TV FHD 50-55" 100,120Hz < 3000 zł

Taoros

New member
Witam,

Oto moje wymagania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~10m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zależy od ilości osób, głównie na wprost.
6.Jak słońce świeci w pokoju? Możliwe światło wprost na ekran, ale będę miał prawdopodobnie rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś stary CRT <30".
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wysokiej jakości obraz i dostęp do Netflixa.
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SAT.
10.Jakie urządzenia? Dekoder Orange.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Skłaniałbym się bardziej ku matowej.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, mecze piłkarskie.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry? - jeśli tak to ile % dziennie? Może w przyszłości, jak na razie to nie.
16.Preferencje co do marki? Brak. Ma oferować to czego potrzebuję i być solidny.
17.Preferencje co do wielkości? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? "Szara" czerń, clouding, blur przy dynamicznych scenach.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale częściej wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D?- jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie

W skrócie:

Potrzebuje TV, który będzie posiadał matrycę z natywnym odświeżaniem 100/120Hz, który będzie oferował dobrą jakość obrazu [tu zależy mi też, aby materiały o niskiej jakości (te z satelity) wyglądały dobrze], oraz dostęp do Netflixa (raczej tyle ze Smarta mi potrzeba).

Najsampierw przejrzałem polecane modele z udostępnionych list i okazało się, że zdecydowana większość jest już niedostępna (chcę mieć możliwość zamówienia do domu, odbiór w sklepie nie wchodzi w grę) i nie ma z czego wybierać.
Na ten moment jedynie co mam na oku to Panasonic TX-50DS630E. Ma ktoś jakieś inne propozycje?
 

Kamilox3

New member
-sony w809c/805c/755c (na allegro jest trochę aukcji), ten panasonic ds630 i jest jeszcze samsung j6240 tylko że nie wiadomo czy ci przyjdzie model z dwoma suwakami auto montion plus czy jednym. Jak jednym to niestety 60hz
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja jednak sugerowałbym sprawdzenie, czy 50-55" w takim pomieszczeniu nie będzie drapał oczu pikselami. Poza tym pamiętaj o braku wsparcia dla Firefoxa w tv Panasłonika.
 

adamski1209

New member
Ja jednak sugerowałbym sprawdzenie, czy 50-55" w takim pomieszczeniu nie będzie drapał oczu pikselami. Poza tym pamiętaj o braku wsparcia dla Firefoxa w tv Panasłonika.

Witam

Ten Panasonic nie ma Firefoxa. Własnie dzisiaj rozpakowałem go w domu. Wcześniej napalony byłem na Philipsa 49PUS6561, ale po przeczytaniu całego wątku o nim czar prysnął, no może te lampki były na plus. Porównujac go właśnie z tym panasem i jakimś Samsungiem 4k z matrycą 60hz to wybór był tylko jeden. W tym modelu masz Netflixa. Przesiadłem się z plazmy Panasonica 42pv80 i jak na dzisiaj telewizor zrobił na mnie dobre wrażenie, meczyk na eurosprcie extraklapy ok, a teraz oglądam derby Liverpool żadnego smużenia, linie na boisku nie poszarpane, brak poświaty nad piłkarzami (nie wiem jak to się fahowo nazywa) ani tych pionowych pasów co są na philipsah 4k, chyba będę zadowolony z zakupu tego tv. Nie będę ci go gorąco polecał, bo po paru godzinach dużo nie można powiedzieć, ale brałbym go pod uwagę.

Pozdrawiam
 

maniek530

Banned
jest jeszcze samsung j6240 tylko że nie wiadomo czy ci przyjdzie model z dwoma suwakami auto montion plus czy jednym. Jak jednym to niestety 60hz

Skad masz takie info ? Przeczytales kilka postow i po nich takie stwierdzenia ? Widziales go wogole na zywo ? Ja wlasnie przed nim siedze i wyswietla swietny obraz ze swojej 120Hz matrycy (pomimo jednego suwaka)
Smiesza mnie opinie tych ktorzy nic nie widzieli ale posty pisza i doradzaja !
 
Do góry