALE ODJAZD :) Chociaz mam Sonego 55X4500 bede musial chyba znow wymienic telewizor :p
 

michalmichalmic

New member
Widzialem go dzis ale bez prezentacji 3d. Stal obok B8000, sygnal na obu ten sam hd i obraz na nim byl znacznie lepszy niz na B jak rowniez czern lepsza.

Uwaga; calkowicie sie nie zgadzam ze widac na nim nierownomierne podswietlenie w waronkach sklepowych. W ciemnosci pewnie bedzie ale zobaczcie sobie sony ledy i lcd 2009 i 2010r tam tez jest wiec po co o tym pisac jak wszystkie poza tv z local dimming maja ten problem.

Wazne jest to ze oferuje super mozliwosci i obraz a to ze rogi przy nocnym ogladaniu w ciemnosci beda jasniejsze moze beda to ma niewilkie znaczenie przy takim wypasie co ten tv oferuje.

A bedzie jeszcze tanszy bo 40C6500 w euro jest po 5,3tys a w necie po 4,4 w neonet Gliwice np. wiec 40C7000 3d wkrotce bedzie najmniej 900zl tanszy niz obecnie w euro. 46 stki beda pewnie pozniej i odpowiednio drozsze ale 46C7000 powinien sie ustatkowac ok. 6,4tys po miesiacu.

jtd ty masz obecnie sony to i tak kupisz 3d sony a nie samsung bo na forach sony ma silne lobby zwolennikow ktore pracuje a Ja po obejrzeniu sony ex500 stwierdzam ze to to samo co w5500 a ledy z szyba i przestrzenia miedzy panelem a szyba wygladaja jak stare crt gdzie wygladalo to podobnie wiec na dzis przestarzale i jak patrze na te czarne obudowy i czern uzyskana dzieki ciemnemu obrazowi na ktorym mniej widac to mnie odpychaja.
 

Alundro

New member
Witam.Jak zobaczyłem w ofercie Euro ten telewizor to,aż zabiło mi mocniej serce ale hmm - w opisie jest podane Złącza Euro - 0 wtf ? Po drugie nie dodają okularów 3D,które oddzielnie kosztują 589 zł ale to by było ok gdyby chociaż dodawali 1 parę do odtwarzacza Blu-ray 3D a nie wiem czy tak będzie a nawet jak tak będzie to po 2 tys za odtwarzacz.Ogólnie licząc po zakończeniu promocji to wyniesie łącznie 10 tys zł.Jak dla mnie cena promocyjna jest tylko na zachęcenia i mogli aż o tyle ją obniżyć bo wiedzą,że mało kto to kupi.Mało jest osób które od tak wyciągną nawet 6 tys+2 tys na blu-ray dlatego jest to zwykła akcja reklamowa.Niby ten świat jest lepszy bo jest wszystko bardziej dostępne z tym zastrzeżeniem że dla bogatych.Tylko szkoda jeszcze że cena nie przekłada się w dzisiejszym świecie na jakość ale to już kwestia upadku podstawowych wartości.
 

michalmichalmic

New member
drogo to jest ale rok temu bylo jeszcze drozej i to bez 3d, nagrywania pvr, skype i tunera S. Tez napietnuje wysokie ceny ale coz trzeba jakos sobie radzic z drozyzna wiec licze na;
1. dostepne w sieci filmy 3d na bd w wersji mkv 3d i mozliwosc ze pojdzie 3d po usb w tv.
2.okulary najtansze w euro sa po 389zl no ale chyba kupie wkrotce za 300zl gdzies.
3.BD6900 z 3d bedzie jak LG BD390 rok temu czyli pierwsza cena w euro byla 1,8tys zupelnie jak samsunga 6900 a miesiac pozniej kupilem w neo24 za 1tys zl i pewnie tak bedzie.
4. A tv to trzeba czekac i polowac na dobra cene

patrzac na to jak 40C6500 kosztuje 4,4tys w neonet to jestem dobrej mysli ale zobaczymy co sie z tego sprawdzi choc i tak drogo bedzie ale moze nie az tak bardzo drogo.
 

