TV LCD 42 -46" do pc

mp2002

New member
Witam Wszystkich!
Zamierzam kupić TV Lcd 42 - 46" full hd który ma służyć do oglądania kablówki (być może też cyfry+), służyć jako monitor do grania w gry pc, netu itp.Oglądać zamierzam z ok. 3m.
Nastawiałem się początkowo na Sharpa 46X20E, dzisiaj oglądałem tv w Saturnie ( niby można kupić bez watu - ale ceny wcale nie są takie okazyjne jak się porówna z ofertą w ceneo czy nokaucie ), i tam zwróciły moją uwagę telewizory samsunga LE46M87B i LE46F86B - bardzo ładny miały obraz. Również jeden z TV Sony miał bardzo ładny obraz.
Ma ktoś jakieś propozycje ? - procentowo to ten TV ma służyć w ok 70% jako monitor a w 30% do oglądanie telewizji!
Będę bardzo wdzięczny za pomoc! Może ktoś ma też sugestie odnośnie podzespołów komputera które by się z takim telewizorem zestawieniu sprawdzały( zwłaszcza chodzi mi o kartę graficzną ).
 

mp2002

New member
Znalazłem takie zapytanie na które nie znam odpowiedzi a też o tym słyszałem - może ktoś coś na ten temat wie konkretnego?
"...A tak poza tym to jeszcze mam pytanie. Dobrze rozumuję, że obecnie sprzedawane TV mają tuner DVB-T (czyli dekodujący MPEG2), a w Polsce cyfrowa telewizja naziemna będzie nadawana w DVB-T2 (MPEG4) czyli tak na prawdę nie użyje się ich jak się cyfrówka upowszechni?..."
 

novykremas

New member
mp2002 napisał:
Witam Wszystkich!
Zamierzam kupić TV Lcd 42 - 46" full hd który ma służyć do oglądania kablówki (być może też cyfry+), służyć jako monitor do grania w gry pc, netu itp.Oglądać zamierzam z ok. 3m.
Nastawiałem się początkowo na Sharpa 46X20E, dzisiaj oglądałem tv w Saturnie ( niby można kupić bez watu - ale ceny wcale nie są takie okazyjne jak się porówna z ofertą w ceneo czy nokaucie ), i tam zwróciły moją uwagę telewizory samsunga LE46M87B i LE46F86B - bardzo ładny miały obraz. Również jeden z TV Sony miał bardzo ładny obraz.
Ma ktoś jakieś propozycje ? - procentowo to ten TV ma służyć w ok 70% jako monitor a w 30% do oglądanie telewizji!
Będę bardzo wdzięczny za pomoc! Może ktoś ma też sugestie odnośnie podzespołów komputera które by się z takim telewizorem zestawieniu sprawdzały( zwłaszcza chodzi mi o kartę graficzną ).

Jeżeli chcesz grac na kompie to Tv musi miec 100Hz i grafika GF 8800 minimum :p
 

mp2002

New member
--->novykremas
Dziękuję za podpowiedź
Zastanawiałem się właśnie nad 100Hz, więc pewnie się na taki teraz zdecyduję.
Co do karty graficznej - to czy taka karta może być ?
GeForce 9600GT Asus 512MB, DDR3, HDTV, DVI, PCI-E Silent
Zaletą tej karty jest jej cisza i podobno jest dość wydajna, tyle że nie jestem pewny czy sobie poradzi z dużymi rozdzielczościami oraz czy będzie dobrze współgrać z telewizorem LCD.

--->kiki
Przedział cenowy, taki iaki reprezentują wspomniane prze ze mnie wcześniej modele TV - czyli ok 5tys. zł
 
Do góry