Alundro

New member
Jeszcze jedno jeżeli 40C7000 bez promocji kosztuje 7600 to ile będzie kosztował C8000 i 9000? W 9000 dodatkowo jest pilot z dotykowym ekranem umożliwiającym oglądanie na nim innego kanału to już chyba ceny poszybują do 15 tys za same 40 a większe ...
 

michalmichalmic

New member
Jeszcze ceny serii C6000 wg cenohit sa calkiem calkiem w porownaniu z poprzednikiem B6000 to
40C6000 za 3999zł
46C6000 za 5500zł
55C6000 za 7500zł
to w zasadzie po tyle ile ceny B6000 i B7000 z obecnych wyprzedazy
 

MAdam

New member
Najgorsze jest to, że ceny edge-led Samsung winduje okropnie. A patrząc na rok 2009 mam złe przeczucia. Ceny B7000 przez cały rok praktycznie nie spadły, a nawet kilka tyg po premierze sporo urosły. Szkoda, że Sony już teraz nie wypuści top-owych modeli 3d, była by konkurencja. A sądząc po polityce cenowej Sony z tego roku było by ciekawie. Bo ze strony LG, czy Panasonic (plazmy) na mój gust jak dotąd była słabiutka, no zobaczymy jak to będzie w modelach 3 d.
 

audiomac

New member
Zestaw 46" C7000

Witam!
Chyba już do większości dotarła ta wiadomość: Od 2 kwietnia w MM UE 46" C7000 w zestawie z okularami za jedyne 7999zł.
Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Duży test na WP w dziale tech. Rzeczywiście, jeżeli chodzi o multimedia to kozak, tylko to podświetlenie krawędziowe :sad:. Ciekawe jakie będą ceny na wyższe modele? Pewnie grubo ponad dyszkę.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
z testu wynika,ze tylko samsung przetwarza 2d do 3d,ciekawe czy tak jest naprawde,ale jesli tak no to cienko u nas widze sprzedaz innych producentow,ja czekalem na panasa jednak w tym przypadku odpadnie w przedbiegach.
 

audiomac

New member
Pójdę w piątek do MM i go obadam, ciekawe czy okularki będą podłączone, pewnie takich jak ja będzie sporo, ale bez przesady, nie będę stał w kolejce:).
Interesują mnie jeszcze te jasne plamy w rogach ekranu, bo podobno są widoczne, jak piszą w teście. Oni zawsze mają sygnał na pełnym ekranie
i trudno to wychwycić. Wątpię, żeby pierwszego dnia ktoś dał mi pilot do ręki.
 

jtd

New member
Bez reklam
Tak tylko samsung bedzie mial ten bajer ze zmiana w locie obrazu z 2D na 3D. Podobno jest to ich patent i nikomu nie chca go sprzedac. Ja tez czarno widze sprzedaz innych telewizorow 3D..
 

arturos1970

New member
Bez reklam
skoro tak to moze warto poczekac na plazme samsunga,pewnie tez ma ten bajer,tylko pytanie kiedy beda w sklepach bo przyznam,ze troche mnie zniechecaja wady edge ledow.
 

michalmichalmic

New member
8tys za 46C7000 nawet z okularami za 300zł w komplecie to oferta ktora nie powala mnie na kolana ale zobaczyc pojde tyle ze dzien wczesniej wieczorem zadzwonie i jak beda pojade. Mam chetke na 46C8000 i poczekam az bedzie w dobrej cenie. 46C7000 bedzie kosztowal w internetowych od 7tys za miesiac a 46C8000 katalogowo jest 10proc wiecej tyle ze trzeba troche poczekac az stanieja.

MAM PYTANIE moze ktos wie. Na polskiej stronie samsung.pl pojawil sie C7000 i ot wyciag ze spec.
Odbiór DTV (DVB-T/T2/C/S2) DVB-T / C, MPEG4, DVB-T2 / C (UK Only)
Wbudowany tuner DTV Tak
Wejścia & Wyjścia CI+ Tak

tyle pisza na temat tunerow. Czy na pewno jest wbudowany tuner satelitarny i czy to wejscie CI+ pozwala na zamontowanie karty np. cyfry i czy ta funkcja tunera nie jest ograniczona np do UK bo cos tam pisza UK only. Jakby ktos byl zorientowany to niech napisze.
 
Do góry